Fitnes Baslıyorum | İğrenç hayatın ötesinden Öneri verirseniz sevinirim

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve KeepMeHimself tarafından 26 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. KeepMeHimself

KeepMeHimself Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle merhaba arkadaşlar aylardır burdaki şeyleri okuyorum ve bugun bu konu sizlerle paylaşıp beni bilgilendirebileceğinizi düşündüğüm için açıyorum.
    Öncelikle boyum 1.70 kilom korktuğum için ölçemedim ancak şunu söyliyim göbek dıştan belli olmuyor cıplak oldugumda oluyor
    sıkıntı şu Kalça , basen , ve bacaklarım kalın yağ fazla böyle oluncada kısa gösteriyor övunmek gibi olmasın ama yüzüm güzel yakısıklıyımdır tek sorun vücudum iğrenc yağ cok fazla insan icine cıkamaz oldum . insanlardan kaçar oldum kimseyle konusmak istemedim kapandım herneyse
    Omuzlarım çok geniş önce bunu bilin
    ilk Mayıs-Haziran-Temmuz-Ağustos tamamında gidicem bu süreçte ne yapmamı önerirsiniz yağ oranım fazla fakat göstermiyorum tek bacaklar sıkıntı

BENİM HEDEFİM ŞU: haftada 4 defa kardiyo ile cılız olmaktansa ağırlık kaldırarak altını çiziyorum YAĞ YAKMAK istiyorum ama kuşkularım var ben 4 ayda yetmez olmaz istemiyorum dayanıklılığım ciddi söylüyorum iyidir. dün mesela sabah 100 şınav 100 dambel yaptım set olarak aynısını uyumadan önce tekrarladım
    4 ayda değişmek istiyorum bacak kalca basen eritip karın kasında olusumlar istiyorum kol kasım sizi kıskandıracak düzeyde doğustan var :)
    evet arkadaşlar para sıkıntı değil Protein tozu da almayı düşünüyorum bu arada spora baslayınca 4 ay la sınırlandırmıcam. devam edicem bırakmıcam bana sadece 4 ayda değişim gerek 4 ayda nasıl bir metod uygulamalıyım hoca tuttum kendime bu arada 1-1 ilgilencek ama sizdende bişeyler duymak istiyorum
    bu arada kilom max 80-85
    ideal kilom 60 mış
    %20 yağ varmıs öyle diyodu sitede.

2. sonquit

sonquit Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Samsun
    Ideal kilon 60 mi onu sana kim soylediyse yalan soylemis 60 kiloda inan cok celimsiz ve ciliz gozukursun belki ciplak halde vucudun tam anlamiyla define olursa seni mutlu eder ama kiyafetliyken böyle bi durum söz konusu olamaz 4 ayda gözle görülecek gelişim gosterirsin. Eğer beslenmen yeterli olursa antremanini eksiksiz yaparsan ve vücudunun dinlenmesine izin verirsen zaten hizli bi sekilde gelisirsin bu süreçte supplement kullanman bence gereksiz. Fotoğraf olsaydı daha iyi yorum yapabilirdik ama 4 ayda define olup abdominallerin cikmasi senin pozisyonunda biri icin gercekten cok zor ama daha uzun süreçte taslar yerine oturur sen hakkini verirsen merak etme

3. KeepMeHimself

KeepMeHimself Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hırslı dayanıklı azimli biri olarak 4 ayda vücudum özelikle basenler zayıflayabrmym bide karın kol kası da istiyorum onu daha sonramı yapmam gerek yoksa
    ağırlıkla zayıflamak nasıl bilgi vereblrmsn?
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Nisan 2015 ---
    hiç kımse yazmıyor vala hayal kırıklıgına ugradım arkdslar

Son düzenleme: 26 Nisan 2015
  4. sonquit

sonquit Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Samsun
    Sen siparis verir gibi yazdigindan kimse cevap vermiyor ben sana güzel bi aciklama yapmıştım okumaya zamanini ayirmamissin sanirim karin olsun kol olsun göğüs sirt bacak olmasin falan boyle bisey mümkün degil sen bütün bolgeleri istikrarli bi sekilde calisacaksin antremanlarinin hakkını vereceksin güzelce besleneceksin diyet yapacaksın geri kalani zaman...

5. mehmet67

mehmet67 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Kardiyo yapıp cılız olmassın.Fit olursun.Bana göre şınav mekiklerinden önce 20 dk kardiyo yapman lazım.Ağırlık kaldırmak kas yapar ama çok kalori aktırmadığından dolayı yağlarını eritemezsin

6. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    öncelikle forumda göz gezdirerek istediğin bilgilere+ileride aklına gelebilecek hemen her türlü şeye ulaşabilirsin.

yapman gerekenler günlük kalori ihtiyacının 300-500 altında kalori almak,vücut ağırlığı x 1,5gr kadar protein almak,mümkünse fullbody yada güç odaklı çalışmak.kardiyo yapıp yapmamak sana kalmış,kardiyo yaparsan ekstradan kalori yakarsın,bu da sana daha fazla yiyebilme imkanı tanır.

genel olarak diyetinde ne yediğinin pek bir önemi yok,ne kadar yediğin daha önemli.miktarını ayarlayabildiğin sürece her şeyi yiyebilirsin.fakat glisemiks indeksi yüksek gıdaları çok tüketmen diyetini bir miktar zorlaştırabilir,lifli gıda alımına dikkat et,yağ içeren besinler tüketmekten(özellikle kuruyemiş,doymamış yağlar,balık yağı,bir miktar etten gelen yağ olabilir vs.) korkma.80-100 grama kadar yağ tüketebilirsin sorun olmaz.

protein tozuna yada başka herhangi bir supplemente ihtiyacın yok.beslenmeni oturttuğun taktirde istediğine ulaşabilirsin.

ayrıca şunu da söyleyeyim,genel hataya düşüp hızlı kilo verme sevdasına düşme,dediğin gibi uzun süreli yapacaksan sonrasında çok üzülürsün.yanlış diyetle kaybedeceğin kasları yerine koymak için çok çaba harcaman gerekebilir.yavaş ama emin adımlarla ilerlemek her zaman en iyisi.

GurkanDln ve sonquit bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş