EVDE VÜCUT GELİŞTİRME VE KİLO ALMA

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Aposesli55 tarafından 17 Mart 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Aposesli55

Aposesli55 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    İyi günler arkadaşlar ben evde spor yapmaya karar verdim.ve dambıl seti vb. Aletler aldım.Antrenman programım nasıl olmalı ve kilo almak için neler tavsiye edersiniz ?

2. DEVİL06angel

DEVİL06angel Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşım heilstar adlı üyeye verdiğim cevabın bir nevi aynısı olacak ama ;
    Arkadaşım öncelikle merhabalar; Evde bu spor olayını sürdürülebilir kılmak gerçekten oldukça zor. Neden dersen bir noktadan sonra ne oradaki ağırlıklar nede aletler seni tatmin edebilir. Vücut denilen organizme öyle birşey ki senin yaptuğın haraketlere kendini alıştırıyor ve farklı ağırlıklar ve aletlerle vucüdu sasırtman gerekiyor. O yüzden evde body ile ilgili yapacağın her sporun sonundan fazla eşya olarak sana geri dönecektir.

Şiimdi üyeye verdiğim cevabın tersi olarak; Kendine bir hedef seçmişsin ;Kilo alıp+hacim kazanmak, Öncelikle Hayırlı olsun, bu paraları verip kendine mini bir spor salonu oluşturmuşsun sonuçta. Şimdi arkadaşım ; forumdan ya da internetten bir antreman programı bulayım; birde yanına şöyle güzel bir diyet yapıştırıyım. hadi ya Allah ya Bismillah ile bu işler olmuyor. Fotoğrafından gördüğüm kadarıyla genç bir arkadaşsın. Spor yapmak adına çıktığın bu yolda iyi araştırıp iyi okuyup hedeflerine göre seçimler yapmanı öncelikle tavsiye ederim. Eğer aşağıdaki soruları yanıtlarsan burdaki bir çok deneyimli arkadaş sana yol göstermek adına yardımcı olacaktır.

-Yaşın Kaç ?
    -Kaç kilosun ? Beden ölçülerin nedir? Yağ oranın nedir?
    - Bu spor ile ilgili aylık beslenme bütçen nedir?
    - Evde kurduğun mini spor salonunda hangi aletler var? KAç kg. ağırlık var vs.

Konu gidişatına göre tekrar sorular sorup cevaplamaya çalışırız.

Sağlıklı ve Güzel bir vucüdunun olmalı dileyiğle..

Sayfayı Paylaş