en mantıklı haftada 4 gün programı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve lampard tarafından 7 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. tarikaydin

tarikaydin Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Kocaeli
    Profesyonel sporcularında kimi haftada 1 kere, kimi haftada 2 kere çalıştırıyor. Kendi vücudunu tanıyıp ona göre karar ver bence.

2. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    'önkol' ya da 'ön kol' şeklinde 'sadece başlıklarda ara' sekmesini tıklarsan ilgili başlıklara ulaşabilirsin.

lampard bunu beğendi.
  3. YoungModel_35

YoungModel_35 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Kardeşim kesinlikle kardiyoyu kısmamalısın kardio yapmassan kondisyonun gelişmez haftada 3 gün kardio 4 gün agırlık daha mantıklı sana benım yaptıgım programı soyliyim

Göğüs Biseps Karın
    Omuz Triceps Karın
    Bacak Sırt/Kanat Bilek (Karın yok )
    3 gün de kardio
    gün aşırı gidersin antremana kardioyuda mutlaka yaP Haftada en az 3 gün İlerde pişmn olursun sonra mutlaka yağsız kaslanmaya çalış kardiolardada karın yapabilirsin vücudu komple orantılı bir şekilde büyüt

lampard bunu beğendi.
  4. lampard

lampard Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar deneme yanılma yaparak uygun programımı bulmaya çalışıyorum bahsettiğim haftada 4 gün programını 1.5 aydır yapıyorum ve arka kol çok feci bi şekilde ağrıyor geçer diyorum devam ediyorum ama geçmiyor programımı değiştireceğim. şunu uyguluyordum:
    pzt/perşembe : göğüs biceps bacak
    salı(bazen çarşamba)/cumartesi : sırt triceps omuz karın
    evet arkadaşlar gördüğünüz gibi ikinci günde aşırı yüklenme var ve göğüs çalışırken arka kolun da hatrı sayılmayacak bi şekilde yorulduğunu öğrendim o yüzden göğüsten sonraki gün triceps çalışmamaya karar verdim göğüs ve ön kol iyi gelişti ama diğer bölgelerde karın hariç pek bi gelişme yok
    sonuç : bundan sonra haftada bir bölgeyi bir defa çalışmayı deneyeceğim pzt(göğüs biceps) çarşamba(sırt triceps) cuma(omuz bacak) yaparım pazar günü de karın çalışırım sonuçlarını da sizle paylaşacağım.bu konuda bilgi paylaşmak isteyen olursa lütfen yazsın teşekkürler

5. lampard

lampard Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    bu dinlenme konusu çok düşünülmesi gereken bir konu mesela büyük kas için 72 küçük için ise 48 saat dinlenmeden bahsediliyor ve 72 saat sonunda tekrar edilmesi gerekiyor ki kas kendini geliştirsin ama bu kurala göre program şekilendirmek imkansız :S haftada 6 gün programı için ne düşünüyorsunuz parçalara bölüp yine ikişer grup şeklinde haftada iki defa çalıştırmak vücudu daha mı fazla zorlar. flexor hocamız keşke görsede birşeyler söylese siz moderatörsünüz ona ulaşabilirseniz lütfen yardımcı olmasını söyleyin gerçekten sinir bozucu bir hal almaya başladı bir kası haftada iki defa çalıştıracak sağlıklı program bulamıyorum gelişim gösteren arkadaşlar aranızda hiç kimse böyle bir program uygulamadı mı biri yardımcı olsa çok iyi olacak

6. eMrE yLmZ

eMrE yLmZ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ben programı mi itme ve çekme olarak ayrladim çünkü göğüs calisinca arka kolda çalıştırıyoruz sirt calisinca on kolda calisiyoruz yani bu şekilde olunca iki gün iş üste çalışmak yanlış olur bir gün dinlenmesi gerek örnek
    1.gun göğüs ön kol 2.gun sırt arka kol gibi
    İtme” hareketi ile çalışan vücut kasları:göğüs kasları,omuz kasları,arka kol kasları,üst bacak kasları,baldır kasları.

“Çekme” hareketi ile çalışan vücut kasları:sırt kasları,kol kasları,arka bacak kasları,karın kasları

Pazartesi: 1. Antrenman : Göğüs_Arka kol
    Salı: 2. Antrenman : Sırt_Ön kol
    Çarşamba: Dinlenme
    Perşembe: 3. Antrenman : Omuz_Bacak
    Cuma: 4. Antreman : Karin_Ön kol_Arka kol
    Cumartesi: Dinlenme
    Pazar: Dinlenme
    ( Her gün 30-40 dk kardiyo çalışması ) benim antreman programim bu sekilde arkdaslar sonra programını degistirip
    Pazartesi: 1. Antrenman : Göğüs_Arka kol_Omuz
    Salı: 2. Antrenman : Sırt_Ön kol_Karin
    Çarşamba: Dinlenme
    Perşembe: 3. Antrenman : Göğüs_Arka kol_Omuz
    Cuma: 4. Antreman : Sırt_Ön kol_Karin
    Cumartesi: 5. Antreman : Bacak kasları
    Pazar: Dinlenme

7. kaan atilla sinan

kaan atilla sinan Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    ben her antrenman sonu superset karın yapıyorum faydasını da gördüm

8. Gokkker86

Gokkker86 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Haftada 3 günlük bir antreman programıyla baya gelişmiştim vücut tipine ve beslenmeye göre gelişim ihtiyaçları farklılaşabiliyor.

9. SRCNTRN

SRCNTRN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Nisan 2018 ---
    Pazartesi: Sırt-Arka Kol-Karın
    Çarşamba: Bacak-Kalf-Omuz
    Cuma: Göğüs-Ön Kol-Karın
    Pazar: Bacak-Omuz
    Bacak çalışmayı sevmiyorsan pazar günü Sırt-Omuz şeklindede kombine edebilirsin
    İyi idmanlar :)

Son düzenleme: 30 Nisan 2018
  10. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    göğüs omuz triceps
    sırt biceps bacak haftada 2 şer kere her kas grubu çalışmış olur, iyi bir gelişim için en az 2 kere çalıştırmak şart zaten

Sayfayı Paylaş