Fitness sporuna yeni başlıyorum sporda eskiden yaptığım hataları düzeltmem için yardımcı olurmusunuz

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Special figter tarafından 13 Haziran 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Special figter

Special figter Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar ben daha öncesinde kilolu bir insandım ve 20 kilo verdim evet salona gitmeden spor yapmadan kalori kısıtlamasıyla karbonhidrat kısıtlaması ile yaptım bunu illaki kas kaybım olmuştur kilo verdikten sonra 3 yıl kickboks yaptım ve 2 sene bırakmak zorunda kalınca kilo aldım tekrar şimdi kickboksa geri başladım ek olarak body salonuna başlayacağım tabiki fitness olarak yapmak istiyorum benim sorum şu olucak ben şimdi kilo verirken kas kazanmak istiyorum yani yağ yakıp şekilli bir vücut elde etmek bu konuda ise nasıl beslenmeliyim derken ne kadar karbonhidrat ne kadar protein ne kadar yağ almalıyım bunun hesaplamasını nasıl yaparım ve öğünlerimi tüketirken örnek vericek olursak tavuk göğsü yerken kaç gram tükkettiğimi nasıl ölçeceğim ayrıca bodye giderken bir yandan da kickboksa devam edeceğim belki haftada 3 veya 4 gün body 1 veya 2 gün kickboks yapacağım bana yardımcı olucak arkadaşlara şimdiden teşekkürler

2. Kingmeto

Kingmeto Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    8
    Öncelikle günaydın.Kilo verirken kas kazanmak zor bir istir ve tamamen dikkat gerektirir.200 gram yesil mercimekle 200 gram haslanmis bulguru 3-4 ogune böl mesela kahvaltidan 3 saat sonra 75 gram bulgur ve 75 gram mercimek yaninda 120 gram haslanmıs tavuk-et--balık-hindi tuket
    Kahvaltıda 4 yumurta beyazı 50 gram yulaf icine abartmadan meyve dogra baska gun icinde meyve tuketme icunde fruktoz oldugundan sekerini ondan karsila baska hicbir sekilde seker alma.Kilonin 1.5 la carp cikan hesab kadsr protein tuket temiz protein kaynagı olsun.Bol bol yesillik brokoli ve benzeri tuket.Gunde 4 litre su icmeye calis.Saglikli yaglar tuket (zeytinyagi-hindistan cevizi yagi-avacado-tuzsuz yagsiz kuruyemis).Gece yatmadan 1 bucuk saat once 75 gram light beyaz peynir ve 1 bardak yagsiz sut ic.Gece yatmadan karbonitrat tuketme.Basarılar dilerim

Special figter bunu beğendi.
  3. Special figter

Special figter Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Çok sağol dostum fikrin için peki ben yediklerimin gramını nasıl hesaplıcam mesela 75 gr mercimek dedin onu nasıl hesaplıcam veya başka örnek vericek olursak 150 gram tavuk yemem gerekti onun 150 gram olduğunu nasıl hesaplarım ve ayrıca kilonu 1.5 la çarp o kadar protein al demişsin karbonhidrat ve yağı ne kadar almalıyım onu nasıl hesaplarım

4. Kingmeto

Kingmeto Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    8
    Dedigim gibi 400 gram karbonitrat yeterli kilo vermek icin bunun 200 ini mercimek ve 200 gramini bulgurdan al yagi ise kilonu 1 le carparak al.Mutfak tartisi veya terazsiyle tart cogu yerde satiliyordur

lazoglu.kazdal bunu beğendi.
  5. eehfe4

eehfe4 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    :D arkadaş güldürdü ama iyi niyetinden ötürü teşekkür ediyorum.
    Dostum vücudun yağlı mı ? yoksa zayıf mı ? onu söyle ona göre yazacağım ne yapman gerektiğini.

6. Kingmeto

Kingmeto Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    8
    Ben mi guldurdum?

7. Special figter

Special figter Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Çok teşekkür ederim dostum bilgilendirdiğin için
    --- Mesaj birleştirildi, 13 Haziran 2017 ---
    Dostum biraz yağlı ve kilolu bir vücuda sahibim ama dışarıdan bakıldığında kilolu olduğum kolay kolay söylenemez ama kilo fazlam var

8. eehfe4

eehfe4 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Aynen dostum rutin bir beslenme paylaşmışsın yani onları yemesi şart değil.

9. Kingmeto

Kingmeto Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    8
    Cok biliyorsan kendin cevaplada gorelim

10. eehfe4

eehfe4 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Bak kilo fazlan çok ise bulk yapma ama kilo fazlan az ise direk bulk gir sonra define olursun.
    Boy ve kilonu yazar mısın ?

Sayfayı Paylaş