En kısa sürede 35 kilo vermek

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Birkan Esen tarafından 19 Ocak 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Birkan Esen

Birkan Esen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar, yaşım 24 ve geçen yıl kullandığım ilaçlar nedeniyle Şubat-Mayıs arası 78 kilodan 115 kiloya çıkmıştım. Şuan herhangi rahatsızlığım yok. Spor ve beslenmeme dikkat etmek istiyorum. Şuan kilom 110, boyum 180cm ve hedefim 75'e düşmek. 3 gün önce başladım ve günde sabah 7-9 arası akşam 19-21 arası yürüyüş yapıyorum. Günde 18km yürüyorum diyebiliriz. Yürüyüş dışında günlük 20-30 dakikamı şınav,mekik ve bir takım esneme hareketlerine ayırıyorum. 90 a düştükten sonra da ip atlamayı düşünüyorum. Ayrıca sabah proteinli kahvaltı yapıp öğlen sadece elma,fındık, leblebi yiyip akşam da mandalina,portakal vb yiyorum belli bir porsiyon.Sizce bu programla ne kadar sürede 75 kiloya ulaşırım? Önerebileceğiniz daha sağlıklı ama kısa sürede 75 kiloya ulaştıracak başka bir program olursa da sevinirim.

2. Teknick

Teknick Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Programın gayet guzel abi ben de 20kilo vermiş biri olarak sadece aksamlari ozellikle sadece meyve alarak vucudunu sağlıktan mahrum birakma derim baklagil de tuket sebse ozellikle aksamlari etin her turlusunden kucuk porsiyonlarla salatala yemek guzel olucaktir
    Bi de bol su tuket aksam da 6 7 den sonra su dışında bisey girmesin vücuda cunku gece yag yakimini arttiriyor diye biliyorum
    Bi de hep ayni yemekleri yemek bunyeyi bozabilir diye biliyorum cesitlendir alternatifler bul ama ayni programla devam et suyu da antrenman oncesi cok kacirma yeter.

Yaza kadar buyuk sonuclar elde edersin yeter ki 10 15 gunde 1 ödüllendir nefsini sevdigim yemekle vs.

Kolay gelsin

3. bulkyfighter

bulkyfighter Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Kalori hesaplama ve makro mikro besin değerleri ile ilgili bir araştırma yapmanı tavsiye ederim. Protein ağırlıklı beslenerek alman gereken günlük kalorinin 300 kcal altında alarak belli bir süreçte kilo vermeye başlarsın diye düşünüyorum. Tabi ki bu kişiden kişiye değişiyor. Hızlı kilo vermeni önermiyorum deri sarkma problemleri hızlı kilo verenlerde başka bir soruna sebep oluyor. Sağlıklı bir şekilde sıkılaşmaya yönelik antrenmanlar yaparak ve protein ağırlıklı beslenerek istediğin kiloya zamanla ulaşacağını tahmin ediyorum.

4. nicholaiheltr

nicholaiheltr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşım merhaba kolay gelsin. Diyetle beraber yürüyüş ve bazı egzersizleri yapman çok iyi. Yakınlarında merdiven çalışabileceğin yerler varsa şiddetle tavsiye ederim. HIIT Cardio görevi görüyor ve bacakları çalıştırıyor testesteron hormonun daha çok artıyor. Beslenmene gelecek olursak ben çok eksik gördüm. İnanılmaz fazla azaltmışsın kaloriyi. Bence arkadaşın da dediği gibi kalori hesabı yap ve ona göre beslen yoksa sıkıntılar yaşarsın bi rahatsızlığın da ortaya çıkabilir. En fazla protein daha sonra yağ ve en az da karbonhidrat öneriyorum. Yağı çok fazla azaltma çünkü okuduğum bi kaç yerde deri sarkmasına en önemli engel yağlar ve su diyordu. Doğru mu bilmiyorum bi araştır istersen. İnşallah hedeflerine ulaşırsın kolay gelsin tekrardan.

5. Sir Ferhat

Sir Ferhat Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam öncelikle kesinlikle 2 ayda vermem lazım 3 ayda vermem lazım diye düşünme çünkü birden kilo vermenin çok zararı var ki ben 68 kilodan 62 ye düştüm baktıgımızda 6 kilo ama vücudumda deri yırtığı oluştu sadece birden kilo alıp verme oldu diye ondan sana tavsiyem zamana iyice yayıp düzenli bir şekilde vermen. Kilo vereceğim diye beslenmeni çok kısma hele kış aylarında tavsiye etmem çünkü vücudunu zayıf düşüp hastalanabilirsin. Metabolizmayı hızlandıran yiyecekler (pul biber, acı kahve vb) tüketebilirsin veya seni biraz daha tok tutacak (yulaf,elma,muz) gibi yiyeceklere ağırlık verebilirsen ve yeşillik yemeyi ihmal etmezsen sağlıklı bir şekilde kilo verebileceğini düşünüyorum

Teknick bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş