Evde Fitness

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Arda İplik tarafından 14 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Arda İplik

Arda İplik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar
    Öncelikle 17 yaşındayım ve 6 aydır kendi çapımda fitnessla uğraşmaya çalışıyorum. Çalışma öncesi omuzlarım oldukça dardı kemik yapım pek iri değildi ama yaptığım hareketlerle omuzlarım birazcık genişledi.Biraz araştırma yapayım dedim ve göğüs yayını buldum sizce göğüs yayı ile omuzlarımı genişletebilir miyim?Trapez kaslarının çok çalışması dahilinde omuzların fazla genişlemeyeceğini duymuştum bu doğru mu?
    Boyumun uzamasını biraz daha bekleyip 20 yaşımdan sonra fitness salonuna yazılacağım 20 yaşına kadar temel hareketlerle çalışmamı ve göğüs yayıyla omuzlarımı genişletmemi öneririmisiniz ?

2. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    -Beklemenin bi anlamı yok 8 yaşında olimpik halter dahi yaparsın.

-Trapezlerin omuz genisligini durdurmaz çok fazla çalıştırırsan forward head'a iter.

-Yay hiç bir işe yaramaz.

-Vücut ağırlığıyla idman yapabilirsin bunun için Calisthenics & Street Workout başlığı mevcut.

Tanrı Türk'ü korusun.

3. Askeri_Pilot

Askeri_Pilot Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Spor salonu için 20 yaşını bekleme bence, çok ağır girmediğini sürece bir sıkıntı olmaz aksine antrenman sırasında salgılanan hormonlarla beraber genetiğindeki maksimum boya ulaşabilirsin

Sayfayı Paylaş