Fitness Rutinim / Destek cagrisi

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve emilyd tarafından 23 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. emilyd

emilyd Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaslar merhaba,
    1 ay icerisinde 5 kilo vermek ve sıkılasmak gibi bi hedefim var, suan 60 kiloyum. Bunun icin fitness salonuna yazıldım ve haftada 6 gun spora gidiyorum, ilk haftamı tamamladım. Spor konusunda gercekten elimden geleni yapiyorum ve mutluyum fakat spor sonrası yediklerimle bi'seyleri bozuyo gibi hissediyorum. Isin kotusu bu konuda dogru durust bilgi alabilecegim kimse yok, salondaki hoca da dahil. Bunun disinda bi problemim daha var, salondaki hemen hemen her aletle calisiyorum ve 3 set 10 tekrar seklinde yapiyorum genelde hareketleri. bu sizce yeterli midir? ayrıca sporda agırlıkla calısırken nasıl dogru bi sekilde nefes alip verebilirim? Onemli sorularim bunlar fakat bunun disinda yardimci olup destek verebilecek arkadaslarin isini kolaylastirmak adina bazi ek bilgiler de vericem.

Yas: 20
    Boy: 160 cm
    Kilo: 60
    Olculer
    Omuz: 102 cm
    Gogus: 92 cm
    Bel: 75 cm
    Gobek: 93 cm
    Basen: 101 cm
    Bacak: 58 cm
    Kol: 31 cm
    Yag Orani: 25.3 % / 15.4 kg

Gunluk yasam tarzima gelirsek, universite ogrencisiyim ve donem icinde asiri hareketli olmasam da yeteri kadar hareket ediyorum sanirim. Suan tatil doneminde oldugum icin spor salonu-ev arasinda gidip geliyorum genel anlamda. Soyleyeceklerim bu kadar simdilik, buyuk bi umutla yanitlarinizi bekliyor olucam :D Dedigim gibi oncelikli olarak bir ayda 5 kilo vermek hedefim ama daha sonrasinda birkac kilo daha verip fitnessa devam etmeyi ve sıkılasmayı dusunuyorum. Salon dısında 30 days squat ve plank challenge yapiyorum. Sevgiler.

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle, 1 ayda 5 kilo hedefi yanlış çünkü verdiğin ilk 2-3 kilo zaten su atmaktan ibaret olacak. Hedefi aynaya bakarak belirle, ne kadar süreceği önemli değil. 5 kilo yağ yakmak için muhtemelen 7 kilo civarı vermen gerekecektir çünkü diyet bittikten sonra 2 kilo kadar suyu vücudun tekrar tutacak. Söylemem gerek yok sanırın, bunlar tahmini rakamlar, ölçü ayna olmalı.

Spor sonrası yediklerin optimal olabilir veya olmayabilir ama sadece spor sonrası yanlış bir şey yedin diye hiçbir şeyi bozmazsın. Önemli olan toplamda ne yiyip içtiğindir.

Salondaki hemen her aletle çalışmanın ne anlama geldiğini bilmek için hangi hareketleri yaptığını bilmemiz lazım. O makineleri akılcı kullanman lazım. programın nasıl? 3x10 iyidir.

Hareketin güç sarfettiğin bölümünde nefes verirsin, rahatladığın bölümde nefes alırsın.

Önemli olan 2 şey antrenman ve beslenme. Sen ikisi hakkında da bir şey söylememişsin. Antrenman programın nasıl, günlük kaç kalori alıyorsun, kaç gr protein alıyorsun? 6 gün spora gittikten sonra squat challenge yapacak halin kalıyorsa salonda iyi çalışmıyorsun demektir.

Sayfayı Paylaş