Evde kilo vermek

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Roadson tarafından 28 Mart 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Roadson

Roadson Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Herkese merhaba,
    Lise son sınıf öğrencisiyim. Üniversite sınavlarına hazırlanıyorum, dershaneye ve okula gittiğim için aktif olarak spor yapamıyorum. TYT/YKS sınavları yaklaşık 3 ay sonra olacak. Sınavlardan sonra bir salona gitmeyi düşünüyorum ancak, bu 3 aylık süre zarfında da zayıflamak istiyorum. Yaşım 19, boyum 170, kilom 86. İradem kuvvetli o yönden bir sorunum yok, bir süredir çoğu öğünü yağsız tuzsuz çorba, yağsız salata, yoğurt, lor peyniri vb. ile geçiriyorum. Sağlık yönünden sorun yaşamamak için telefondaki bir programdan da takip ediyorum ancak; hedeflenen protein seviyesine ulaşamıyorum. Hedeflenen yağ seviyesine sadece kahvaltı öğününde bile ulaşabiliyorum maalesef. Sizce ara öğün yapmalı mıyım?, ne yemeliyim?, nasıl beslenmeliyim?. Şimdiden herkese teşekkürler..

2. Gokkker86

Gokkker86 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Öğünlerini 5 e bölebilirsin 3 ana 2 ara öğün şeklinde az az ve temiz beslenmelisin bu metabolizmanıda hızlandırır bi anda yüklersen mideye yağ oluşumu artabilir
    C bol bol c vitamini tüketebilirsin karnitin sentezini arttırarrak yağ yakımına destek olur bu

Roadson bunu beğendi.
  3. noahsystem

noahsystem Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Keto diyet spor yapmasan dahi işe yarayabiliyor fakat zihinsel olarak odaklanma, unutkanlık vs yapabilir sınavlarını etkileyebilir bu yüzden diyet olayını kafana takmadan önemli işlerine odaklanmanı öneririm kilo her zaman verilir, basitçe sağlıklı bi beslenme programı düzenleyebilirsin bence.

Roadson bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş