Evde çalışmak için ekipman vs

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Eyllx tarafından 5 Haziran 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Eyllx

Eyllx Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    1 ay gibi bir süre salona gidemeyeceğim, en azından olanı korumak için ağırlık alsam mı, dumbell veya halter gibi bir şeyler mi olmalı
    Ya da 1 ay sadece cardio mu yapmalıyım, kaybım olur mu?

2. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    1 ay fazla bir süre değil, kadın olduğunuz için(belli bir tecrübenin üstündeki erkeğe kıyasla daha az kas kütlesi olacağından dolayı) şınav-barfiks-mekik-squat gibi temel hareketlerle kas kütlenizi koruyabileceğinizi düşünüyorum.

Ek olarak bu kilo verme, kas kütlesi koruma vb... ilgili şeyler takıntı boyutuna ulaşmışsa spordan uzaklaşın. Spor ister sonuçlarıyla ister kendisiyle bizi daha sağlıklı ve mutlu etmek için var, eğer mutsuz ediyorsa ara verilmeli takıntı ciddi boyutlara ulaştığında ise hekimden yardım alınmalı.

3. Eyllx

Eyllx Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Deli değilim ben lütfen :eek:
    Sporu bir dönem bıraktım ve dağ gibi oldum şu an yine aynı şeyi yapmamak için çare arıyorum sadece
    1 ay kopmam demek 2,3. Ay diye devam etmesi çünkü :) teşekkür ederim

4. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    Öyle demedim :D Hesap 1 senelik olsa da bir kaç senedir buradayım ve örneğini çok gördüm normal bir durum bence. Sebebi de insanın kendisi değil, yani bu biraz bizim milletin huyundan(ne kadar iyi iş yaparsan yap illa bi kusur bulur bizim millet) birazda sosyal medyadaki "hep daha iyi görünme"(ki kime göre neye göre daha iyi görünme) algısı yerleşiyor insana zamanla.

Dağ gibi olmanızın sebebi sporu bırakmak değil sebebi beslenme, eğer beslenmeyi de TATİLE sokmayıp kaloriyi ayarlarsanız dağ gibi olmayacağınızın garantisini verebilirim. Yukarıda saydığım hareketlerden belki bi barfiksi yapamayabilirsiniz sorun olmaz 1 ay çok fazla bir süre değil. Eğer ben dambıl alırım hiç sorun olmaz diyorsanız(ki bence gerçekten gerek yok 1 ay için) zaten bir sürü hareket var, kas kütleniz çok fazla olmadığı için(erkeğe kıyasla) öyle 35-40 kilo presslerde yapmayacaksınız yani sorun olmaz dambıl. Haltere gerek yok bence dambıl daha kullanışlı özellikle 1 aylık bir zaman için.

Eğer dersen bana temel hareketler dışında bir şeyler öner diye:

5. Eyllx

Eyllx Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    kendimi gördüm sanki birazcik takintili olabilirim azcık .d
    Üst vücut icin agir degil de bacak- kalca icin 60 kg ye kadar cikiyorum yerine bisey alamam sanki
    düşük agirlikla mi çalışsam diyorum veya
    1 ay kardiyo yapsam mı en azından?
    Hangisi

6. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Beslenme düzenini bozmazsan 1 ayda olanı kaybetmezsin
    Yani cok cuzi miktarda belki
    Fırsat buldukça evde temel hareketleri yapman yeterli olacaktır