en iyi salam hangisi?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve derekhale99 tarafından 16 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. derekhale99

derekhale99 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Gecen gün Keskinoğlu piliç salam aldım orta boy 3.5 TL tavuk gogusunden üretilmiştir diyor.
    Herhalde pilic ,hindi... Bunların değerleri çok farklı bi ogrenciye gore en ucuzu kalorisi en yuksek olan salam hangisi?
    Omlete koymak için??

2. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    tavuktan üretilen salamı bilmem de, sucuğa bir göz attım. protein miktarı yüzde 12 yazıyordu. bu da demek oluyor ki, o sucuğun yüzde 50 si tavuk, geri kalan yüzde 50 ne? çok afedersiniz tavuğun k.çını başını koysalar, en az 20 olması lazım protein miktarının.

3. mecnun12

mecnun12 Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    salam , sucuk , sosis hiçbir şeye yaramaz sadece östrojen seviyenizi arttırır

mericboss99 bunu beğendi.
  4. derekhale99

derekhale99 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Benim icin önemli olan kalori ve protein...

5. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    önemli olan protein de, proteini neyden nasıl aldığın da önemli. salam sosis neticede işlem görmüş ürünler. illa kalori ve protein diyorsan, kabak çekirdeği ye. 100 gramda 37 gram protein var.

6. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Hicbiri salam sosiz yerine kaliteli sucuk yada pastirma tuketebilirsiniz..

7. derekhale99

derekhale99 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    sucuğun kalitelisi nasil oluyor?
    Bimin parmak sucuğu olur mu?

8. ersaydin

ersaydin Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Bir de ısıl işlem Görmüş ne demek? Bunları tüketmek Zararlı mı?

--- ERA ---

9. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Sucugun iyisinden anlamiyorsaniz migros vb marketlere gidip polenez cumhuriyet ikbal namet sahin markalarini tercih edebilirsiniz..ısil islem gormus sucuk mor otesi tarzi isiklarla bakterileri oldurme...farmente sucukta dogal yollarla hic bir islem gormeyen sucuktur..isil islem gibi dayanikli degildir ama daha lezzetli ve dogaldir(bana gore) bimdeki sucugu denedim tadi beni tatmin etmedi..ida yuzde yuz dana diyor ama guveniyorsaniz alabilirsiniz

10. mecnun12

mecnun12 Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    madem yiyeceksiniz iyisinden , gerçek et yiyin diye söyliyim
    markette satılan sucuk , salam , sosis 5 TL dir. 5 TL ye gerçek et koymaz adamlar
    kasapların kendi yaptığı sucuklar var onlardan alabilirsiniz , olmadı alın et ve bağırsağı kendiniz yapın sucuk

11. derekhale99

derekhale99 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Ya 5 dilim salam koyyuyorrdum bu kadar ugraşamam hem buralarda migros felan yok sadece piliç salam mi aliyim hangisi?

ersaydin bunu beğendi.
  12. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Merhaba
    5dilim salam sana ne yapar ki? Salamin 100graminda ne kadar protein var hadi 20 gr diyelim...5dilim salam olsa olsa 25gr gelse(kalin kestigini farzediyorum) 5gr protein..buda yuzde yuz etse!! Sucuk daha karli...en karlisi yumurtali sandwic..3yumurta 18gr protein yanindada yarim ekmek tam bugday burdanda kaliteli karbo..icine koyucagin domates peynir salatalik bonusu:)

13. psyzeer

psyzeer Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    18
    salamdı sucuktu onları alana kadar et alınması daha makbul gibidir, sonuçta işlenmiş gıdadır içinde ne oldugundan tam emin bile olamayız etiketlerinde yazsa dahi. dogal kasap sucuklarıda vardır fakat oldukça yaglıdır %20den fazla yag oranına sahiptir tavuk,balık hatta antrikot yanında bu oran çok yüksektir. ayrıca bu tür gıdalar için birçok kaynak şunu demektedir.

Proteinler kas yapıcıdır. Hayvansal protein ise en yüksek kalitede ve en zengin protein kaynağıdır. Ancak sosis, salam, sucuk ve benzeri gıdalar gibi işlenmiş proteinlerden uzak durulmalıdır. Doğal proteinler sinir sistemini yapılandırırken, işlenmiş proteinler tam tersini yapar. Yani sinir sistemini tahrip eder.

nerdeyse girdiğim her sitede bu habere rastlamışımdır
    birçok kaynak aynı şeyleri söylüyor, diğer bilgilerde okunabilir biliyoruzdur muhakkak ama hatırlamakta fayda var diyerekten bir çok kere okumuşumdur
    http://www.usasabah.com/multimedya/...n-11-gida-maddesi?tc=19&albumId=53633&page=10
    http://www.trthaber.com/foto-galeri/beyni-tuketen-11-gida/5485/sayfa-1.html
    http://www.tenceretv.com/guncel/beyninizi-olduren-11-gida-maddesi-haberi-20843

telepati bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş