evde kas yapmak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Quare tarafından 14 Temmuz 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Quare

Quare Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar 15 yaşındayım , boyum 174 , kilom 55 boyuna göre zayıf biriyim ve omuzlarım dar dır.
    İBB nin spor kompleksinde fitness a yazılacaktım fakat 16 yaş altı almiyolarmiş. Bende evde 3 ve 4 kg dambıllar var onlarla 1 haftadır falan kol çalışıyorum. Biceps lerim şekle girmeye ve çıkmaya başladı. Sadece kol çalışıyorum şuanlık. Çok ağır bir antrenman yapmıyorum ilk günler kollarım çok fena ağrıyordu şimdi ağrımıyor. Haftada 4 gün çalışmayı düşünüyorum fakat ard arda 4 gün çalışıp diğer 3 gün dinlenmekmi daha iyi olur yoksa 2 gün ardarda çalışıp 1 gün dinlenip tekrar 2 gün çalışmak mı hangisinde daha iyi verim alırım fikirlerinizi bekliyorum

2. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    2 gün çalışıp bir gün dinlenmek daha verimlidir.

3. brfnbrfn

brfnbrfn Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    38
    2 dolu 1 bos yapmak daha mantikli olacaktir, yaptiginiz antrenmandan ziyade dinlenmeniz de bir o kadar onemlidir:)

4. Omeg4

Omeg4 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Kol küçük bir kas grubu yeni başlayan biri için çalıştırması gereken en son bölge. Evde aletsiz ya da dumbell tüm bölgelerini çalıştırabilirsin. Hareketleri yaparken sayıya takılma nizami şeklini öğren ilk etapta.

5. Quare

Quare Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bazı omuz ve göğüs hareketlerinde sehpa yatmaya falan bazı şeyler gerekiyo ama omuz ve kol çalışıyorum benim için kol daha önemli görünüş açısından :)

6. cilek77

cilek77 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    boşu boşuna kol çalışmaya devam etme çünkü pek bir gelişim olmayacak,ilk anki gelişim seni yanıltmasın,bütün vücutlar aynı tepkiyi gösterir ilk anda ama sonra gelişim durur,daha farklı kas gruplarına yönel

7. Quare

Quare Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öyle yapmaya çalışıyorum :) teşekkürler
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Temmuz 2019 ---
    Evdeki imkanlarla yapmaya çalışıyorum

8. cilek77

cilek77 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    ev deyip geçme şınav çekebilirsin kapıya takılan barfikslerden alabilirsin elindek dambıllarla omuz pressler yapabilirsin şartlar o kadarda sınırlı değil yani

9. Quare

Quare Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Şınav mekik çekiyorum zaten hocam onlarda sorun yok omuz ve kol çalışıyorum olabildiğince ama kolumda bayağı kas hacimi arttı ve Biceps büyümeye başladığını hissediyorum çok güzel bir duygu :)

Sayfayı Paylaş