EndlessBlue'nun öğrenci işi beslenme günlüğü

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve EndlessBlue tarafından 21 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. EndlessBlue

EndlessBlue Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bolu/İzmir
    Herkese merhaba saygıdeğer bodyforumtr ailesi :)

Bu başlık altında öğrenci işi ayrıca da amatör olarak bir beslenme günlüğü tutmak istiyorum.Çok fazla makro,mikro hesabı yapmadan gün içinde rutinimi buraya yazmayı düşünüyorum.Hedefim kısıtlı bütçe ve imkanlarla fazla yağlanmadan kas kütlesi kazanmak lakin profesyonel bir beslenme programı uygulamam üniversitede olmam ve gurbette olmam nedeniyle çoook zor bir durum.Belki benim durumumda olan arkadaşlar da en az kayıpla nasıl beslenebilirim diye düşünüyorlarsa bu başlıkta birşeyler kapabilirler.Bu programımda %100'e yakın uymak istediğim şeyler ana öğünlerim ve düşük şeker tüketimi(belki hiç).

Kendimden bahsedecek olursam.4 aylık bir çalışmadan sonra 4 ay kadar ara verdim.Son 5 haftadır da beginner bir antreman programıyla devam ettim.Pazartesi itibariyle 2 güne dağılmış bir antreman programıyla devam edeceğim(1.gün göğüs,sırt,ön kol,bilek,karın,15-20dk düşük kardiyo- 2.gün omuz,arka kol,bacak,kalf)

5 hafta boyunca evimdeydim o sırada beslenmem gayet iyiydi ve 3 küsür kilo aldım.Bakalım üniversitede nasıl bir durum ortaya çıkacak.

Yarın itibariyle günlük olarak yazacağım yediklerimi daha bu sabah geldim evime ve çok dikkat edemedim beslenmeme ayrıca geldiğim gibi salona yazıldım ve 45dk lık bir ter atma antremanı yaptım keyfi olarak(barfiks,dips,şınav ve karın çalıştım üstüne 25dk kardiyo yaptım)

Yediklerim de evde çocuklar omlet yapmış onu yedim.peynir ekmek biraz reçel zeytin çay falan kahvaltı böyle geçti.
    Antreman öncesinde 50gr yulaf-100ml süt iki yumurta,yeşil çay
    Antremandan sonra eve gelince 200-250gr haşlanmış tavuk göğsü yedim,pilav vardı patates yemeği vardı.
    Sabah 11de kahvaltı 4-5 gibi yemeği yedim.Anlayacağınız bugün baya berbattı :D Uykusuzdum da antremanı zor çıkardım.Yarın görüşmek üzere

NOT: Her türlü yorum,soru,öneri,eleştriye açığım.

BOY: 185cm
    KİLO: 80

Vücut ölçülerim 4 hafta sonunda şöyleydi:
    omuz 119
    Sağ kol 31 sol kol 30
    Göğüs 100
    Bel 85
    Basen 98
    Yağ oranı da tahminim 15-20 arası

2 ay boyunca ölçü almayacağım.
    Bunlarda 1ay sonundaki fotolarım
    IMG_20140917_181329.JPG IMG_20140921_222756.JPG IMG_20140917_181421.jpg

Lorethlorien bunu beğendi.
  2. Lorethlorien

Lorethlorien Üye

Beğenileri:
    401
    Ödül Puanları:
    63
    takipteyim, başarılar dilerim..

EndlessBlue bunu beğendi.
  3. EndlessBlue

EndlessBlue Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bolu/İzmir
    Evet bugün neler yemişim bir bakalım
    Sabah kahvaltıda;
    Menemen
    100gr kadar beyaz ekmek(1ay sonra yedim garip hissediyorum :D)
    Az reçel,beyaz peynir 50gr civarı,çay

Yarım saat sonra 4yumurta(2si tam)

Antremandan 1saat önce 2 tane eti form limon lifli kepekli bisküvi,şekersiz nescafe

Antremandan 15dk sonra 6tane jelibon,ufak bi parça pestil

Öğle yemeğinde pişmiş ağırlık 300gr makarna(Makarnayı suyunu süzmeden yaptım az yağ ve tuzla)
    200-220gr kadar tavuk göğsü
    150gr kadar yoğurt
    2 ufak mandalina

Bunun aynısından saklama kabına koydum ve saat 7 gibi yemeyi düşünüyorum.

Saat 5e doğru 100-130gr yulaf ezmesi-200ml süt,bir avuç kuruyemiş yicem

Gece yatmadan da kalan sütümü bitiricem o da yaklaşık 400ml kadar olur tahminim.

Besin değerlerini yazmayı düşünmüyorum açıkçası tahminim 150-180 protein(bitkisel protein 50gr civarı olabilir)
    200-250gr kadar karbo,50-60gr yağ tüketmiş olacağım.

Not:Antremanda güzel geçti,karın ve kardiyo yapmadım(dün yapmıştım gerek duymadım)

Sayfayı Paylaş