Ergenlik sivilcesi

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve abseto tarafından 2 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşlar 16 yaşındayım ve yaklaşık 1-2 yıldır yüzümde baya sivilce var. (Özellikle son 6ay) önerilen Herşeyi denedim :( doktora gittim ilaç kullandım ama yok hani sadakat yemini etmiş gitmiyolar :D sizin bi öneriniz varmı ? Yanı belki bilmediğim birşeyler vardır :)

2. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Fikri olan yok mu ? :(

3. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
  4. adarcetinbass

adarcetinbass Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Kardeşim bu kadar kafana takma . Stres vücudunda istemediğin ne varsa 2 katına çıkarır . Sivilceler ergenlik döneminde çoğu insanda çıkar . Bırak çıksın , cok uğraşma yüzünü berbat edersin . Bir süre sonra geçecektir . Senin yapacağın yüzünü sürekli yıkamak. Sabah uyaninca , eve dışardan geldiğin zamanlarda vs.. suyla da yıkasan da olur. Yüzün yağlı veya kuruysa ona göre bi sabunla da yikayabilirsin.

abseto bunu beğendi.
  5. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    ya iyi diyosunuzda önemli olan 1-2 tane sivilce olması değil baya var yani. yanaklarımda çenemde alnımda artık nasıl bişeyse çoğalıyo durmadan. elimden geleni yapıyorum da yok yani :( görüntüsüde çok kötü :(

adarcetinbass bunu beğendi.
  6. adarcetinbass

adarcetinbass Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Doktora git o zaman dostum .

7. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    gittim. ilaç veri krem verdi. işe yaramadılar. Doktorda doktor olsa :( hastanedeki cildiye bölümüne gitmiştim. aile hekiminden felan daha çok bilir sonuçta branşı diye :D fıs çıktı kafadan ilaç sallıyolar zaten parası bizden çıkıyo :D bide merak ettim yüze sülük yapıyolarmış. yani yüz için özel küçük sülükler varmış. pis kanı felan temizler hem. acaba etkisi olur mu :D

8. Ghlondar

Ghlondar Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Sivilce tedavisine vücut çok geç cevap veriyor. Bir dönem akne sebebiyle ilaç kullandım. Bilinen en etkili ve güçlü ilaçları verdi doktorum. Buna rağmen ilk 5 ay sivilcelerim azalacağına adeta nüfus patlaması yaşadı. 6. Ay sonunda yüzümde sivilcelerden eser kalmadı. Sabredip verilen ilaçları kullanman ve düzenli kontrole gitmen lazım. İnan bana bunun başka bir sihirli yöntemi yok.

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

abseto bunu beğendi.
  9. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    hmm bilemedim ki ya şimdi aylarca kullandım bende ama moral kalmadı ki sonra :( yani zaten isyan ediyo insan bi süre sonra :D :D niye kimsede yok da bende var :D :(

10. Ghlondar

Ghlondar Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yaşın gereği dönemsel bir sorun da olabilir seninki. Vücudun hormonların etkisine alışmaya çalışıyor. Çok da takma kafana. Hatta güzel de bir haber vereyim sana sivilceli/yağlı ciltler özellikle orta yaş ve sonrasında çok daha az kırışıklık problemi yaşıyor. son olarak şunu söyleyeyim, sivilceler için sakın farklı farklı çözümler deneme. Cilt dengeni bozup sorunu daha da büyütürsün. Doktorun önerdiği tedaviye devam et işe yaramazsa da git doktora hesap sor. Şimdiden geçmiş olsun.

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    teşekkürler :D yani sonuçta farklı şeyler denememden ne zararlar gelebilir ki :D daha doğrusu başkalarıda yapıyorsa onlara bişey olmuyorsa banada olmaz :D bide doktora hesap sor derken. geçen gittiğimde söyledim zaten sivilceleri siz ilaçları verdikten sonra arttı felan diye. Doktor zaten çıkcağı varmış felan dedi yani yaşından dolayı hormonlar çok güçlü felan filan bişeyler dedi :D ee şimdi zaten çıkcaktıysa niye ilaç verdi :D yani ya bekle zamanla geçer demeliydi ya da hormonları bastırcak bi ilaç olmalıydı :D zaten hergün kullanmakda cidden çok zor :( yani farklı krem felan her akşam yüzünü özel sabunla yıka 30 dk bekle onu sür yat. yatmadan önce ilaç al felan :D biraz etkisini görsem en azından sorun olmazdı da asıl sürdüğüm yerde çıkmaya başlıyo resmen :D ondan soğudum baya :( bide sülük tedavisi felan nasıl olur acaba :D

Sayfayı Paylaş