Epimedium(Macun)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve xOrhanx tarafından 14 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. xOrhanx

xOrhanx Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    İçindekiler:
    Epimedium (%20) (azgın teke bitkisi) , Demirdikeni (tribulus terrestis), Kırmızı Gingseng, Saw palmetto (cüce palmiye), ginkgo bloba, çiçek balı, harnup pekmezi.

EPIMEDIUM(AZGIN TEKE BITKISI)
    Epimedium bitkisi günümüzde, özünde testosteron etkisinin bulunması nedeniyle, cinsel arzuyu artırdığıyla bilinir. Çin'deki kullanımından sonra günümüzün en ünlü doktorları da, bu bitkinin cinsel güdüyü güçlendirmek, ereksiyonu geliştirmek ve cinsel arzuyu geri kazanmak için kullanılabileceğini onaylıyor. Bilimsel olarak, azgın teke yaprağı testosteronu serbest bırakır, böylece dayanıklılık ve cinsel gücün artışı gözlemlenir.

GINKGO BLOBA(Mabet Ağacı)
    Ginkgo yapraklarının özü flavonoid glükozidleri içermektedir ve ginkgolidler (Ginkgo özü bazlı ürünler) eczacılıkta giderek daha yaygın şekilde kullanılmaktadır. Mevcut bilimsel araştırmalar Alzaimer(Hafıza Kaybı, Unutkanlık) rahatsızlıklarında, hafıza güçlendirmede, başdönmesini önlemede ve zihinsel konstantrasyon arttırmada gingko özünün mutlak yararları bulunduğuna işaret etmekte olup, olası diğer faydalarına ilişkin çalışmalar sürmektedir. 6 Ağustos 1945 günü, İkinci Dünya Savaşı sonunda, Japonya Hiroşima’ya atılan atom bombasından sonra her şey yok olmuşken 4 Ginkgo ağacı canlı kalabilmiş. Birer umut sigesi olup, ağacın ne kadar sağlam olabileceğinin en acı örnekleridir. Ağaçlar hala yaşıyorlar…

PANAX GINSENG
    Bitkinin kan basıncını düzenleyici, kalp kuvvetlendirici, kolestrol seviyesini düşürücü, merkezi sinir sistemini uyarıcı ve özellikle yorgunluğu giderici özelliği vardır. Ayrıca iştah açıcı ve cinsel gücü kuvvetlendirici etkisi bulunmaktadır. Ginseng, fiziksel aktiviteleri ve vücut direncini artıran bir bitkidir ve fiziksel ve mental (zihinsel) dayanıklılığı artırır. Ginseng'in uzun bir süreden beri, özellikle erkeklerin üretkenliğini, erkeklik hormonu (testesteron) ve sperm miktarını, cinsel gücünü ve dolaşım sistemlerini (özellikle prostata karşı) olumlu bir şekilde etkilediği de düşünülmektedir.

TRIBULUS TERRESTRIS
    Orta yaşla birlikte bozulmaya başlayan hormon dengesi cinsel istek ve performansta düşüş, yorgunluk, güçsüzlük, genel olarak hayata karşı heyecan ve istek kaybı, depresyon gibi belirtilerle kendini gösterir. Araştırmalar Tribulus Terrestrisin içeriğinde bulunan ve saponinler adı verilen bitkisel bileşiklerin cinsel hormon sistemini düzenleyen Luteinizing Hormon (LH) üretimini arttırarak testesteron ve bununla ilişkili hormonların normal seviyelerde dengelenmesine yardımcı olduğunu göstermektedir. Tribulus Terrestris hormonal dengesizlikten kaynaklanan libido kaybı, infertilite, erkeklerde ereksiyon problemleri, kadınlarda menapoz belirtileri, kronik yorgunluk, halsizlik ve depresyon gibi sorunların giderilmesinde yardımcı olabilir. Gönüllü denekler üzeninde yapılan bir araştırmada, iktidarsızlık sorunu olan (bu sorun çoğunlukla düşük testesteron seviyesine bağlı olarak gerçekleşir) 200 erkeğe Tribulus Terrestris verilmiştir. Deney sonucunda iktidarsızlık sorunu olan hastaların büyük bir oranında LH ve testesteron seviyelerinin yükseldiği ve sperm üretimi ve hareketliliğinin arttığı görülmüştür. Demir perde ülkelerinde yıllarca doğal steroid olarak kullanılmıştır.

SAW PALMETTO(cüce palmiye)

Cüce Palmiye (Saw Palmetto) Ekstresi’ nin düzenli kullanımı, mesanenin tamamen boşaltılmasına, büyümüş prostatın küçültülmesine yardımcı olmakta ve mesane iltihabını azaltabilmektedir. Bu da özellikle geceleri sık sık idrara çıkma frekansını azaltmakta ve erkek cinsel organının uyarılmasını veya sertleşmesini kolaylaştırmaktadır.

Deca'nın düsürdügü testosteron artarken libidomu daha da iyileştirmek icin sunu bi deniyeyim dedim,1 saat sonra yerimde bile duramaz hale geldim:evil: Sonra antremanlarda işe yarar mı diye düşünmeye başladım çünkü içinde doğal testosteronu arttıran bitkiler var ve tamamen doğal.Sizce düzenli kullanımda böyle bir faydası olması mümkün mü?

darknesssword bunu beğendi.
  2. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Değerli üyemiz;

Konunuz ilgili bölüme taşınmıştır

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme başlık açmaya özen gösteriniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

3. Fitherif

Fitherif Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    gerçekten etkili bir ürün. genellikle cinsel performans artışı için kullanılsa da zindelik verdiği için genel sağlık üzerine de etkileri olduğu söyleniyor. bir arkadaşım bu ürünlerden satıyor yurt içi ve yurt dışına ciddi satışlar yapıyor. ve sürekli teşekkür telefonları alıyor. bu bitki zaten yüzyıllardır çinde cinsel sorunlar için kullanılıyormuş. macun ve kapsül formatları var. satın almak isteyenler www.epimediummacunlar.com adesinden temin edebilirler. kullanım tavsiye üzerinde tüketim sıkıntı yaratabilir, dikkat etmek lazım...

4. Fitherif

Fitherif Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    şimdi organiikasyon epimedyumlu macun diye bir ürün keşfettim acayip etkisi var. testesteron salgısını arttırıyor acayip güç kuvvet veriyor arkadaşlar. www.organikasyon.com/epimedyumlu-macun.html adresinden detaylı bilgi alıp sipariş verebilirsiniz. ben 1 çay kaşığı kullanıyorum bana yetiyor, abartmamak lazım tatlı kaşığı falan gerek yok.. ha unutmadan macunu yedikten sonra sakın su içmeyin yoksa bütün etkisini kaybeder, çünkü ballı bir karışım

5. Renas ışık

Renas ışık Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    İçinde saw palmetto bitkisi var tavsiye etmem. Neden derseniz saw palmetto bir DHT inhibitörü dür. Yani testo nun dht ye dönüşümünü engeller. Dht ise bize asıl erkeklik gücünü veren cinsel isteği sağlayan hormondur. Yaşınız genç ise kesinlikle önermem. Fakat yaşınız ilerlemişse prostat ile ilgili sıkıntılar başgöstermişse palmetto kullanabilrsiniz. İyi gelebilir.

Ceksıns bunu beğendi.
  6. alimakyol

alimakyol Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    epimedyumlu macun arıyorsanuz epimedium force markası var bakanlık izniyle üretilen, arada bir kullanıyorum tavsiye ederim: https://epimediumforce.com/

Sayfayı Paylaş