Evde Bacak Güçlendirme

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Red tarafından 17 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Red

Red Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    IT
    Merhaba, Bacaklarım çok güçsüz hissediyorum. özellikle kalça alt kısımları bacaklarımın arka tarafları. antremanlarımı salona gitmeden yapıyorum. dışarıda evde bacaklarımı nasıl kalınlaştırıp sağlamlaştırabilirim.

2. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Dumbellarla veya şişerle squat yap ama evde bacak biraz zor gelişir en fazla zıplama lunge deadlift yaparsın

3. UNS

UNS Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    "Goblet Squat" dediğimiz squat hareketini evde rahatlıkla bir dumbell ile uygulayabilirsiniz. Efektif bir harekettir. Bunun yanı sıra imkanınız varsa bir ağırlık seti alıp deadlift de yapabilirsiniz. Squat da en önemli noktalardan biri de ayrıca "ass to grass" pozisyonunu yakalayabilmektir. Goblet de bunu daha rahat yapabilirsiniz

4. Red

Red Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    IT
    Arkadaşlar bacakları güçlendirip güzel görünmesini sağlamak imkansız gibi birşeymiş. sürekli kırmızı et yiyp toz almak felan gerekiyor diyorlar. o yüzden kimse uğraşmıyor diyorlar belden yukarısı geniş omuzlar vs fenada durmuyor ama alt taraf bacaklar ince bacak boyumda sanırım biraz kısa yani bacaklarım ince ve güçsiz görünüyor. Salona gidip full bacak çalışssam nasıl olur.
    Kafamdan geçirdiğim salona yazılayım böyle parkta bahcede olmuyor. hocaya bana sadece bacak programı yaz desem yumnurta tavuk yüklensem diyorum. kafamdan bu geçirdiklerim çokmu yanlış?

5. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    vücudu bir bütün olarak görmelisin. sadece tek bir yeri çalışmak vücut geliştirme açısından optimal değil ayrıca sağlık açısından da iyi bir şey değil. evde takılacaksan bulgarian split squat yapabilrsin ama öyle çok da kütle ve kuvvet bekleme. salona yazılacaksan da yapman gereken şey squat. makinede falan değil direkt barbell back squat'tan bahsediyorum. bacaklar hem yüksek ağırlık-düşük tekrarları hem de düşük ağırlık-yüksek tekrarları sever. bu ikisini squat'ta iyi kombine edersen çok iyi gelişim alırsın çok güzel durur.

Red, fbirfn ve 2pacist bunu beğendi.
  6. Red

Red Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    IT
    bulgarian split squat hareketine başladım klasik squat popo kalça kısmınıda güçlendirip geliştirirmi.?
    mesajınız gayet açıklayıcı olmuş teşekkür ederim.

7. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    evet hem kalçayı hem de quadricep yani bacağın ön kısmını çalıştırır.

8. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    eğer imkanın varsa box jump'ta öneririm.

Sayfayı Paylaş