farklı bir düşünce? testesteron

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve tlgg tarafından 4 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. tlgg

tlgg Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    [FONT="Fixedsys" ]arkadaşlar tamam biliyoruzki bacak idmanı yaptığımızda testesteron seviyemiz diğer idmanlara göre daha fazla artış gösteriyor.hatta ben daha önce bunları bilmiyoken de bacak idmanını fazla yapmasamda yaptıktan sonra eve giderken yarım saat sonra bi kıpırtı başlıyodu bikaç duvara tırmanasım geliyodu=) şimdi benim söylemek istediğim bacak idmanını bir gün sağlam yapmak değilde diğer bölgeleri çalıştıktan sonra 2-3 setlik bacak hareketi yapsak her idman günü için daha iyi testesteron salgılamazmıyız..yani doğru olmasada buna uygun bu mantıkta bişey mümkün müdür?[/FONT]

2. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Bacak bölgesini en cok seven benim bizim salonda.

İyi ve kaliteli bir bacak idmanından sonra, ortalama 96 saat dinlenmelisin.

Bir dahaki idmanın 72-96 saat arasında olmalıdır.

zaten çektiğin acılardan ve ağrılardan sonra dinlenmen gerektiğini anlarsın.

her gun bacak calısılmaz. Bacak çalışması çok fazla enerji harcar ve idmanda kan sekeri dahi düşebilir.

cok fazla yuklenmek Surantreman-Overtraining riski doğurur.

Kas kazanıcam derken kaybetmeye başlarsınız.

3. tlgg

tlgg Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    verdiğin cvp için teşekkürler coyote ama bende gerçek bir bacak idmanı yapmaktan bahsetmiiyorum testesteronu tetiklicek bir idmandan hatta idman denemez bi kaç hareket mesela kol idmanı yaptık ve 3 set hafif kilo leg press yaptık..bunu hergün değil pazartesi ve cuma yaptık mesela

4. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    O kadar engin bilgim yok, ancak kanı o bölgeden dağıtmanın gereği olmaz bu şekilde.

ya ciddi bir idman prensibi belirlemelisin temel hareket uzerine. 6-7 hareket.

yada her bölgeyi ayırıcaksın. cok calışmayı seviosan bunu yap eğer vücudumu 5-6 hareketle çalıştırcam diosan temel idman prensibini belirle.

dene ve gör vücut senın sonucta en iyi kararı sen verirsin.

ama senın bahsettiğin sekilde her gun hafif leg press yapmak mantıklı olurmu bilmiyorum.

bunu hocalarımıza danısabiliriz.

5. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Ben anca haftada 1 yapabiliyorum. Ondan sonraki 5 gün yürümek bile işkenceye dönüyor:) Hatta bu nedenle kardio yu azalttığım bile oldu ağrılardan. Ayrıca bir başlıkta tartışılmıştı her idmanda karın çalışmanın over training e yol açacağı ve karın kası bacakların yanında ufak kalıyor. BU durumda iyileşme süreci daha da uzun olacağından kesinlikle overtraining olur diyorum ben.

6. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Karın çalışmalarını fazla abartmaya gerek yok diye dusunuyorum.

3x20 mekik haftada 2-3 gun cekelim yeter.

zaten bacak çalışmaları, koşu vs miğdemizi çok guzel çalıştırıyor.

hatta push-up(şınav) dahi karın çalıştırıyor.

Miğdemin ustu biraz yaglı olmasına rağmen karın kaslarım belli oluyor.

Haftada 2 defa mekik çekiorum.

Karın kasları gelişip gelişmediği yağlar gidince belli oluyor zaten.

Ama onların yerınde durması daha iyi yani kücük olmalılar ve göğüs seviyesini geçmemeliler.

7. ngt_psy

ngt_psy Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Her antremandan önce 15dk koşuyorum, pazartesi salı, perşembe cuma body yapıyorum. Cuma günü göğüs ve ayak çalışıyorum ve cumartesi-pazarı ise dinlenmeye ayırıyorum, en mantıklısı böyle oluyor. Ayakları da dinlendirmek gerekiyor ki gerçi ağrısız günüm olmuyor ama ağrıdıkça geliştiğini düşündüğüm için şikayetim olmuyor.

8. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    hafif kilo leg press ile bacak çalışmasının hakkını vermiş olmazsınız ve beklediğiniz testo artışı olmaz kanımca. bence en iyi draft ın dediği bir gün komple bacak çalışmak çok sağlam. ben mesela bacağa perşembe girdim bugün bile ağrı devam ediyor. diğer perşembeye kadar anca geçecek. böylesi daha iyi.

9. tlgg

tlgg Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    coyote iyi niyetli olduğunu biliyorum fakat hala yanlış düşünüyosun sanırım birincisi zaten ne zaman nasıl çalışacağımı biliyiorum benim burda söylemek istediğim farklı bişeydi ki şuana kadar pek anlaşıldığını sanmıyorum ama yanlış bir düşünce belkide hepinize teşekkürler

10. netugur

netugur Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    gsm - bilişim
    Yer:
    istanbul
    senin anlatmak istediğini herkes anladı. sorun şu senin dediğin gibi testosteron hormonu salgılaması artsın diye hergün idmandan sonra bacak çalışması yapayım diyorsun , hormonun salgılanması için gerekli uyarı düzeyine erişmen gerekir bu da bacak kaslarını gerektiği kadar şiddetli yük altına sokmakla olur. yoksa senin anlatmaya çalıştığın gibi az veya normal şiddetli idmanla olmaz. her günde çok şiddetli bacak ant. yapamayacağına göre bu düşüncen pek olabilecek gibi görünmüyor.

jarhead bunu beğendi.
  11. tlgg

tlgg Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    tamam niye sinir yapıyosunuz acaba=)

12. diego7

diego7 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    bence sinir yapmamışlar,sadece doğru yolu göstermek istiyorlar.
    eğer testasteron hormonunu arttırmak için bacak çalışmak istiyorsan tek bir gün yap ama gerçekten ağır yap,calf dışındaki kaslarını düşük tekrarda çalıştır.
    eğer her antrenman günü hafif çalıştırırsan amaçladığın verimi alamazsın,vücut ona alışacaktır bir rutin halini alacağı için hormon seviyesinde pek fazla bir değişim olmayacaktır.

13. netugur

netugur Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    gsm - bilişim
    Yer:
    istanbul
    böyle düşünmene üzüldüm. sadece yardımcı olmak istiyoruz. :)

14. tlgg

tlgg Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    şimdi kusura bakmayın hani yanlışta anlamayın ama ister istemez bende sinirleniyorum herkes için demedim bi üstteki üye için dedim bu ayrı ve ben hangi kas grubunun kaç gün çalıştırılacağını biliyorum burda tek yanlış düşüncem yeterli çalışmadığın sürece testestorn içn bi yararı olmıyacağıydı yani biri bişey söylediğinde niye herkes yol göstermeye çalışıyo herkes hoca oluyo onu anlamıyorum..üslub olarak yani güzel olmuyo

15. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    istediğin cevabı vermediğimiz için kendi adıma özür! dilerim bir soru sormuşsun yanlış bir mantıkla yola çıkmışsın sonra insanlar seviyeli ve düzgün bir şekilde seni aydınlatmaya çalışıyor şimdi de herkes hoca olmuş herkes yol gösteriyor diye tepki gösteriyorsun. istediğin cevabı vereyim her gün sonunda leg extension yap steroid kürüne girmiş gibi olursun.

jimraynor bunu beğendi.
  16. BBBeast

BBBeast Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Squat ve deadlift gibi compound çalışmaların testesterone salgısını tetiklediği birçok çalışma ile desteklenmiştir.

Birşeyin fazlasını yapmak ondan fazla fayda sağlamak anlamına gelmez. Örneğin su faydalı diye durmadan içer, abartırsanız, bu şifa dolu içecek sizi zehirler.
    Siz bacağı dinlenmeden-dinlendirmeden çalıştığınızda cortisol denilen katabolik hormon vücuttaki seviyesinin en üst noktasına ulaşır. Cortisol'un efekti testosterone'unkinin tam aksidir. Kataboliktir.

Testosterone seviyenizi yükseltmek istiyorsanız sağlıklı bir diyet, egzersiz programı ve yaşam tarzı çok önemlidir.

Bu arada idmandan yarım saat sonra kıpırtı demişsiniz; o zaman diliminde testosterone seviyeleri düşük olur. Çünkü kaynağın büyük bir kısmı antrenman süresince kullanılmıştır. Özellikle bacak gününden sonra daha çok düşük olur. Yaşadığınız kıpırtı Growth Hormone'dan veya platodan ötürü kaynaklanıyor olabilir.

17. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Bacak kas grupları en büyük kas grupları olduğundan en fazla dinlenmeye ihtiyacı olan kas gruplarıdır ki her günün başlangıç programında yer alması fantastik olabilir.

18. tlgg

tlgg Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ben sadece hani bi sohbet olsun fikir alışverişi yapalım ne derece mantıklı olur gibi bir düşünceyle sordum bunu ama düşünemediğim şey hakkını vermedikten sonra çalışmanın bize bi kazanç sağlamıyacağı yani testeron olarak dönmyecği ...ama bazı arkadaşlar beni anlamadılar ya da ben anlatamadım sanki bn hergün bacak çalışıyorum onu yazmışımda öğüt verir şekilde hergün çalışma overtraining olursun gibisinden hatta nerdeyse program yazıcaklarmış zor tutmuşlar kendilerini..ayrıca isticeğim bi cevap olamaz çünkü bu konular nettir öyle veya böyledir denir ayrıca çocuk değilim bi cevaba kitleniyim onu alamyınca garip davranıyım tek zoruma giden ders verilmeye çalışılması kimsede üstüne alınmasın alıncaklar dediklerimi anlarlar zaten varsa yanlış bişey özür dilerm..ve başkasından bişey öğrenmek zoruna gidiyo bu çocuğun derseniz yanılırsınız çnkü çok uzun zamandır forumun takipçisiyim teşekkür ederim=)

19. BBBeast

BBBeast Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Bu arada mesajımda placebo diyecektim plato demişim.:)

Yanlış anlaşılma olmuştur. Konudaki mesajların hepsi iyi niyetli. Güzel bir bilgi, fikir alışverişi olabilecek bir konu olmuş. Ellerinize sağlık. Canlar sıkılmasın. :)

tlgg bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş