Evde kilo vermek için yardım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ayvaz09 tarafından 19 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ayvaz09

ayvaz09 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    18 yaşında 175 cm boyunda 85 kilo delikanlı bi cocuğum maalesefki yaglı kilolu bi insanım.Bu sene üniversiteyi kazanıp spor salonuna gitmeyi planlıyordum ama istediğim puanı alamayınca mezun kalmaya karar verdim.Evde hem ders hemde kilo vermek istiyorum elimde REVOFLEX EXTREME denen alet var işe yararmı tam bilmiyorum bide mekik şınav hareketlerinden düzgün yapmayı düşünüyorum hergün bunlara 30 dk ayırsam bi düzene girebilirmiyim ? bu konuda tavsiye verecek akıl verecek varsa lütfen yorum yazsın şimdiden teşekkürler

2. salihburakyavas

salihburakyavas Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Evde kilo vermen için yardımcı olabilirim ben sana en azından olmaya çalışırım ama spor olmadan bu kilo hem yağ hem kas kaybı olduğundan küçülüyor vücudun. Gerçi yinede bence daha güzel oluyor. Bende 87 kilodan 75 kiloya düştüm 3aya yakın bir sürede ama sadece bir ay spor salonuna gittim. Öncelikle spor salonuna gitmezsen evde yaptığın mekik ve şınav gibi hareketler pek fazla etki etmez. Tabikide bir toparlanma olur ama daha çok yanlış bilmiyorsam eğer definasyon olur yani yıkım olur. Tabiki bunu 3 ay gibi bir süre için konuşuyorum. Şınav çektiğim için tabikide göğüs bölgem ve kollarım biraz toparladı ama asla çok iyi bir vücudum olmadı henüz. Mesela mekik çektim ama 12 kilo vermeme rağmen hala göbeğim yağlı. Bunlar hep spor spor ve spor ile alakalı. Yinede zayıflamak istersen kendimin uyguladığı diyeti anlatabilirim. Yanlış bilgilerim varsa mutlaka düzelten olacaktır.

3. ayvaz09

ayvaz09 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    dinlerim reis anlatabilir misin ?

4. salihburakyavas

salihburakyavas Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Hocam şimdi, ekmeği azaltman lazım ama ben hala her öğünde bir dilim yerim ve zararını görmedim :D . Vücuda belki vardır ama kilo konusunda zararı olmadı. Öncelikle 2-3 diye azaltabilirsin ama direk 1 yapmanı öneririm. 4-5 saatte bir yemek yiyeceksin, en önemli kural bu. Ara öğün olmayan bir diyet uyguluyorum ben. Canan Karatay'dan aldığım bilgiler sayesinde oldu hepsi.Şeker kesinlikle hiç olmayacak çünkü en önemli sorun zate şeker ve öğrendiğim kadarıyla şekerin fazlası vücutta depolanıyor ve o da haliyle yağ yapıyor kilo yapıyor buyüzden şeker hiç yok. Haftada bir kere istediğini yiyebilirsin :D . Öncelikle bunu 3-4 günde bir yapabilirsin ama azim yapıp hemen kesip haftada bir ödül şeklinde yaparsan daha iyi olur. Sonra akşam 8den sonra yemek yok deniyor ama ben bunu 10 yaptım kendime göre :D . 10dan sonra yemek yememeye dikkat ediyorum. Yersem bile akşam yemeğinin üstünden 4-5 saat geçmesine özen gösteriyorum tabiki, gece geç uyuyacaksam mesela akşam yemeğinden 4-5 saat sonra yiyorum ve çok ağır olmamak şartıyla. Sonra pirinç pilavını kesinlikle bıraktım. Bulgur hem daha sağlık hem de yapımı da öyle zor değil. Ülkemizde neden bu kadar illa ki pirinç pilavı tercih ediliyor anlamıyorum bunu da. Sonrasında kahvaltı da domatestir,salatalıktır istediğin kadar yiyebilirsin. Yumurta yiyebilirsin 2-3 tane. Porsiyon gibi sınırlama yok. Sadece şekerden uzak duracaksın, şeker dendiği zaman marketten alınan herşey yani pakete girmiş herşey az çok girer içine. Birde 4-5 saatte bir yemek yiyeceksin. İlk zamanlar illa ki bozarsın ama bozduğun için hemen yılmak yok çünkü kilo vermek uzun bir maratondur buyüzden birkaç günden hiç birşey olmaz ya da bir kaç kaçamaktan. Ben bile yaptım ilk başlarda :D . Bayramda başlamıştım mesela diyete. Annem eve çikolata alınca bayramda 2-3 gün çikolata yedim hep, dayanamadım :D . Anlamadığın bir yer varsa sorabilirsin hocam.

Available ve ayvaz09 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş