Evde Vücut Geliştirme;Program Çıkmazlığı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Tiberius tarafından 10 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Tiberius

Tiberius Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    İyi akşamlar kardeşlerim ben bu spora bir buçuk ay önce evde başladım halende evde devam ediyorum.17 yaşındayım boy 183 kilom 70.Amacım kilo almak yani nasıl desem kas kütlemi büyütmek,irileşmek,hipertofi ve haliyle her yeni bir şey öğrenmemde nadirende olsa programımda küçük değişiklikler yapıyorum.Sizlere sorumu veyahut sorularımı sormadan önce aşağıda programımı paylaşayım

1.GÜN

ISINMA
    Bir dakika ip atlama

BİLEK
    Ön bilek ∞
    Arka bilek ∞

BEL VE KARIN
    Yarım mekik ∞
    Karına çekme ∞
    Süpermen 10-10

SIRT
    Barfiks 12-10-10
    Dumbell row 12-10-8
    Dumbell pull over 12-10-8

BACAK VE BALDIR
    Squat 12-10-8
    Adımlama 12-10-8
    Kırık dizle doğrultma 12-10-8
    Ayak ucu 30-30-30

ARKA KOL
    Kick Back 12-10-8
    Triceps Extension 12-10-8

2.GÜN

ISINMA
    Bir dakika ip atlama

BİLEK
    Ön bilek ∞
    Arka bilek ∞

BEL VE KARIN
    yarım mekik ∞
    Karına çekme ∞
    Süpermen ∞

GÖĞÜS
    Şınav 20-20-20-20
    Twist press 12-10-8
    Yerde dumbell açma 12-10-8
    Dumbell pull over 12-10-8

OMUZ
    Omuzdan dumbell kaldırma 12-10-8
    Dumbell öne açma 12-10-8
    Dumbell yana açma 12-10-8

KOL
    Ayakta dumbell kaldırma 12-10-8
    Oturup dumbell kaldırma 12-10-8
    Arnold Comcentration Press 12-10-8

Programım bu şekilde arkadaşlar bazı hareketlere sonsuzluk işaretleri katmamın sebebi o hareketin tekrar sayısının sürekli değişmesinden kaynaklı onu belirteyim. Şimdi soruma daha doğrusu sorularıma geleyim,ilk sorum; bu programla ilerleme,gelişme kaydedebilir miyim?
    İkinci sorum; programda çok hareket var mı ve eğer varsa üç güne yayacak şekilde nasıl yeniden konfigüre etmeliyim?

Son olarak şunları söylemeliyim bu yazıya başlamadan önce aklımda bir çok soru vardı çoğunu unuttum :D her neyse arkadaşlar çok uzattım kusuruma bakmayın yorumlarınızı bekliyorum,saygılar.

2. brknc

brknc Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    bi bucuk ayda nasil gelisme oldu sence iyi mi bnde evde vg ye baslicam bu programi onerir misin

Tiberius bunu beğendi.
  3. Tiberius

Tiberius Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Bro seni yanlış yönlendirmek istemem ama programı kendim yaptım,benim amacım hacim kazanmak ki zaten farketmeye başladım kollar,göğüs ve bileklerde hafif değişiklik var ama hacim kazanmak heleki evde hacim yapmak bazı fedakarlıklarıda gerektiriyor misal;kas kütlen artarken göbekte birazda olsa yağlanma oluyor.Birde bu gün tartıldım 72 kilo olmuşum yani bir buçuk ayda iki kilo almışım bu iyi bir şey.Tekrardan söyleyeyim sana brah programı kendim yazdım ki zaten hangi programı uygularsan uygula illaki gelişir zaten vücudun onun için ben bu programı kullanmanda bir sakınca görmüyorum,yinede kendi tercihin kardeşim :)

Sayfayı Paylaş