Fatihteki spor salonları çok kalitesiz ve antrenörlerin küstahlığı.

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Cidade de Deus tarafından 9 Mayıs 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    İyi forumlar arkadaşlar, yıllardır foruma girmiyordum. Bu konu tekrar girmeme vesile oldu, neyse konuya gelelim. :D

Arkadaşlar ben 24 yaşındayı, 17 yaşımdan beri vücüt geliştirme yapıyorum. Bazen yaz aylarında ara verdim ama spora hep devam ettim. Neyse bunca yıllık tecrübem var ve vücudum oyle 6-7 senelık sporcu vucudu yok, son 2 yılda malesef çok yaglandım ama agır calısan bırıyım. Bunları size anlatıyorum cunku öyle yazın saloan gelen tiplerden degılım dıye.

Neyse bu hafta salonda uyelıgım bıttı ve ben daha ıyı bır salon aramak ıcın civardaki salonları gezdım. Fatih de pek düzgün salon yok olanlarda kucuk ve kalabalıklar aletlerde pek iyi degıl. Benım ıcın önemlı olan salondakı dumbellerın kilosudur. Gezdıgım salonlarda bana saunayı masaj odasını fılan gosterıyorlar, dırek orayı gecelım aletlere bakmak ıstıyorum dıyorum.

3 salon gezdim, dumbeller max 40 kg ve 35 kg den direk 40 kg ye atlıyor. Arada bir kilo yok örnegın 37.5 kg gibi. Ben zaten harekete gore 35-40 kg yı rahat kaldırıyorum, ornegın bench press de 40 kg kaldırıyorum, ınclıne sehpada 35 kg kaldırıyorum ama 40 a zorlayamıyorum 37 kg olsa kaldırıcam gibi.

Ben bunu sorunca kendini bir şey zanneden eğitimi olmayan mahalle antrenörleri sen o kadar kaldırabılıyor musun ? Evet dıyorum, hareketı tam yapıyor musun ? Gibi boş boş sorular soruyor. Istıyorsan kaldırıyorum gör dedim artık o kadar sınır oldum. Dedim neden 37 kg ve 40 dan bıraz daha yukarı dumbell almıyorsunuz, dedı 1 kişinin istemesıyle almıyoruz. Ulan koskoca salonda yok mu ağır kılo kaldıran bu nasıl cevap. Dıyelım kı tek kısı ıstıyor ne var yanı 1 çift dumbell kaç tl salon açmışsınız 1 tane dumbell'ın lafını edıyorsunuz.

Bırde dalga gecer gıbı konusuyor, sankı ben spora yenı baslamısım da 35-40 kg dumbell soruyormuşum gibi. 6-7 senelık gecmısım var bırakta 40 kg kaldıralım sankı cok buyuk ağırlıkmış gibi sorunca şaşırıyorlar. Adam benle dalga gecer gıbı dıyor kı, salona gelenler 35-40 kg kaldırıyor arasına gerek yok. Bu bahsettıgım salon 2 ay once acıldı ve sahıplerı surıyelı, egitmenın tavrını begenmedım dırek cıktım salondan zaten. Kıskandı mı acaba benım o kadar kaldırdıgımı anlayınca :D

Bu arada daha önce şişli de bir salona gidiyordum. 50 kg ye kadar dumbell vardı ve hep 2 kg arayla artıyordu agırlıklar. Ornegın 36 - 38 -40 - 42.... gibi

Arkadaşlar cok uzun oldu kusura bakmayın dertleşmek ıstedım. Fatih de ben duzgun salon bulamadım eve yakın. Hep merdıven altı veya ona benzer kıytırık salonlar. Adam akıllı agırlık calısacak ortam yok 2 tane sehpa atmışlar, birde bırkaç tane ağırlık. Antrenörleride egolu ve bilgisizler. Yıllardır kendi programımı kendim yapıyorum cok sukur bu çakallarla zaman harcamıyorum.

2. Ackres

Ackres Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Benim gittiğim salon belediyenin hocam ancak özel kuruma kiraya vermişler.
    Sizde yine 35 - 40 var bizde dumbell en fazla 30 :D
    30 kilo dumbell presste hiç bir şey 2-3 senelik sporcu için aynı şekilde bende talep ettim ama 2-3 kişi için dumbell almayız filan diyorlar.
    Dışardan baksanız salon harbiden on numara ama içerisi dediğim gibi çok yetersiz ağırlıklar var.
    Salon dolu olunca zaten dumbellı geçtim ağırlık plakaları bile yetersiz kalıyor.
    Yetkililere söyleyince ise yok efendim alamayız şöyleydi böyleydi.
    Müşteriyi memnun etmek gibi bir hedefleri yok yani tek hedef para harcamadan cebi doldurmak.

Cidade de Deus bunu beğendi.
  3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    ben de ilk önce dambıllara bakarım (orijinali dumbbell dir ama eziyet) .
    Çorumda hangi salonda kaç kiloya kadar dambıl var bilirim..Salon sahipleri bizzat vg yapmadığı için dambıl diyince akla dambıl curl hareketi geliyor ve nasıl olsa 35kg.ı geçemezler diye düşünüyor ama bilmiyor ki adam belki shrug yapacak, belki db.row yapacak ve hatta db.squat yapacak..

ben de 50kg ile 8 10 tekrar db.row yaparım ama olmadığı için 45kg ile 12 tekrar yapmaktan gına geldi..
    hatta french presste 45kg ile 10-12 tekrar çıkar her seferinde 50 olmadığı için gelişim bi yere kadar oluyor..skull crushers gibi dirsekleri çok rahatsız eden hareketleri sevmiyorum..french press çok daha konforlu bir hareket benim için..

Cidade de Deus ve afka9 bunu beğendi.
  4. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Aynen ayakta french press uzanarak yapilan skulcrusher dan daha iyi tricepsin uzun basi için. Eklemeli dambillar ise yarayabilir ben evde yapiyorum 5 kg lık plaka takarak 62 kg lık dumbbell olusturabildim. 10 kg taksam daha da artar tabi. 62 kg la calistigimdan degil de deneyim dedim en cok kac tane 5 kg alacak diye :)

Cidade de Deus ve diez bunu beğendi.
  5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Birde dambıllar çok kalıtesız, bellı kı dandık bır yerden almışlar. Cogunun uzerınde kg si silinmiş, kağıtla uzerıne elle yazıp yapıştırmışlar ama bır kısmı silinmiş. Dambılların tutan demiri çok ince, ince olunca ağır kiloda rahatsız edıyor eli. Hatta 35 kg lık dambıl var salonda, tutma yerı ınce, agırlık yerı buyuk press hareketı yaparken agırlıkları bileğe carpabılıyor. Eskı salonum cok guzeldı ama yolu uzak dıye gıdemıyorum, tum aletleri kalıtelıydı ve dambıllarıda 50 kg ye kadardı ve onlarda cok kalıtelıydı tutma yerlerıde kalındı ele tam oturuyordu.

Valla onune gelen bodrum kata spor salonu acıyor, spordan anlayan biraz bilgisi geçmişi olan bır uye gelıncede hemen terslıyorlar. Sen o kadar kaldırabılıyor musun yeaa dıye. Valla dun canım cok sıkıldı, istersen gel kaldırıyım bak dedım adama o kadar sinir etti benı. :D

Sayfayı Paylaş