Engelliyim.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Torostiger tarafından 5 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Torostiger

Torostiger Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhabalar, ben sol kolumu kullanamıyorum. Var ama yok olarak bakabilirsiniz. Hem sağlık olarak hem de görüntü olarak vücudumu geliştirmek istiyorum. Gelişmem için belki de en önemli olan barfix ya da şınav çekemiyorum. Bazı gerekli hareketleri yapamayacağımdan, demoralize durumdayım. Sağlam olarak iki ayagım ve bir kolum var. Sol kolumu kullanamadığım için sol omuz ve sağ omuz genişliğimde 2cm fark da var. (benim durum, doguştan) sadece sağ kolu kullanırsam da sağ taraf kas olacak ve şeklim iyice bozulacak.
    Sizden ricam, üst vücudumu (bacaklarım da önemli tabi) eşit ölçülerde nasıl geliştirebilecegim hususunda beni yönlendirmeniz, ödev vermeniz, yapmam gerekenleri yazmanızdır.
    An itibariyle Yaklaşık 6 ay haftanın her günü uygunum ve doğadayım. Alet vs edinme şansım yok ama gerekiyorsa dogadaki gereçlerden yapabilirim. Spor salonu şansım yok.
    Çok uzatıp vaktinizi almak istemiyorum. Bu 6 ay süresince hiç spor yapmamış biri olarak beni ciddi bir disiplin ile geliştirebilir misiniz? Gerekiyorsa 7 günlük program ile...
    Yaş 34
    184 boy. 82 kilo.
    Syg.

abseto bunu beğendi.
  2. Torostiger

Torostiger Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Çok mu umutsuz durumum? (cevap veren yok)

3. Ckavustran

Ckavustran Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    şınav ve barfiks o kadar da önemli değil,tek kolunu ve üst vücudunu gayet iyi geliştirebilirsin hatta kolu hiç olmayan engelli sporcuları araştırmayı dene engelliler için daha farklı yöntemler var

4. Torostiger

Torostiger Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Tamam ama sağ kol ile çalışırken sağ göğüs şişecek iyice, sol göğüsü nasıl dengeleyeceğim? Sorunun temeli burda:(

5. Ckavustran

Ckavustran Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Hiçbir zaman dengeleyemiyceksin tabi ki benim allaha şükür sağlığım yerinde olmasına rağmen sağ göğsüm daha şişik,ama özel yöntemleri var çalıştırmanın araştır

6. Square

Square Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Bence umudunu yitirme neden dersen birçok engelli sporcu gördüm ve baya vucutları vardı bilemicem nasıl yaptılar nasıl çalıştılar sana tavsiye veremicem malesef ama yapılıyo sonuçta umudunu kesme diyorum sadece sana umarım istediğin vucuda sahip olursun başarılar :)

7. Filious

Filious Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Fitness Trainer - Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Malesef ki göğüs kaslarınızı ve omuz kaslarınızı bir kolunuz işlevsiz durumdayken eşit çalıştırmak pek mümkün değil. Ama diğer kolunuzu güçlü yapabiliriz. Çalıştığım ve gittiğim spor salonlarında kol bakımından sıkıntı çeken kolunu kaybetmiş çok insan gördüm ve genelde diğer kollarına yüklenip iki kolun gücünü tek kolda toplamaya çalışıyorlardı çoğu da başarıyordu bunu. Verebileceğim tavsiyeye gelirsek; Tek elle şınav çekebilirsiniz ilk başlarda zor olur ama ne kadar yapabilirseniz o kadar iyi. iki elinize ağırlık alıp iki omzunuzu kaldırıp ve indirip trapez çalışabilirsiniz. Biceps ve triceps konusunda yeteri kadar bilginiz vardır zaten, bacak konusunda squat yapabilirsiniz istediğiniz kadar. Sırt geliştirmeye gelirsek ters mekik veya kaldırabileceğiniz düz ve ağır bir bar ile deadlift çalışabiliriniz

8. Torostiger

Torostiger Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Teşekkür ederim hepinize...

9. athhajar

athhajar Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Dostum üstteki arkadaşlara katılıyorum. Senin durumunda olan sporcuları araştırmanı tavsiye ediyorum. İnsan isteyince başaramayacağı şey yoktur !!

10. kimyamuh

kimyamuh Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    53
    bence sadece bu kararı vermen bile büyük bir adım. öncelikle HIIT antrenmanlarına bakmanı tavsiye ederim. Evde yapabileceğin ve neredeyse hiç elini yada kolunu kullanmadığın bu antrenman hem yağ oranını azaltmanda hem de vücudunun toplaması açısından çok faydalı olacaktır. Youtube da Genç ve Fit diye bir kanal var. Onların çok güzel HIIT antrenmaları var.20 dk lık ve 1 saatlik şeklinde iki tane seçeneğin var. Elini kullanman gereken yerlerde tek elinle idare etmeye çalış olmuyorsa diğer harekete geç. Fakat her ne şekilde olursa olsun kardiyo yap.

Ağırlık kaldırma mevzusuna gelirsek sana birkaç sorum olacak. Sol elini ve kolunu tamamen mi kullanamıyorsun? Yani demek istediğim sadece elini ve ön kolunu çalıştıramıyorsan bazı küçük aparatlar takarak onları da çalıştırabilirsin. Unutma bu işi yapan bir sürü insan var. Yalnız değilsin ve şunu da unutma belki bu spor seni zorlayacak ama başka sporlar da yapabilirsin. Önemli olan fiziksel olarak aktif olman.

abseto ve mali67 bunu beğendi.
  11. Torostiger

Torostiger Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Aynen, dirsekten aşağısı işe yaramıyor. Kavrama yetim yok. Dirseğe kadar normal. Ağırlık tutamıyorum; fakat sol göğsüm için, dirseğime ağırlık bağlayıp birşeyler yapmaya başladım bile. Tşk :)

Sayfayı Paylaş