En iyi sporcular neden hep Rusya'dan çıkar?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve mevsres tarafından 5 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Evet arkadaşlar siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında? Lafa gelince Ruslar ayyaş işe yaramaz falan diyoruz da, en iyi sporcular onlardan çıkıyor.

Mesela tüm zamanların en iyi güreşçisi Alexander Karelin, Tüm zamanların en iyi dövüşçülerinden biri Fedor Emelianenko, en iyi bilek güreşçi Denis Cyplenkov, halter zaten söylemeye gerek yok Halter'de ekol bir millet ve diğer bütün spor dallarında en iyiler o ülkeden çıkıyor.

2. fitt

fitt Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Ankara
    Beslenme koşulları çok iyi bu en etkili faktörlerden biri çünkü. Geçen sene rusya da yaşıyan biri ile tanışmıştım adamın dediği bizim orda en fakiri için bile et normal bir yemek. Kırmızı et için öyle ise diğer besinlere sen oranla

3. hayaletfilo

hayaletfilo Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    sadece bu branslarda degil jimnastik,yuzme,kış sporlari,atletizm hepsinde basarililar.

Cunku Rus ekolu denen birinci dunya savasi oncelerine dayanan ve o cografyadiki (eski sscb) diger ulkeleride etkisine alan bir spor disiplini mevcut. Ve ulke olarakda spora bizle kiyaslanamicak sekilde yatirim yapiyorlar.

Hatta sole dusunun bizde artik ilkogrwtimde Beden egitimi dersi yok. Tam cocuklarin gelisiminin en iyi zamaninda devlet onlari beden egitimi vermiyor. Sonrada bizden neden sporcu cikmiyor diyoruz. Beden wgitimi verse bile alakasiz hocalarla yetersiz ekipmanla sirf saati doldurmak amacli ders veriliyor

U8816 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

maietnigri, shaq ve Created By Loss bunu beğendi.
  4. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Genetiğin Rus disipliniyle birleşmesiyle ortaya çıkan bir sonuç.

5. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    sadece sporcu mu? edebiyatçılar, müzisyenler, bilim adamları? ruslar dünyada pek çok alandaki başarılarıyla ön plana çıkmış bir millettir. genel olarak insana yatırım yapmak, insan yetiştirmeyi önemsemek gibi toplumsal değerlere sahip olmalarının ve milli değerlerini kıskançlıkla muhafaza etmelerinin bu konuda büyük etkisi olduğunu düşünüyorum. bu durum bizim gibi milli ve manevi değerlerini kendi elleriyle tahrip etmiş, paraya ve güce tapan bir topluma dönüşmüş bir millete örnek olmalıdır bence.

emreozgun479, mehmet2576, AnL9 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  6. tolahs

tolahs Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Ayrıca sporda bilimin Payı büyük şuanki Suplement lerin birçoğunu cok önce keşfedip kullanmışlar diye biliyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

7. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    kendim bizzat gittim gördüm. en kral kırmızı et 10 dolar. bu kadar basit

8. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    genetik,disiplin,beslenme...

9. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Hayat ucuz zaman bol. Fiziksel genetik üstün olduklarını pek sanmıyorum. Adamlar bizim gibi pek stresli yaşam sürmüyorlar genel olarak.

Tanrı Türk'ü korusun.

ahmetgms98 bunu beğendi.
  10. Rigby

Rigby Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşların da dediği gibi en önemlisi beslenme. Yapılan yatırım da önemli bence. Türkiye de futbola diğer branşlara oranla 30-40 kat fazla yatırım var. Diğer branşşlarada yatırım olsa bizdende bir şeylerr çıkar gibi.

11. Erdem Onur

Erdem Onur Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar biraz masum düşünmüş bence tıpta iyiler anomali deneylerden bence benim oyum o yonde

12. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Disiplin, Disiplin, Disiplin

13. ErdoganOzgur

ErdoganOzgur Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Doping kullanmayı biliyolar çünkü.Aynı zamanda siliciler konusunda da ustalar .Ek olarak yaşam standartları iyi bildiğim kadarıyla

14. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    genetikle alakası yoktur bu işlerin genetik nedir ? sen çok iri kuvvetli isen iri yapılı uzun boylu kilolu isen karşınada senin gibi rakip çıkıyor zaten. idman idman idman. genetikle doğuştan kuvvetle alakası yok ne doğuştan kuvvetli kemik yapısı kalın güçlü sporcular var esamesi bile okunmayan bu işler yeteneğe ve idmana bakar genetikle zerre alakası yoktur.

15. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    steroit konusunda çok bilgililer + nasıl yakalanmicaklarını biliyolar+çok iyi bir antreman sistemi var+et ucuz+disiplin

16. PapillonV

PapillonV Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Çok bir bilgim yok ama teorik olarak soğuktan diyebilirim , soğuk duş insanı zinde tutar derler ya vücudu yaşlandırmaz 7/24 buz gibi bir hava olan yerde yaşamak insana sınırlarını aştırır bence. Alplerde kung fu çalışmak gibi hani :)))

17. hermit

hermit Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Başlık gayet yanıltıcı, Rusya sanki bütün spor dallarına hakim olmuş izlenimi veriyor. Bu algı Sovyet döneminden kalma, zaten o zaman dünyanın üçte biri filan Sovyet idi. :)
    Rusların spor başarılarında dopingin etkisi inkar edilemez. Adamlar ülke olarak kış olimpiyatlarından men edildiler, daha büyük bir rezillik olabilir mi?
    Bununla birlikte komünist ülkelerde çok sıkı eğitim ve idman söz konusudur. Çin, Rusya ve Küba gibi ülkelerin sportif başarılarında bu sıkı eğitim sisteminin de önemli bir payı vardır.

18. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Olimpiyatlar soğuk savaş döneminde hatta belki şimdi hala ulusal bir prestij olarak görülüyor o sebeble devletler büyük kaynaklar ayirabiliyordu. Bütçesi en yüksek devletler de en büyük kaynağı ayirabiliyordu. Örneğin Abd'li michael phelps türkiye'nin toplam kazandığı madalyadan çok daha fazlasını kazanmıştır muhtemelen. Türkiye'de bir yüzücü sadece olimpiyatlara çalışarak hayatını sürdüremez. Öyle olunca da gerektiği kadar calisilamiyor.

Şunu da söylemek gerek bütçenin düzgün degerlendirilebilmesi, ayrılan bütçe kadar kadar önemli. Biz futbola çok büyük kaynaklar ayirmamiza rağmen başarılı değiliz. 20 senedir dünya kupasına katilamiyoruz.

19. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    Kesinlikle spor kültürü ve disiplini diyorum. Rusya'da üniversite okudum sporla alakasız bir bölüm ama zorunlu beden dersi vardı her yerde spor aletleri barfiksler paralel barlar var(bizdeki gibi saçma sapan aletler değil) okulların hepsinde bunlar derste sınav tarzı veriliyor ne kadar iyi yaparsan o kadar not alıyorsun tabi aşırı ciddi değil ama sonuçta bir disiplin var bizdeki gibi dışarda spor yapana, koşana deli diye bakmıyorlar. Yani güçlü olmanın sağlıklı olmanın sporla olacağı bilinçlere oturmuş durumda bu yüzden spor yapmak isteyenin önünde çok farklı imkanlar var en küçük şehirde bile halter klüpleri var iyi kötü de olsa. Okuduğum üniversite mühendislik üzerineydi ama ona rağmen haftada 2 ders zorunlu beden dersi vardı. Ayrıca değişik alanlar var isteyen istediği alana yazılabiliyordu. Güreş, jimnastik, futbol, basketbol heves edip 0 dan güreş jimnastik öğrenen insanlar gördüm. Böyle olunca tabiki sporcu yetişiyor. Belki o insan için geç ama şöyle düşünmek lazım sonra o insan çocuğunu sporcu olarak yetiştirecek. Hatta geçen gördüğümü de ekliyim adam parkta çocuğuna asker gibi spor yaptırıyordu çocuk en son ağladı baba yeter diye ama adam hala son set deyip hareketi yaptırdı. Tamam belki biraz fazla bir durum ben de onaylamıyorum ama sonuçta bizde kim böyle yapar ? Hadi yaptı diyelim sonra kim o vatandaşa normal gözle bakar ?

aslangur bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş