evdeki besinlerle diyet

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve tarık_bugra tarafından 5 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. tarık_bugra

tarık_bugra Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar Arkadaşlar diyetler ile ilgili araştırma yapıyorum genelde hepsinde beyaz veya kırmızı et var bunları günlük almak veya tüketmek benim için çok zor kalabalık bir aileyiz biri yer biri bakar olmuyor , evdeki imkanlarla yapabilecegim daha dogrusu beyaz ve kırmızı et harici yapabilecegim diyet listesi olan varmı nasıl ayarlamam lazım , tuz ,şeker ,unlu mamüller , cola , cips tüketmiyorum günlük ekmek olarak kepek bulamazsam cavdar ekmegi tüketiyorum lor ve yeşillik ,yumurta tüketmeye özen gösteriyorum sizlerin bildigi önerebileceginiz diyet listesi varsa sevinirim 20kilo fazlam var 87kiloyum amacım 65-67 civarına düşmek metobolizmam çok yavas onun içinde bugunden itibaren tarcın tüketmeye başlıyorum dumbellllsdumbellllsdumbelllls

antreman olarak 20dk eliptik bisiklet ,agırlık antremanın yazılan programa göre bitince , 20dk koşu , makina twist ,mekik ,esneme gibi 7 hareket var ayda duruma göre degişiyor , haftanın 3 günü açık salon erkekler için tek oldugu için kadın erkek ayrı günlerde diger günlerdede 30dk yürüyüş yapıyorum thums: 3ay ara vermiştim spora 1 hafta önce yeniden başladım

2. carmelo114

carmelo114 Üye

Beğenileri:
    269
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bornova/İzmir
    Yumurta akı yağsız süt ürünleri baklagiller ilede bu iş olur neden olmasın

Belki sürekli lor yoğurt falan yiceksin öğünlerinde ama sonucta Kaliteli protein kaynakları ve aynı zamanda ucuzda

Bu arada tarçın olayına cok inanma :)

Kolay gelsin uzun bir yola girmişsin :)

tarık_bugra bunu beğendi.
  3. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    Zorda kalınınca herşey yapılıyor, yapacak bi şey yok.

Peynirler, Süt, Yumurta, Yoğurt, Kuruyemişler, Pilav, Makarna ...

4. tarık_bugra

tarık_bugra Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    sagolun arkadaşlar cevaplar için araştırıyorum bakalım yogur,peynir,protein degeri yüksek gıdaları koyacagım beyaz et kısmına belki 2-3 ay sonra l-carnitine destegi veya animal cuts alma ihtiyacı olabilir :) zaten tarçını içmesi zor oluyor sabahları yulaf süt karışımının üzerine döküyorum ozaman bir şekil yeniliyor

5. marky02

marky02 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Mercimekte işini görebilir,özellikle yeşil mercimekte protein oranı yüksek diye biliyorum,diğer değerleri karşıladığın sürece tabiki böylede diyet yapılabilir,yalnız kilo vermek istiyorsan ağırlıktan ziyade kardiyo yapmalısın,koşu bisiklet yürüyüş gibi.Ayrıca HIIIT kardiyoyu bir dene örneğin 20 dk koşuyu kaçta yapıyorsun bilmiyorum ama,1 dk 6 ile yürüyüş,1 dk 10 ile koşu gibi,kendi kondisyon değerine göre değerleri değiştirebilirsin,örneğin ben şu anda 118 kilo biri olarak 2 dk yürüyüş 1 dk koşuyu anca yapabiliyorum,ve bu calısma yaklaşık yarım saat sürüyor :) yapabilirsen bisikletide aynı şekilde dene

6. tarık_bugra

tarık_bugra Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Sagol marky02 epey araştırdım kalori düşük protein degeri yüksek yiyecekleri evde olmayanları temin ettim 2gündür kullanıyorum hesaplamara göre 2500 - 2700 arası günlük kalori ihtiyacım 1700-1800 kaloriyi gecmiyorum birde site buldum günlük tükettigim yiyeceklerin degerlerinin kalorisinin oldugu ordanda günlük giriş yapıp kaydımı tutuyorum inşallah faydasını görürüm :) koşuyu bende öyle yapıyorum 2 dk koşu 1dk dinlenme (hızı degişiyor dinlenme genelde 6 veya programda ne yazıyorsa hız en fazla 12 oluyor ) eliptikde öyle belli bir tempo sınırına göre agırlıkdan önce sadece onu yapıyorum çünki , ağırlık antremanı olmadan olmuyor tamam çeşitli kardiyo hareketleri yine var deneyip gördüm gecen yıl 9ay boyunca agırlıkla daha güzel kilo verdim artı ter fışkırıyordu yani vucütta toplamıştı baya Ramazan ayına girdik orucda sıkıntı olucak diye bıraktım ipin ucu kaçtı 3-4 ay gidemedim :)

7. marky02

marky02 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Tabiki ağırlıkta gerekli canım ben kardiyoya ağırlık ver dedim sadece :) Bende forumda bu konularla ilgili baya gezdim de,zaten ağırlık yapmazsan sarkmalar yaşıyormuşsun daha kötü görüntüler oluşuyormuş :) 3 gün antremana gidiyorsun geri kalan günlerde yürüyüşünü cok az daha artırırsan,ve devamlılık sağlarsan programında,çok iyi sonuçlar alacağına inanıyorum.Aynı şekilde kendime de inanıyorum :D

8. tarık_bugra

tarık_bugra Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Aynen acı yooookkk :D çalışmaya devam tribündeki gibi biz inandık sizde inanın bizim için bu maçı kazanın :D azimle olacak bu işler inşallah :)

Sayfayı Paylaş