Fikir Ve Önerilerinizi Bekliyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve VitoCarLeone tarafından 27 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. VitoCarLeone

VitoCarLeone Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Beylikdüzü
    Öncelikle merhaba arkadaşlar. Ben forumunuza yeni katılmış bulunmaktayım. Body deil Fitness ile uğraşmaktayım beslenme konusunda bayağı bir konu okudum fakat aklıma takılan ufak bir şey var.

Ben şuan definasyon yapıyorum 2 ayda inanılmaz bir değişim kaydettim sixpack a çokta uzak sayılmam ama sixpack yaparken dier kaslardan ödün vermek istemiyorum.

Tatlı Şeker Tuz Kalitesiz Yağ Bunlardan kesinlikle uzak duruyorum meyve olarak ise sadece muz tüketiyorum. Yemek ise sabah Yulaf Ezmeli 4 yumurtalı içine lor peynir eklenmiş 2 tam dier 2 si beyaz yumurta olarak tüketiyorum. Aradan 5 saat geçtikten sonra antrenmanım oldugu zamanlar yağsız haşlama pilav yanında tavuk göğsü ve ya kırmızı et yiyorum. Antrenmana ise 4 saat sonra gidiyorum gitmeden ise bir tük kahvesi ve muz tüketip 30dk sonra antrenmana başlıyorum düzenli bir programım var çıktıktan sonra whey 1 ölçek ve muz yiyorum ardından eve 30 35 dk sonra gidip pilav ve tavuk göğsü ve ya kırmızı et yemekteyim fakat pilavı öğlene göre az proteini ise daha cok artırıyorum. 8 den sonra sabah 9 a kadar hiç bir şey yemeden duruyorum. Ve hocamız süt tüketme deriyi kalınlaştırır demişti o sebepten süt tüketmiyorum sizce tüketmeli miyim ?

Kısaca yaptığım ne kadar doğru buna neler ekleyebilirim sizlerinde fikirlerini almak istiyorum şimdiden çok teşekkür ediyorum.

2. UfkKcn

UfkKcn Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Sütün deriyi kalınlaştırdığını ilk kez duydum.
    Beslenme programınız gayet iyi gibi duruyor bence bu kadarda detaylara takılmayın. Yani bir bardak süt bir meyve ne bileyim bir avuç kuruyemiş falan bunlar sizi çok fazla geri atmaz gibi geliyor bana

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. Cahil Adam

Cahil Adam Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Niye bu forumda herkes aynı konudan 4-5 tane açıyor forumda bir sıkıntı mı var?
    Program genel olarak güzel, idman sonrası için muz fix kalsın ama idman öncesi için yeşil elma 1 saat önce yiyebilirsin çok faydalı bir meyvedir. İlla ben muz yiyeceğim enerji alamam diyorsan off günlerde 1 muzu 1 yeşil elmayla değiştir. Bu programda eksik olan kaliteli yağ. Çiğ zeytinyağı, çiğ kuruyemişler tüketmelisin. Avakado bulabilirsen oda çok iyi olur.

4. VitoCarLeone

VitoCarLeone Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Beylikdüzü
    Peki Antrenmana gitmeden evvel türk kahvesi ve yeşil elma tüketip öyle gitsem. Çünkü bazı günler cok bitkin oluyorum muz ve türk kahvesi beni ayağa kaldırıyor. Türk kahvesinin yağ yaktıgını duymuştum yani yakım hızını artırdığını.

Peki ben bu şekilde sixpack çıkarırken aynı zamanda biraz olsun büyüyebilir miyim bu beslenme ile ? Antrenman programım zaten iyi

5. Cahil Adam

Cahil Adam Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Sporda yeniysen hem yağ yakıp hemde kas kütlesi kazanabilirsin. Elma, muz gibi kana hemen karışıp enerji vermez. Glisemik endeksi düşüktür o yüzden elmayı antremana gitmeden baya bir önce tüketmen gerekir. Sen yine muz tüket bence off günlerde elma yersin. Türk kahvesi yani kafein enerji verir doğru duymuşsun.

6. VitoCarLeone

VitoCarLeone Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Beylikdüzü
    Peki off günlerde elma 1 adet yiyeceğim hangi öğüne eklemeliyim öğle aksam ? Öğlen proteim ağırlıklı beslendiğim için öğlen ekleyeyim değil mi ? Ve spordan çıktıktan hemen sonra 1 ölçek protein tozu ile muz yemek ardından 1 saat sonra yemek yemek yararlı mıdır ? Yoksa yemeği geç mi yiyorum ? Ben spordan akşam 7 8 gibi çıktıgım için. 2 kaşık pilav yiyorum akşam oldugu için. Normalde öğlen yarım tabak. Benim hocam ölçeklere çok takılma hesap kitap işlerine cok girme demişti. :)

Sayfayı Paylaş