eskiden çok iyi geliştiğim şeyleri yapıp bu sefer gelişemiyorum.2 benzer program içerir.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve jan olde tarafından 1 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. jan olde

jan olde Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    konu uzun gibi gözükse de öyle değil anlattığım her detay olayın anlaşılması açısından gerekliydi.yardımcı olan herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

bu spora salonda başlamış ama zamansızlıktan gidemeyeceğimi farkettiğimde bırakmıştım.evime ağırlığı ayarlanan bir çift dumbell seti alarak aşağıdaki programı uyguladım.öncelikle belirteyim boyum 188 ve bacak çalışmıyorum.

dumble press
    dumble fly
    dumble row
    seated dumbbell press
    lateral raises
    dumbbell triceps extension
    triceps kickback
    hammer curl
    biceps curl
    dumble squat

3x(8-12) tekrar aralığında 1 gün yapıp 1 gün dinlenerek haftada 4 gün çalıştım.başlangıcın etkisiyle gerçekten vücudum öylesine iyi tepki veriyor öylesine büyüyorduki ağırlıklar hafif gelmeye başladıkça yenisini takıp mutlu oluyordum 4-5 ay içinde 65 kilodan 75 kiloya geldim ve yağ oranım fazla artmadı.aslında vücudu benle aynı olan insanlara göre çok daha hafif çalışmama rağmen bu kas kütlesini kazanmıştım ve bu beni çok mutlu ediyordu.özellikle göğüs kaslarım ve sırtım mükemmel büyüdü.fakat sonra malesef hastalandım.2 ay kadar spor yapamadım.uzak kalanlar bilir çok hızlı şekilde yağlanmaya başladım ve aynı hızda kaslarım küçüldü.depresyona girdim.tekrar 67 kiloya düştüm.
    geçen yıl ekimde tekrar aynı programa başladım.sabırla temiz besleniyor 2gr protein alıyor ama gelişmek için de çok kalori alıyordum.ancak aynı şeyleri yapmama rağmen gelişemediğimi görünce bench sehpası ve barbell de aldım.sonra bu programı uygulamaya başladım

bench press
    dumble fly
    barbell row
    overhead press
    lateral raises
    dumbell triceps extension
    lying triceps extension
    hammer curl
    barbell curl
    squat
    3x12 çalıştım
    1 yıldır ne gücüm yeterince arttı ne de kaslarım aynı şekilde gelişti.şuan 77 kiloya çıkmama rağmen göğüs kaslarım başta olmak üzere tüm kas gruplarım eskiden 71-72 kilo olduğum halimle aynı ve dolayısıyla yağlandım.sıkıntım beslenme veya uyku değil bunları biliyorum.düzenli kontrol ettirdiğim için hormonlarım da normal bunu da biliyorum.
    antrenman programını değiştirmeyip benim gibi aynı şeyleri yapmak gelişimi tamamen durdurur mu?
    araştırmadığım site hoca okumadığım şey kalmadı.antrenman programımı değiştirmeyi de düşündüm ama evde yapabileceğim hareketler sınırlı olduğundan biraz zorlandım.5x5 gibi güç programlarının da kas gelişimime etkisi olmadığını görünce hemen bıraktım.

benim hedefim 90 kilo six packli genetik limitlerinde gezen bir insan olmak değil,sadece spor yaptığı biraz belli olan yağ oranı %15-20 arasında gezinen ortalama bir insan olmak.yani hedefim hiçbir zaman 120 kilo bench press değil.haftada 4 saat ayırarak sağlıklı yaşam.eskiden içini doldurduğum kıyafetlerimin bol gelmemesi.4-5 aylık eski halime bile dönsem mutlu olacağım.

siz ne önerirsiniz

2. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    Hareketleri nizami yapmıyorsundur veya kendini zorlamıyorsundur, ağırlıklar hafif geliyordur. Psikolojik olarak evinde ekstra ağırlık olmadığı için 5 kilo daha koysan kaldıramayacağını düşündüğün hareketi aslında kaldıracaksındır ama ağırlık olmadığı için beyin bu sınır diye düşünebilir. Beslenme, dinlenmede sorun yok diyorsun. Ha bacağa önem vermiyorsan zaten pek bir gelişim bekleme vücudunda. O kadar dediğin gibi hızlı gelişiyor isen genetiğin iyidir bunu yarım yamalak harcamak yerine spor salonuna git beslenme dinlenmede sıkıntı yok diyorsun zaten. Beslenme ve dinlenme gerçekten iyise gelişmemen için hiç bir sebep yok geriye kalan antreman ve bacak. İlk zamanlar gelişim hızlı olur ondan hızlı geliştin ama ara verdiğinde kastan eriyip yağ ile kilo aldıysan tekrardan buda eski haline döndürmez seni yağlarını eritip kas kütleni geri kazanman gerekir. Benim aklıma gelen bunlar benden iyi bilen kişiler daha değerli yorum yaparlar.

jan olde bunu beğendi.
  3. jan olde

jan olde Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    evimde gerçekten yeterince ağırlık var fazla var hatta.sondaki yağ kas olayı benim de kafamda geziyor sorunum bu olabilir haklısın 4-5 kilo fazla yağ almış olabilirim.acaba antrenmanı değiştirmemek gelişimimi durdurmuş olabilir mi :(.cevap için teşekkürler bu arada

4. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    1 yıl olayını görmemişim eğer 1 yıldır aynı programı yapıyorsan zaten gelişemezsin kaldı ki kaslar o hareketleri artık rutine bindirmiş 6-7 aydır adapte olarak dolaşmışlardır boşa kürek çekersin.

5. jan olde

jan olde Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    bu kadar etkisi olabileceğini tahmin etmemiştim kas hafızası denen olaya biraz güveniyordum az da olsa hızlı gelişirim diye düşünmüştüm ama dediğin gibi mecburen bir spor salonu aramaya başladım.bu durum da benim gibi evde çalışan arkadaşlara örnek olsun tekrar teşekkürler

Devon bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş