evde devam edebilirim değil mi sonuçta her şey beslenme değil mi ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve abdullah demir tarafından 14 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. ADANALI1980

ADANALI1980 Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Mersin
    Tüm mesajları okudum :) benim de amacım fit kalacak kadar barfiks şınav mekik çekebilecek bir düzeye gelmek.. Bu sebeple arkadaşa verilen cevap ve tepkileri sıkca almış biri olarak :)) şunu söylemem gerek arkadaşın amacı fitness mı bodybuilding mi.. İşin özü bu.. Arkadaş fit bir vücudu korumak istiyor.. Her kasın kendi hacmi var.. Yani p90x insanity vs gibi programlarla fit bir vücud yapılabiliyor.. Fakat soruyu soran arkadaşın gözden kaçırdığı nokta vücud ağırlığı ya da alacağın bantlarla yapacağın çalışma sınırlı bir direnç yaratabilir.. O bantlar ya da teller 60 70 lbs gibi bir ağırlığa denk gibi rakamlar belirtiliyor.. Özetle 70ıbs 35 kg eder.. Cevap veren arkadaşların temel dayanak noktası ki ben de katılıyorum buna.. Bir süre sonra ağırlık arttırma gereksimi doğacak.. Tabii eğer amacım hacim olarak büyümek istiyorsan.. Diğer bir değişle geldiğin seviyede o aletten ya da bantlardan ve hatta varsa ağırlık setinden verimin düşücek..ve de az ağırlık çok tekrar sistemine dönüşecek idmanın.. Bunun da hacim değil tokluk ve güç hedefli olduğu düşünülürse bodybuilding yapan ve hacim almak isteyen herkes senin soruna aynı tepkiyi verir :)) kaba bir örnek verirsek kası hacmen büyütmek için mikro travma yaratman lazım yani yırtman lazım evet.. Oysa Belli bir seviyeden sonra ağırlık arttırmAzsan tekrar sayısını yükselterek hacmi büyümesini tetikleme söz konusu değil..

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

2. abdullah demir

abdullah demir Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    sağolasın :) istediğim cevap buydu , bir abimiz sağolsun bir siteye yönlendirdi o siteyi takip edeceğim, napalım lastik yetersiz gelmeye başladımı paraya kıyıp bı dumbell seti alacağız ;)

3. ADANALI1980

ADANALI1980 Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Mersin
    Sen de saol :) aslında diğer arkadaşlar da aynı şeyi söylemişler.. Fakat damdan düşenin halinden damdan düşen anlar :) kolay gelsin..

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

4. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    azim varsa evdede spor olur ama ilk önce çift ayarlanabilir dumbbell seti şart sonra bar seti sonra bench sehpası iş görür ama öncelikli dumbbell seti alman yeterlidir şimdilik

ADANALI1980 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş