farkli hareketler

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Mitoo tarafından 16 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. yasin ibrahim terzioğlu

yasin ibrahim terzioğlu Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    ankara
    Öncelikle şunu söyleyeyim vücudunu beğendiğim kişilerin uyguladığı bir programdı bu bende sadece 1 ay kadar uygulayabildim üyeliği bitmişti. Bir sonraki salonumda haftada 4 gün gidebileceğim için(üyeliğim gereği) o programı bıraktım. Ancak o sıralar verim aldığımı da söyleyebilirim.
    @Mitoo sevgili kardeşim benim şimdi programım haftanın 4 günü spor birer gün arayla ve 2 parçalı. Bu programımdan da çok memnunum lakin önceki programımdan da verim almıştım. Eğer ki amaç çok yüksek ölçüler ve hızlı gelişim ise @Delibalta arkadaşımızın dediğinden şaşmamak gerekir ancak parçalamak, hatları belirginleştirmek her yerden bakıldığında kasların çok güzel görebilmek ise ben 3 gün on 1 gün offtan yanayım yalnız bu sırada da beslenme ve uyku düzeni muntazam olmalı.

2. Delibalta

Delibalta Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Hayır 2 güne neden sığdırmaya çalışıyorsun ki anlamadım örnek vereyim;
    pazartesi: göğüs ön kol
    salı: dinlenme
    Çarşamba sırt ve triceps
    Perşembe dinlenme
    Cuma: bacak ve omuz
    Cumartesi: dinlenme
    Pazar: Göğüs ve ön kol
    ...
    böyle böyle bir gün arayla bu devam eder ve haftada 4 gün yapmış olursun. Ama programın da ağır olmalı dediğim gibi yani ertesi günkü dinlenmeyi hak etmelisin.

ya da eğer 2 gün üst üste çalışacağım supplement de alıyorum iyi besleniyorum uykumu da alıyorum dersen ki verdiğim linklerde bunu da söylüyorlar;

pazartesi: göğüs ön kol
    salı: sırt ve triceps
    Çarşamba: dinlenme
    Perşembe: bacak ve omuz
    Cuma: Göğüs ve ön kol
    Cumartesi: dinlenme
    Pazar: dinlenme

gibi yapabilirsin. Bu biraz sana kalmış. Bazen de değişmeli yapabilirsin mesela 1 gün çalış ertesi gün dinlen, bi dahakine 2 gün çalış 1 gün dinlen burada bence kati kurallar yok. Beslenmene kendini iyi hissetmene göre değişir. Hareketlerin ve günlerin sırası da değişebilir değişmeyen günde 2 parça olması ve haftada 4 günü geçmediğin.

3. Mitoo

Mitoo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yasinibrahim ve delibalta kardesm
    Sadece şu mantık var çoğumuzda kasımı haftada 2 kere çalıştırırsam daha çok gelişirim sizce güzel bi gelişim yani gelişimden kastım hacim alma haftada 1 daha mı mantıklı

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

4. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    kasların parçalanması antreman programından ziyade beslenme programı ile olur
    kasların parçalanmasını yanlış anlayan bir çok insan var
    kaslar aslında parçalanmıyor sadece yağ oranı azaldıkça daha çok parça varmış gibi göze görünüyor

Mitoo bunu beğendi.
  5. yasin ibrahim terzioğlu

yasin ibrahim terzioğlu Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    ankara
    Yok illaki diretmek gibi bir dert değil. Ben kendi açımdan baktığımda spora bir gün gidemedin veya 2 gün o zaman ne olacak? Yani araya çok zaman girmiş olur. Öyle bir durum olmasına karşı önlem için ben 2ye bölüyorum
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Ocak 2014 ---
    Tam olarak kastım buydu. Açıkladığınız için teşekkür ederim.

6. Delibalta

Delibalta Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Mitoo kardeşim,
    Aynı kas grubunu 4 kez de çalıştırırsın. Tek parçalık program yaparsın ve haftada 4 gün gidersin. Bütün kaslarını haftada 4 kez çalıştırırsın. Mesele bu değil ki. Sen olayın çok yanlış bir yönünden bakıyorsun bence. Programın üçe bölündüğünde bazı kas gruplarına haftada bir kez sıra gelecek onu dert etme. Çünkü program da ağırlaşacak.
    Yani tek parçalık programı üçe bölen adam senin programını makasla 3 parçaya bölmüyor ki bölgelere göre hareket sayısı artıyor. Misal göğüs ve kol yapıyorsan her birine dörder beşer hareket yazıyorlar. Yani aslında sen programı parçalara bölerek aynı hareketi haftada 2 kez yapmak yerine bir kere yapıp ondan maksimum verim almayı hedefliyorsun.
    Tam tersi düşünelim 3 parçalı programı da tek parça gibi yaparsan bu sefer de 3 saatten aşşağı salondan çıkamazsın. O yüzden sen hem 3 parça olsun hem de aynı hareketi haftada 2 kez yapayım dersen fizik kurallarına aykırı bir iş yapmış olursun. Ya da sana yazılan program çok hafif bir programdır belki de tek parça olması gereken bir programdır nasıl bir programın var anlamadım. Normalde sen eğer 3 parçalı programda hakkını vererek çalışırsan zaten dermanın kalmaması lazım.
    Kriterleri söliim kol çalışıyorsan çay bardağı tutamıcaksın saçını tarayamıcaksın.
    Bacak çalışıyorsan yokuş aşşağı yürürken zorlanacaksın dizlerin kırılacak
    göğüs çalışıyorsan göğüslerini bi süre seyirtemiceksin
    sırt çalışıyorsan kolların tam kapanmayacak yengeç gibi yürüyeceksin
    8 tekrar yapacaksan 10 tekrar yapabileceğin ağırlığı almayacaksın. 9 ncu tekrarı yapamayacağın ağırlığı alacaksın.
    Saniye tutup tam 30 saniyede bir tekrar yapmaya kendini zorla zamanla yarış bunu yaparken bazen ağırlıklar da düşebilir, düşsün çünkü doğrusu o zaman diliminde yaptıklarındır.
    Sen bence bunlara kafa yor derim tavsiyem budur... :)

Mitoo bunu beğendi.
  7. Mitoo

Mitoo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Eline sağlık :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

8. aytuq

aytuq Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    2.buçuk aydır yapıyorum yaşım 27, kilo 88, boy 182.üniversitedeyken baya ilgilenmiştim yani altyapı var. cardio son iki haftadır yapıyorum

suplement kullanıyorum sabah 1 ölçek on whey antrenman öncesi aminomax8000 4 adet anrenman sonrası on whey

Sayfayı Paylaş