Evde Vücut Geliştirmek İçin Bu Alet Yeterli Mi ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mako61 tarafından 14 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. mako61

mako61 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
  2. resend54

resend54 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    dumbell ler olmazsa olmaz bence .

3. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    dambıl olmazsa olur. Calisthenics konusunu araştır. Senelerdir yapıyorum, performans açısından Vücut geliştirmeyi açık ara tokatlar, düzenli yaparsan kas geliştirme açısından da inaılmaz sonuçlar alırsın. dambılın tek farkı izolasyon bir takım hareketlere olanak vermesi, ancak arasında da alacağın verim arasında bir fark yok sadece Calisthenics'in bonus olarak yanında dayanıklılık ve denge getirisi var. Vücut ağırlığını çok rahat kontrol edebilmene olanak sağlar, ve dambılla yapacağın bir çok egzersizden daha fazla sinirsel tepki almanı sağlar. 1. plan kas geliştirmek estetik konusuysa, ben açıkçası Calisthenics yapıp estetik olmayan birini görmedim. Senin kafana takılan "Hangisi ile daha hızlı yol katederim?" ise hiçbir şey fark etmez. Direnç heryerde dirençtir, yani kas gelişimi açısında barfiks veya lat pulldown egzersizinin bir farkı yok. Ancak sinir sistemi aktivasyonu 2 egzersizde daha farklı olur, yani sinir sistemi 2 egzersizi daha farklı yorumlar, bu açıdan bakılınca barfiks daha kaliteli bir egzersiz. Progression konusuna gelince yani örneğin barfiks sayısı 20-25'e ulaştığında daha zor yapılan bir versiyona geçiceksin, örneğin paralel tutuş barfiks en kolay varyasyondur bu tutş biçiminde yeteri kadar kuvvetlendiğin de daha geniş tutuşa geçiceksin, en son çare ağırlık ekleyeceksin ki, bu sürece gelmek uzun zaman alır, sen o zamana kadar bir çok şeyi çözmüş olacaksın.

Kısacası; Calisthenics, estetik bir vücut elde etmek için iyi bir senaryo diyebiliriz. 2. olarak eğerki elinde bu imkanlar varsa bunu değerlendir, hayatın her alanında bunu yaptığımız gibi bu konuda da akıllı davranıp elimizde ki imkanları en iyi şekilde değerlendirmeliyiz. biz bi arkadaş ile bahçeye barfiks demiri yapıp aynı zamanda bacak çalışmak için betondan halter yapmıştık bu şekilde uzun zaman spor yaptık, hatta bu yazda öyle spor yaptım (köyde). Eksik var mı yok. Sormak istediğin varsa sorabilirsin

4. can26esk

can26esk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    bende ilk baş sadece barfix demiri almıştım tek başına bişey yaramadı fazla sadece biraz güç kazandım
    sonra 70 KG dambıl set aldım 140 150 TL civari bişey 2 aydır çalışıyorum evde faydasını görüyorum
    göğüs hareketini sandalye ve koltuğu birleştirip yapıyorum sehpada gibi oluyor aynı (sandalyenin kolları yok ve dar kollar tam açılıyor)

5. mako61

mako61 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Cevabın için tşk kardes şınavı bu olmadanmı cekiyim yoksa bu aletle mi çekiyim birde program olarak nasıl yapıyım biraz bilgi verirsen sevinirim

6. can26esk

can26esk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    ben kendi programımı yazayım suan isimlerini bulamam şöyle yazıyım
    yemek yiyorum 2 saat sonra
    protein tozu protein tozundan 30dk sonra antreman
    5 dk ısınma
    4 kol hareketi 4 set 8 9 10 11 tekrar (setler arası 35 40sn dinlenme)
    2 arka kol hareketi 4 set 8 9 10 11 tekrar
    2 göğüs hareketi 5 set 8 9 10 11 tekrar
    1 kanat hareketi 4 set 8 8 8 8 tekrar
    1 omuz hareketi 4 set 8 8 8 8 tekrar
    300 mekik 30lu setler halinde
    antremandan hemen sonra protein tozu

7. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    benim tavsiyem klasik yerde yap, normal şınavda iyi bir kuvvet kazanınca sandalye arasında yaparsın, önce basit olanlarda ilerlemeye çalış.
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Mart 2016 ---
    benim tavsiyem klasik yerde yap, normal şınavda iyi bir kuvvet kazanınca sandalye arasında yaparsın, önce basit olanlarda ilerlemeye çalış.

8. cesajans

cesajans Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    grafik tasarım reklamcı
    Yer:
    antalya
    Sana daha önce başka bir forumda verdiğim cevabın aynısını 2pacist nickli üyeden almışsın ? zaten cevaplamıştık? :) Herhalde benim verdiğim cevaptan tatmin olmamış aynı soruyu burda da sormuşsun.

9. mako61

mako61 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Cevaplarınız İçin Tşk Arkadaşlar.

10. mako61

mako61 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları: