Erkeklerde basen problemi ve feminen vücut sorunsalı!

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Erthe tarafından 1 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Erthe

Erthe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba,
    Evet arkadaşlar! Ben o ergenliğinde vücudu ve ayna arasında kelebek etkisine saplanmış, göbeğindeki yağlardan kale yapan, obsesif çocuğum. Sizden biriyim! Şuanda 19 yaşındayım. Vücut ölçülerim 1.75'e 80 kg. Ve yağlı bir vücuda sahip olduğumu söylemem gerek. 12 yaşımdan beri amatör olarak vücut geliştirme ve kickboks ile uğraşmaya çalışıyorum. Uğraşmaya çalışıyorum, çünkü insan biyolojisine ve kalıtımına oldukça merak duyma özelliğimin farkındayım. Her neyse arkadaşlar, son zamanlarda canımı sıkan ve uzun araştırmalar yapmama rağmen kendimi ikna edemediğim bir sorun ile karşı karşıyayım. Ve sizlerin de yardımıyla bu araştırmamı daha detaylandıracağıma inanıyorum. Gelelim sorularıma;
    1- Kalın baldır ve basenlere göre ince görünen bir bele sahibim. Bu orantısız bir durum açığa çıkarıyor. Ya belimi kalınlaştırmam ya da basenlerimi eritmem gerek haliyle. Basen eritme diye bir mevzu var mıdır ?
    2- Eğer varsa antrenman önerilerinizi alabilir miyim ?
    3- Bu durum sosyal yaşantıma da oldukça etki etmekte. Örneğin benim bedenim yok. Evet evet! Piyasada benim bedenim yok. Ya aldığım pantolonu terzinin çeyizine koymam gerek ya da çıplak vatandaş olmam gerek. Bu durum sizce psikolojik mi ?
    4- Ya da takıntı mı? Şöyle ki genel yağ oranımı düşürürsem baldır ve basenlerimin orantısızlığı da düzelir mi ?

Şimdiden herkese teşekkür ediyor, iyi forumlar diliyorum.

2. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Bölgesel zayıflama yoktur zaten herkezin bulk döneminde yağlanmasını sevmediği bölgeleri vardır basen , kalça , göbek gibi. Benimde bulk dönemimde başıma gelen bir durum o yüzden iyi anlıyorum seni sana tavsiyem üst vücudu geliştirmeye bak üst vücut geniş ve hacimli durduğunda alt taraf küçük gözükücektir. Diğer taraftan yağ oranını düşürüceksin ve sürekli konrtol altında tutup temiz beslenmek gerekiyor .

Erthe bunu beğendi.
  3. 123nova123

123nova123 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı sorun bendede var baldırlar büyük ama sunu söyleneliyim üst vucudu saglam fit bir şekile getirirsin ayna karsısında cok fena duracaksın o zaman baldırlarım diye sarılırsın onlara moral bozma spor yap kol aktif ol o zaman diğet insanlar gözünde basit olacaktır böylece aynı zamanda özgüveb sahibide olursun

Sent from my iPhone using Tapatalk

Erthe bunu beğendi.
  4. bullut5959

bullut5959 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende tam tersi üst taraf çok geniş bacak kalça yok ondan komik duruyor elesdiriyo herkez biz vücut yapdik üçgen olduk ama bel ve bacakların ince . böylede bi orantı sıkıntısı mevcut :)

5. condor79q

condor79q Üye

Beğenileri:
    359
    Ödül Puanları:
    73
  6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    1-Vücut yağ oranınızı düşürerek vücudunuz her hattında incelme sağlayabilirsiniz.
    2-Var tabi cardio bu konuda düşük kalorili bir beslenme programı
    3-Fiziğinini , psikolojine baskısı demektir bu durum , bunu sporla yenebilirsin.
    4-Yağ oranını düşürür ve spor yaparsan düzenli orantısızlığında düzelir , vücut formunda iyi bir görünüm kazanır.

Erthe bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş