Epey kilo verdim 3 ay içinde nasıl toparlarım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Svastika tarafından 27 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Svastika

Svastika Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Eskişehir
    Merhaba arkadaşlar. Spora yaz dolayısıyla ara verdim. 3 ay boyunca hiç gitmedim neredeyse. 1 2 defa gittim ancak sıcak vesaire devam etmedim. 2015 ekiminde başlamıştım ve 2016 temmuzuna kadar ektomorf biri olarak 57 kgden 69 kgya kadar çıktım ki aldığım kiloların çoğu kas idi. Şu anda 3 aydır spor yapmadığımdan dolayı 65 kiloya düştüm. Beslenme düzenim inanılmaz bozuk, kısacası 3 aydır sağlıklı bir yaşam adına hiçbişey yapmadım normalde 8 öğün yiyen ben 3 öğün anca yiyorum tüö gün yatıyorum midem küçüldü ve kaslarımda deformasyon (sanırım böyle deniyordu) başladı. Tüm kaslarım yumuşadı. Göğüste kas kaybım var. Sırtta keza öyle.

Tekrar 69 kgya ulasmak istiyorum. Eylül basında başlayacağım toz ile beraber. Tekrar nasıl bir rutinle baslamalıyım, kaybettiklerimi kazanmam ne kadar sürer, yemek anlamında birden mideye yüklenmeli miyim eskisi gibi... Aydınlatırsanız sevinirim

2. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Yazin kaç kalori yediğini hesapla.8 öğün yediğin dönem syedigin kaloriyi hesapla.kalorini arttır.ektomorf olmasan yavaş yavaş arttı derdim ancak metobolizman zaten hızlıdır. Aşırı az yemek yemediysen okadar yavaşlamaz.kalorini arttır.compound Lara odaklan.kaz hafıza dolayı 1 2 ayda toparlaesin.aynısı bendede var suan.ben daa cok zayıfladim ama
    60 dan 52 :'(toparliyorum 54 um.

3. Svastika

Svastika Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Eskişehir
    Yani yavas yavas değilde birden arttırmalıyım kaloriyi?

sergen turaman bunu beğendi.
  4. Svastika

Svastika Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Eskişehir
    Flood için çok üzgünüm, baslar baslamaz protein tozunu kullanayım mı 1 senelik geçmişime dayanarak yoksa yeni başlayan rutini gibi (yeni değil yeniden aslında) 3 aylık bir süreç sonrası mı başlayayım toza?

5. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Ben olsam direk arttırdım.aşırı az yemediysen.zaten 1 hafta direk arttır
    Baktın çok yaglandirir azaltirsin.protein tozu sana kalmış

Svastika bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş