Evde vücut geliştirmeye başlasam mı ? kararsızım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve bugün_yarın tarafından 23 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. bugün_yarın

bugün_yarın Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Spor salonu evime çok uzak olduğu için gidip gelmek derken bütün günümü alııyor
    üstelik üni öğrencisi olduğum için spora para ayırmak zor oluyor

Salona gitmeden evde çalışırsam ne kadarlık bir kaybım olur
    yani evde makinalar olmadan serbest ağırlık çalışarak vücut geliştirmek salondaki kadar verimli olur mu?

Elimdekiler
    -2 adet kısa döküm bar
    -4x 2,5 kg
    -2x 3 kg
    -2x 1 kg
    -Süpürge sopasından yaptığım uzun bar(normal bar alıcam)
    -barfiks demiri

teşekkürler

2. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    spora yeni başlıyorsan eğer spor salonuna gitmen o kadar önemli değil daha vücut kasların alışık değildir oradaki yüksek ağırlıklarla işin olmayacak eğer evde makul bir dambıl setin varsa uzun bir süre işini görür
    evde ne yaparsan yap en az 6 ay full gelişirsin ondan sonra ise hareketleri düzgün formda yapıp yapmaman ve uyguladığın programın senin vücuduna uygun olması setler vs gelişimin bunlara göre ya çok yavaş yada normal devam edebilir
    hatta ben sana program tavsiye edeyim (p90x) internetten indir ve classic programını uygula

3. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Ben evde çalışıyorum. İlk başlarda sadece biceps çalışıyordum, daha sonra triceps ve biceps beraber çalışmaya başladım. Daha sonra da diğer hareketleri ilave ettim. Göğüs için dambıl ile bench press, Kolları yana açma hareketi ve oturup kolları havaya kaldırıp indirilen omuz hareketi. Bunun dışında plank duruşu da yapıyorum. Biceps çalışmaya 9 ay önce 2 tane 2 buçuk kilo dambıl ile başladım. Şu an 2 tane 12 kilo dambıl ile çalışıyorum. 2 tane 12 kilo ile tek set 20 tekrar yaptım en son. Pazartesi günü ağırlık ilavesi yapacam. Dambılların ağırlığını 14 kiloya yükselteceğim. Kollarımda epey gelişme var ama Kol haricinde başka bir bölgemi pek geliştiremedim. Kollarda kaslı bir görünüm var, o kadar. Göğsümdeki sarkık görünümde de azalma var işte. Daha dik duruyor.
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Nisan 2016 ---
    Bu arada ben 10 ay önce 89 kiloydum. 24 kilo verdim. Şu an 65 kiloyum. Karın bölgem hala çok yağlı. Karın bölgesindeki yağlar gitmiyor.

Son düzenleme: 24 Nisan 2016
  4. merterden19

merterden19 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum sanırım yaşıtız bende 19 yaşındayım akciğerlerimden ameliyat oldum doktorum kilo almam gerektiğini aksi taktirde tekrarlayacağını söyledi. Bende bunun üzerine vg ye başladım.
    Evde çalışıyorum 17 gün oldu ve 1,5 kilo aldım.
    Ama ağırlıkların yetersiz gibi dostum ben 6, 8 ve 12 kg lık dumbell aldım 6 lıkla ön kol arka kol ve omuz çalışıyorum. 12 liklerle göğüs ve ense çalışıyorum trapez kaslarını.
    8 liklede sırt çalışıyorum.
    Ayrıyetten şınav mekik barfiks.
    Barfiks demiri al koridor ve kapı aralığına takılanlardan.

5. ForeverYoung

ForeverYoung Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    24 kilo vermene rağmen hala karın bölgesi yağlı ise verilen kilolarda yağdan ziyade kastan gitmiş olabilir ki bu da olmaması gereken bir şey. Öncesinde beslenmen düzenli değil ise onu düzeltmeye bak ya da skinny fat diye tabir edilen durum vardır. Onun için de tabi ki yine düzenli beslenme ve biraz yağ yakmak lazım, yağ yakarken de ağırlık çalışmak tabi.

6. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    172 santim boya 65 kilo zayıf bir kilo değil ki. Karın bölgemin yağlı olması çok normal bir şey. Vücut kitle indeksim 22 yapıyor. Karın bölgemin yağlı olmasındaki anormal olan durum nedir? Erkeklerde yağ vücutda en fazla karın bölgesinde olur zaten. Vücutda en son eriyecek olan yağ karın bölgesindeki yağlardır zaten. Ben zayıf bir insan değilim ki karnım yağsız olsun? Vücutçu olmayan normal vücut kitle indeksi değerlerinde olan erkeklerin karın bölgesi hep yağlıdır zaten.
    24 kilo fazla olan halim Obezdi benim zaten. Vücut kitle indeksim 30'du. Obezdim.

7. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Şişmanken bende sanki çok kas vardı da, kilonun çoğu kastan gidiyor. Benim kilomdaki çoğu erkeğin karın bölgesi bol bol yağlı zaten. Anormal olan bir şey yok. Karın bölgesindeki yağlar gitmiyor. 55 kilo zayıf bir insan olsaydım, vücut çalışmadan fazla yemek yiyerek 10 kilo alsaydım ve 65 kiloya yükselseydim karın bölgem yağlı olmayacak mıydı? Aynı şey olacaktı gene.

8. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Ben seni frmtr den tanıyorum ben MerdoUltra banlamışsın başla spora

9. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Kendi isteğimle banlanmıştım orada. Evde 2 tane 12 kilo dambıl var, onlarla çalışıyorum. Yarın 2'şer kilo ağırlık plakaları satın alacağım, dambılların ağırlığını 14 kiloya yükselteceğim.

10. ForeverYoung

ForeverYoung Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle boyunuzu bilmem mümkün değil ki ilk iletide bir şey yazmıyor. Sonrasında evet karın bölgesinin yağlı olması normal bir şey ancak çok yağlı yazmanıza istinaden yazdım.

11. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Çalış sen onlarla kardiyoda yap pizza hamburger yeme

12. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Karın bölgem çok yağlı görünüyor evet. Göbeğim var yani. Ama göbeğin büyük gözükmesi sadece yağ ile ilgili değil. Bir keresinde 24 saat boyunca yemek yememiştim o zaman göbeğim çok küçülmüştü, yani nerdeyse hiç dışarı çıkmıyordu ama görüntü olarak gene yağlı bir görünüm var. Ben normalde hep düzenli olarak kahvaltı ve akşam yemeği yerim. Bu yüzden göbeğim hep büyük gözüküyor. Yani benim göbeğin yuvasına geri dönebilmesi için 24 saat boyunca falan yemek yememen lazım. Belki göbeğin küçülüp yuvasına girmesinin bu kadar uzun sürmesi öğünlerde fazla yemek yememden dolayı da olabilir ama kardiyo yaparak yediklerimi yakabiliyorum.

Bu resim 12 saat açken (göbek hala çok büyük gözüküyor)

Bu resim 24 saat açken (göbek epey küçülmüş durumda, nerdeyse hiç dışarı çıkmıyor)

13. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Dostum 24 saat yememek değil 24 saatte az yiyip formda kalmalsın yoksa göbek eritcem diye bayılırsın sabah kahvaltını sıkı et öğleden sonra birşey yeme akşam yemeğinide sıkı ye bir daha yeme birazda egzersiz zayıflarsın yazlığa gidince ben hemen definasyon şuan 90 a yaklaşıp vercem

14. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Zaten normalde 2 öğün yiyorum, Sabah ve Akşam ama öğünleri sıkı yediğim için sanırım göbek çok büyüyor ve göbeğin küçülmesi 24 saati buluyor. Kardiyo yaparak yediğimi yakıyorum ve kilomu koruyorum.

Son düzenleme: 25 Nisan 2016
  15. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Göbek yok erimiş yağ var bira onuda erit birşe kalmaz

16. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Göbek yok dediğin resimde 24 saat boyunca yemek yememiştim. O yüzden karnım öyle. Normalde ben o kadar uzun saat aç kalmam, bu yüzden hep göbek olur bende. 12 saat aç olduğum resimde bile epey göbek var yani. Normalde bende hep göbek vardır. Sonuçta 24 saat boyunca aç gezmiyorum ben. Günde 2 öğün yemek yiyorum. Keşke karnım hep 24 saat aç kalmış halim gibi olsa :D Yemek yedikten sonra kocaman göbeğim oluyor. O göbeğin yok olması için 24 saat aç kalmam gerekiyor :D

Son düzenleme: 25 Nisan 2016
  17. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Diyete başlıycam ama definasyona şimdiden hazırlıyorum kendimi sabah 12 den akşam 8 e kadar yemedim hiçbirşey olmadı acıkmadımda
    yulaf nesquik yedim

Sayfayı Paylaş