Evde çalışanlar için aletsiz bacak antrenmanı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ulaire tarafından 11 Ocak 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    https://www.t-nation.com/workouts/no-weights-big-wheels

Paul Carter'dan farklı ve zorlayıcı bir bacak programı. Yeni başlayan/orta/ileri seviye sporcular için farklılıklar içeren güzel bir sistem. Şahsen bende alt vücut günüme bu hareketlerden eklemeyi düşünüyorum.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Despa bunu beğendi.
  2. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    Özellikle iş vs... dolayısıyla bir süreliğine antrenman yapamayan, belli bir seviyenin üstündeki arkadaşlara Squat ile ısınıp Tek Bacak Squat yapmalarını öneriyorum. Birde üstüne tek bacak calf çalışmasıyla bu iki hareket baya baya yetecektir size.

Tabi elinizi tabanca yapmanıza gerek yok o işin artislik tarafı :D Düz tutsanızda olur

3. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Pistol squat ayrı birşey ya hiç denemedim %120 ihtimalle salonda yuvarlanırım :D aslında eğlenceli olur :D

4. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    Vücut ağırlığı 85kg'de bile zor hocam, daha üstü ölüm olur :D

Bu arada hiç leg curl çalışması yapmış mıydınız hocam ? Benim hamstringler orantısız güçlü mü anlamıyorum Quadlara göre. Leg Curl 80x8, Leg Extension 59x8 oluyor son sette.

@afka9 Sen salona yazılmıştın :D Belki denemişsindir diye sanada sorayım dedim

afka9 bunu beğendi.
  5. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Bildirim gelmiyor nedense :) denemedim hocam açıkçası ama hamstringlerin daha güçlü olması sakatlıktan koruduğu icin olumlu birşey diye biliyorum.

Pistol squati ben de yapmaya çalıştım da aşırı zor bunu bir de eline 30 kg falan dumbbell alıp yapanlar var. Kinobody normal squat yerine pistol squati daha çok yapiyor. Oradan bakınca hipertrofi pek etmiyor gibi geldi de ama baya bacak kuvvetini artırıyor galiba

Despa bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş