Erken yaşta supplement kullanmak doğru olur mu?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve s7evenDaddy tarafından 17 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. s7evenDaddy

s7evenDaddy Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Selam arkadaslar 2-3 ay sonra 16 yasima giricem spora gidiyorum ve yaklasık 20 gün sonra 3. ayım olucak bu yaşta supplement takviyesi yapmakta sorun olur mu yoksa gönül rahatlığı ile alabilirmiyim simdiden teşekkürler.

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Aleyküm Selam , supplement kullanımı doğru yapıcaksan gönül rahatlığıyla yapabilirsin.

3. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    16 yasindasin senin salgiladigin hormonlari forumdaki cogu kisi salgilayamaz vucut sinirlarini zorla, bence kullanma. Yok illaki kullanacam diyorsan protein tozu kullanabilirsin onuda spora basladiktan 6 ay sonra tavsiye eder çogu hoca yani diyeceğim sen her türlü gelişirsin bu yaşta kullanman gereksiz

4. s7evenDaddy

s7evenDaddy Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Sadece günlük protein ihtiyacımın %20 %30 unu falan karşılamak için kullanmak istiyorum onun yanında karbonhidrat tozuda kullanabilirim kilo almak için ama fazla gelir mi bilmiyorum yaşıtlarımdan genelde olgunum lakin sonuç olarak 16 yasındayım

5. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Kilon boyun nedir

6. s7evenDaddy

s7evenDaddy Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Ortalam boyum 1.75 / 1.78 arası / Kilomda 57-60 arasında değişken
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Nisan 2015 ---
    Ayrıca tekrar belirtiyim henüz 16'da değilim 3 ay var 16'ya ve spora baslarken boy uzamasının durucağını dusundum yanılmışım yinede uzamaya devam ediyorum ama kilom yeterli değil gibi

Son düzenleme: 17 Nisan 2015
  7. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Bir 10 kg alsan optimum boy kilo oranini yakalarsin bunun için bir hem karbo tozu hemde protein tozu kullanabilirsin fakat belli bir süre gercek gıdalarla takılmanı tavsiye ederim yulaf bulgur pilav yumurta lor tavuk balık tüketip amacına ulaşabilirsin. Özellikle yulaf gerçekten çok kaliteli bir karbonhidrat eski protein tozu kutusu atmadım içine 6 paket eti litalif yulaf la doldurdum günlük 200-250 gr tüketiyorum kg basina 1.5-2 gr proteinle temiz kilo aliyorum 90 kg ye geldim 3 hafta once 85 lerdeydim ve hiç karbonhidrat tosu kullanmadim

8. s7evenDaddy

s7evenDaddy Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yulaf yakın zamanda almayı dusunuyorum birde fıstık ezmesi düşündüm ama şekersizi bulamadım malesef vucudum gereken gerçek gıdayı hergün aldığını düsünüyorum et tavuk vesayre yinede kilo alma hızım yavaş gibi

9. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Kullanma gerek yok derim beslenme düzenini oturt bakalım nasıl büyüyor vücut ona gore 1-2 seneye büyüme yavaslayinca kullan yani 18 yaşına tekabül eder

10. bozkurtgokhan89

bozkurtgokhan89 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Doktor öz spor yapmayanlara bile sabah 1 olcek oneriyor protein tozu kullanabilirsin ama beslenme duzenine gore ayarla bol sans

Sayfayı Paylaş