Fıtık sorunu

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Kayra91 tarafından 23 Ekim 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Kayra91

Kayra91 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Çok squat ve bench yapmasam da çok deadlift yapıyordum. Cheat Curl'ü de çok seviyordum. Ne yazık ki hepsine son verdim, kalıcı olarak. Şu anda 2 fıtığım, 2 de fıtık başlangıcım var. Hafif de skolyoz çıktı. Bundan sonra bu alanda ilerleme kaydetmek gibi bir şansım olmayacak. En azından hareket sistemimi etkileyecek bir sorunla (Felç gibi) veya kemik kırılması gibi bir durumla karşılaşmadan kısmen az sakatlıkla olayı atlattım diyelim. Bu sebeple sadece yüzmeye yöneleceğim artık, bunu yapmamı söylediler.

Peki bu fıtık olayı bilek güreşi yapmamı etkiler mi? Ne dersiniz? Ağır girmeyeceğimden bahsetmiştim bir başka konuda. Aslında basit ağırlık çalışma makineleri ve hareketine göre en fazla 10 kg eden dambıllar dışında ağırlık antrenmanım olmayacak. Eğer ağır girmem çok önem teşkil etmiyorsa (Masa antrenmanları olacak ve 10 kg çok fazla tekrar yapmaya çalışacağım) bilek güreşine devam etmek isterim. Bunun dışında sadece yüzme ve yürüyüş tavsiye edildi. Ayrıca askere gitmek istemediğimden bir süre daha şişman kalacağım. Üst sınırımdan 20 kg fazlayım, bir 5 kg versem bile o 15 kg fazlalık kalacak. Dilerim 2 - 2.5 sene boyunca idare edebilirim.

2. MonsterMMORPG

MonsterMMORPG Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Mersin
    ne fıtığı tam olarak ve nasıl oldu?

bende de az omurluk disk kayması olmuştu ama Allah a şükür şu anda 50+demir deadlift 12x3 yapabiliyorum

3. Kayra91

Kayra91 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam ben 150 kg deadlift ağırlığı ile ısınmaya bile kalkıyordum, en sonunda da 220 kilogram tek tekrar yapmaya çalışıyor ve bırakıyordum. (225 kg'ı elime ip bağlamadan sadece kemerle yapmışlığım var ama en iyi anımda) Şu anda yapsam yine yaparım ama daha kötü olur. Fıtık işte böyle fazla ağırlık girmekten oldu. 2 fıtık, 2 de başlangıç durumunda fıtık. 4 bölgede birer tane var, 2'si sıkıntılı durumda. Bel fıtığı.

MonsterMMORPG bunu beğendi.
  4. MonsterMMORPG

MonsterMMORPG Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Mersin
    deadlift çok ağır yapınca sanıyorum mutlaka oluşuyor bel fıtığı

5. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Deadlifti ağır yapmaktan ziyade, Maks a yakın ağırlıkları kaldırırken bozulan formdan dolayı olduğunu düşünüyorum. Ayrica fazla kilolar da formda sikintilara yol acabiliyor. Bilek güreşinde fıtıkla devam eden var mı bilmiyorum ancak maç esnasında sağa sola giderken bele ve bacaklara çok yük biniyor. Yani dikkatli bir şekilde yapilsa bile ne kadar saglikli olur bilemeyeceğim.

6. Fatih ŞNL

Fatih ŞNL Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Kardeş sağlığını harcamana değmez.Spor amacından uzaklaşıp,bütün bir ömür yatalak kalmaya değmez.Yazık etmeyin kendinize..

Deadlift
    Sguat
    T bar
    Benc pres

Bunları yapmayalım

7. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Bunu hangi birikimle tavsiye ediyorsun çok merak ediyorum gerçi gelecek cevaptan da korkuyorum ama neyse dayanamadım.

8. Fatih ŞNL

Fatih ŞNL Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Savaş Cebeci,nin son videosunu izle ve gör.Benim başıma geldi ve bel sakatlanmasını araştırırken bu videoya denk geldim.Adam son derece haklı.

Ayrıca gelecek mesajdan korkmana gerek yok.Hoşuna gitmezse güler geçersin

9. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Güldüm geçtim zaten. O videonun tartışıldığı konuda zeonun bilale anlatır gibi anlattığı bir yazısı var onu da okusaydın keşke. Çarpıtılarak anlatılan şeyler yerine dayanağı gösterilen şeyleri okumak lazım.

Sayfayı Paylaş