EV YEMEKLERİYLE İLGİLİ SORU ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Jezz tarafından 30 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Jezz

Jezz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Vücut geliştirmeye yeni başladım 1.88 boy 70 kilo olduğumdan çok sıska görünüyorum ve günlük 3500-4000 kalori hedefim var.
    Süt tavuk yumurta ton balığı vs. aşırı derecede protein tüketmeye başladım. Ancak sorun şu şimdi evde taze fasülye,patlıcan,kabak vs. ev yemekleri pişiyor genel olarak Türk yemeği olduğundan yağlı oluyorlar biliyorsunuzdur annelerimizden :) Ailemle birlikte bu besinleri tüketmem doğru olur mu ? Yüksek kaloriyle kilo alayım derken yağlanma olur mu ?

2. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Ye.KaloriNe uyuyorsa ama kalorini say.my fitnes Pal uygulamasını indir yediklerini gir.ev yemeklerde var orda kalori leri.

3. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    saydığın yemekler çok güzel. ama tuz ve yağ var yüksek ihtimalle. kalorisi de değmeyecek kadar çok. bence olabildiğince az tüket arada bir canın isterse falan

4. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    Bizimkilerde yağli oluyor ama sebzedeki vitaminde lazım.ben suyunu tuketmiyorum sadece tanelerini yiyorum yagida genelde suyunda kalmis oluyor tam olmasada farkeder.kizartma dersen yemiyorumm yağı çok çekiyorlar.bence çok takılma yoksa eziyete döner spor herşeyi takip etmek biraz zor oluyor

Barbell Training bunu beğendi.
  5. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Bir kere cok yagli yapmamak lazim zaten.

Yag miktari normalse bir tencere icinden senin tabagina dusen miktar az olur. Mali'nin dedigi gibi suyunu yemezsen yagini iyice azaltmis olursun.

Tabii en sagliklisi islenmemis zeytinyagi veya tereyagi ile yapmak. Boyle pisiyorsa yagi yemekte sakinca yok.

Insan vucudunun yaga da ihtiyaci var. Sifirlamak dogru degil. Cok yagli yemek de.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Jezz

Jezz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Cevaplarınız için teşekkür ederim üzerine birazda araştırmayla kafamda oluşuyor gittikçe günlük tüketebileceğim besinler.

Sayfayı Paylaş