Endüstriyel Tavuğa alternatif

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve avni tarafından 30 Temmuz 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. avni

avni Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar endüstriyel tavuk bildiğiniz gibi baya zararlı , ben de 5 6 aydir yoğun bir şekilde tüketiyorum ve açıkçası artık bu beslenme düzenini değiştirmek istiyorum .
    Tavuğa alternatif olarak ne yiyebilirim?
    Antrenman öncesi ve sonrasinda tüketiyordum.
    Hormon dengesizliğine sebep oldugunu dusunuyorum , cunku hammaddesi gdolu soya olan yemlerle besliyorlar tavuklari ve yoğun aspirin kullaniyorlar.
    Gdolu Soyanin ise östrojeni arttirdigini okudum .
    Evet alternatifler ne olabilir , sizin bu konu hakkindaki dusunceleriniz ve tecrubeleriniz neler

2. Alincoln

Alincoln Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    28
    Şahsen market tavuğu önermem. Nedeni çok beklettikleri ve sıcak soğuk yapıyolar tavuğun suyu çıkıyor. Şayet tavuk alacaksan ve organik tavuk alma imkanın yoksa günlük müşterisi fazla olab kasap ve tavukçulardan kuru yolum tavuk almanızı öneririm. En azından daha hızlı tüketime sunulur. Bozulmaların önüne geçilir. Kuru yolum tavukların tadı diğer market tavuklarına göre daha iyi oluyor. Daha önce almadıysan fark edersin. Sağlık açısınsandan da Kuru yolum tekniğiyle kesilmiş tavukları tercih edebilirsin. Bunun yanında kırmızı et tüketilebilir. Hindi noktasında tüketenler olsa da tavuktan çok bir fark olduğunu düşünmüyorum. Bitkisel kaynaklara yopunlaşıp tavul etinden kısabilirsin.

avni bunu beğendi.
  3. avni

avni Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Evet galiba bitkisel kaynaklara biraz yönelmek lazım , hindi için tavuğa göre daha az işlem görüyor diyorlar o da denenebilir , kuru yolum tavuğuda sorayim bi günümüzde sağlikli besinlere ulaşmak zorlaşiyor gittikçe

Sayfayı Paylaş