evde spor salonu !?yardımlarınızı bekliyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve memo123. tarafından 31 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. memo123.

memo123. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar,yeni başlayanlar bolumu ne kadarlık bir sureyı kapsıyor bilemediğimden(1 yıl ????) konuyu buraya yazmayi şeçtim. yaklaşık 6 7 aydır duzenlı olarak vucut geliştirmeyle uğrasıyorum.Yaşım 17 boyum 1.94 kılom 78.bu sure ıcınde p.tozu vb.kullnmadan gayet tatmin edici sonuclar alarak vucudumu geliştirmeye basladığıma ınanıyorum(gecen yıla oranla 19 kılo alımı+kaslarımn şekillenip gelişmesi).esas sorun ise yenı taşındığımz yerde hic bir spor salonu olmamasından dolayı eve bench sehpası halter dumbble seti + Voit 'in komple evde calısma makınasını almayı planlıorm. sizce spora gıttiğimle aynı seviyede gelisme gosterebimiyim??ayrıca komple makına seti yerıne sadece halter + dummble seti kullanılsada aynı etkı olurmu veya tam tersi ? . birde program lazim olcak onu nasıl ayarlıyabilirim :(

yardımlarınz için şimdiden teşekkürler

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
  3. 6ImmorTaL9

6ImmorTaL9 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Ankara
    6-7 aylık surede dumbble ve barla yetınemeyecegını anlamaman kotu bır durum olmus:)sadece bunlarla flexor un verdıgı forumda bulunan programları yapabılrısın ve o tarz programları ayrıca bende evde yapıyorum ama saglıksız oluyor eylulde yazılıyorum bnde:)eger yanlıs anlamıssamda bench sehpası vs esyalarda almayı dusunuyorsan ozaman iyi seyler yapabılcegını dusunuyorum ama Flexorun programları cok etkılı oldugunu soylemelıyım...ayrıca yenı baslayanlar kısmı galıba ilk 3 ay oluyor tşk.

4. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Forumları iyi araştırırsan sorularının cevabını bulacaksın. Ben inceleme için forumları gezdim ve gerçekten güzel, doyurucu bir arşiv.

Söylediğin konuya gelince bence sorunda hata var. Soruşun biraz eksik.

Neden spor yapmak istiyor, nasıl bir vücut istiyorsun ?

Bu işe ayırabileceğin ilk etapta malzeme ve daha sonra beslenme için aylık bütçen ne kadar ?

Spor için ayırabilecğein mekanın boyutları ne kadar ?

Sporuna ayırabileceğin günlük süre ne kadar ?

Bu arada bi soru sormuşsun spor salonuna gittiğimle yakaladığım gelişmeyi sürdürebilir miyim?

Cevap vereyim önceden spor yapmadan spor salonuna gidince zaten bedeni gelişmen hayatın boyunca belki de hiç olmayacağı bir ivme kazanmıştır zaman-verimlilik açısından. Zaten ilk 6 ayda yakaladığın gelişme hızını yakalaman bir daha zor. Bunu bil.

İkincisi; benim Akdeniz Olimpiyatları VG ikincisi bir akrabam var ki evinin yanında kendi salonu vardı ve kendi kendine de çalışıyordu. Yani eğer sen disiplin gösterirsen ve yeterli ekipman alabilirsen spor salonuyla bir fark olmaz. Ama moral motivasyonunu yitiriyorsan, bilinçsiz hareket yapıyorsan yani antrenöre muhtaçsan tabii ki evde spor salonundaki başarıyı yakalayamazsın.

5. memo123.

memo123. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    etap malzeme yada beslenme ıcın butce de kıstılama ypmama gerk yok istediğim miktarda alabilicek derecede butceye sahibim.spor icin mekan olarak yeterınce buyuk 1 oda dahi ayarladım (misafir odası ).gunluk sureye gelince spor salonunda ne kdr calısyorsam oda o kdr 1.5 -2 saat.nasıl 1 vucut istediğime gelince,yarısmalara katılacak kdr bir vucut değil elbette.yapılı durmamı sağlayan kalıplı durmama yetrlı olcak sekilde bir vucut yetrlı olacaktır benım icin.

6. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Senin adına sevindim. Şu an izmirde geçici, bi süreliğine bulunuyorum istanbulda olsam sana markasına kadar önerilerde bulunabilirdim orada bende kataloglarda var. Yalnız şunu söyleyebilirim. Bi kaç model hariç çok kombine aletler alma zira bunlar basabileceğin ağırlıkları azaltıyor. Ama sen zaten çok basmayacaksan komplike aletler düşünülebilir. Ama çok profesyonel olmaz.

Elinde güzel imkanlar var, geriye kalan tek şey motivasyonunu yitirmemek. Ve şunu bir düstur edin her fırsatta söylüyorum ve söylemekten yorulmam SPOR HAYATININ BİR PARÇASI OLMALI, GELİP GEÇİCİ BİR HEVES DEĞİL.

Spor öncesi ve sonrası ısınma ve gerdirmelerini de yaparsan gelişimini sürdürebilirsin. Unutma kilo ve kas almak istiyorsan çalışma ağırlığını arttıracaksın, form tutmak istiyorsan ağırlığını sabitleyeceksin. Beslenmenin önemini falan zaten biliyorsundur. Sana şimdi lazım olan makina + çalışma programı mı?

Makina olarak getir burada herkesle değerlendirelim senin fikirlerin buradaki hocaların fikirleri.... Çalışma programın ise basit kısmı kalıyor senin konunda. Çünkü zaten bi başlangıcın var, yani eski programını bile 1 ay devam ettirsen sana buradan birinin veya kendinin iyi bir 6 aylık program yapması için süre kazanırsın.

Makina olarak voitin bir kaç multi aleti var sen hangisini kastediyorsun buraya ismini yazsan veya resmini koysan.
    Kafamda bir program var ama şu an makina olayı netleşmediği için yazmaya çekiniyorum. Sonuçta makinaları sen alacaksın, bende satıcı değilim ki sana sen bişey demeden önereyim : )

Sayfayı Paylaş