Fastfood zincirlerinin besin değerleri

Konusu 'Marka Marka Besin Değerleri' forumundadır ve MuratBaycan tarafından 16 Mart 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. MuratBaycan

MuratBaycan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Balıkesir
    Merhaba değerli abilerim, ablalarım, kardeşlerim maalum yaşam şartlarımızda herzaman evde yemek yiyemiyoruz, yesek bile zaman zaman canımın dışarıdan birşeyler yemek istiyor fakat professional şekilde spor yapanlar ve düzenli olarak makro sayanlar maalesef besin değerlerini bulamadığı yerlerden yemek yiyemiyor. Elinde 'Burger King, Kfc, Popeyes, Mcdonald's, Tavuk Dünyası' dışında herhangi bir fastfood zincirinin besin değerleri olanlar bu forumun altında bizlerle paylaşırsa bütün forum kullanıcıları faydalanabilir, şimdiden hepinize teşekkür ediyorum. ;)
    Not: Yukarıda isimlerini yazdığım fastfood markalarının kendi sitelerinde besin değerleri mevcut.

2. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Bu zincirler dışında herhangi bir lokanta, restaurantta tavuk, pilav yemeyi tercih etmek daha doğru olur gibi.

3. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    BurgerKing'in köftesinde hiç et yok diye biliyorum. İngiliz Şef Jamie Oliver bu konuda dava açıp kazanmıştı, köfte diye sattıkları şey amonyakla et aromasının karışımıydı. Giden ve gitmeyi düşünen arkadaşların haberi olsun.

4. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    O restaurantların olduğu her yerde alternatif daha sağlıklı bir yiyecek bulunabilir.

NeverEnough bunu beğendi.
  5. MuratBaycan

MuratBaycan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Balıkesir
    Burgen King'in "Ne yediğini bil" başlığı altında tüm ürünlerinin aşamaları ve nasıl yapıldıkları gösteriliyor eğer dediğiniz gibi olsaydı bu başlık altında et kullandıklarını söyleyemezlerdi. Umarım izah edebilmişimdir.. :)

6. Alincoln

Alincoln Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşın bahsettiği mcDonald's isimleri karıştırmış olabilir. Şu an bende buradan okumayla bir araştırma yaptım ve aşağıdaki habere ulaştım. Açıkcası geçmişte hem burger kings hem de mcdonalds denemiş biri olarak aralarında çokca bir tar farkına rastlamadım. Dışarda zincir olmayan bir burgercide yediğim burger ise bu iki fastfood zincirinden daha fazla et yediğimi hissettiriyor. Yine yorum sizin..

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/...erlerinde-et-kullanilmadigi-kanitlandi-660769

NeverEnough bunu beğendi.
  7. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Valla Mc, BurgerKing gibi yerlerde et yediğini düşünüyorsan devam et. :)

Sayfayı Paylaş