En Hızlı Şekilde Nasıl Yağ Yakabilirim?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve fatalrhyme95 tarafından 27 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    Beyler bu konu hakkında cok fazla baslık acılmıstır fakat benım durumum bıraz farklı o yuzden bunu yazma gereği duydum.
    Öncelikle vücudum hakkında biraz bilgi vereyim.
    kilom 72 ,boyum 1,76 ,yağ oranım 13,5%
    Durum şöyleki en hızlı sekilde yakabildigim kadar yag yakıp ortalama 8-9% yag oranına düsmeyi planlıyorum.Kas kaybı felan umrumda değil bıktım artık bu yağlardan kollarım 40 cm oldugu halde hiçbir şekilde vücut yaptıgım anlaşılmıyor bu devirde herkes parçalı vücut seviyor ve zaten banada bulk yakısmıyor.
    Nasıl bir beslenme izlemeliyim , kardioda nelere dikkat etmeliyim tecrübelerinizi benimle paylasırsanız sevinirim saygılar ...

2. HuzursuzRuh

HuzursuzRuh Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Danışman
    Yer:
    İzmir
    stres yapma , stres yapman yağ yakımını engeller , beslenme düzenini gözden geçir , şekeri mümkün olduğunca azalt , su tüketimin az olabilir artırmaya çalış , yağ yakmanın dolaylı yolu kas kütleni korumak & arttırmaktır , günlük hareketlilik düzeyin düşük olabilir daha hareketli olmaya çalış bence

3. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    Saol dostum tavsiyelerin için . Suan ramazan ayındayız oruc tutuyorum beslenme düzeni olmasada kardiyoya devam ... İftardan sonra en az 3 litre su içiyorum .Şekeri sadece meyvelerden alıyorum . Galiba sorun hareketsizlik stresli bir kişi oldugumu düsünmüyorum ama malesef suan okulum bitti ve sınava hazırlanıyorum . O yuzden butun gun evdeyım

4. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Sabah aç karnına kardiyo yap ekmek yeme kahvaltını sık et akşam proetini fazla iyi yemek seç tavuk balık

fatalrhyme95 bunu beğendi.
  5. HuzursuzRuh

HuzursuzRuh Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Danışman
    Yer:
    İzmir
    yardımcı olursak yeter :) , ben de düzenli oruç tutarım ve genelde yağ kütlesini eritirim ramazanda , mesela sahurda omlet peynir süt ağırlıklı bir menü hazırlıyorum , iftarda balık ya da tavuk bulgur pilavı çorba salatalı v.b kas kaybı olsa da kaybın çoğu yağlardan oluyor , iftara 2-3 saat kala yapılacak hafif bir yürüyüş ve iftar sonrası ağırlık antrenmanı da dengeli oluyor

6. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    Genetik olarak yaglanmaya cok musait bir vücudum var bu benı gercekten aşırı zorluyor.Ayrıca kemiklerimde yapılı değil bu yüzden kotu bir goruntu olusuyor ve can sıkıyor gercekten :D

7. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    1-Protein ağırlıklı beslen. Protein ağırlık beslenenler daha hızlı yağ yakıyor
    2- Bol bol su iç
    3-Argan yağı kullan. Eczanalerde bulabilirsin. Bu yağın üstüne yürüyüş ya da başka bir spor yaparsan, tadından yenmez:)
    4- Light yoğurt tüket her gün. Her gün yoğurt tüketenlerin, daha hızlı yağ yaktığı kanıtlandı.
    5-Omega 3 hapları ve Probiyotik kullan. Probiyotiği yoğurdun içine de koyabilirsin(Yalnız, çok fena gaz çıkartırsın haberin olsun.Bağırsakları fena boşaltıyor probiyotik)
    6- Spor yap.Yapamazsan bile düzenli hareket halinde olman yine yağ yakar. Yani salona gidip spor yapmadan da zayıflayabilirsin.
    7- HHS ES 16 kullan(ama istersen bunu kullanmadan önce bir doktora danış.Bu söylendiği gibi zayıflatmıyor ama sabahları aç karnına 2 tane alınca, inanılmaz bir tokluk hissi veriyor. Kendini tok hissedince de, kısa sürede eriyorsun zaten:)) Zayıflama da önemli olan tok kalmak. Bu stresi de azalttığı gibi, üstelik hem motive oluyorsun hem de hareket edince zaten zayıflıyorsun
    8- Yeşil çayı ve salatayı sınırsızca tüketebilirsin.
    9-Hızlı yağ yakmak istiyorsan, kardiyo yerine ağırlık çalış. Ağırlığın farklı işlevi oluyor.Kalori alımına dikkat edersen, ağırlık çalıştığında daha hızlı yağ yakarsın.Sen antremanı bitirdiğinde bile, vücut yağ yakımına bir süre devam ediyor

Bunları eksiksiz yapar da zayıflayamazsan, gelip bana istediğin kadar küfredebilirsin:)

Son düzenleme: 29 Haziran 2016
  8. Mucoderlerr

Mucoderlerr Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Senin gibi idim ve 2 ayda 20 kilo verdim nasıl mı her gün kardio artı full body her gğn garanti bi saat kardion olsun 2 öğün yemek ye kardion hit olsun bunu araştır ve öyle kardio çalış başka diyilcek bişi yok

9. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    İyimiş tebrikler

10. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    3-5 ve 7 yi hiç denemedim daha önce saol tavsiyelerin için bi deneyelim bakalım :D
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Haziran 2016 ---
    Hergün biraz ağır olmazmı sakatlanmayalım sonra hocam :D Zaten 3 gün üst üste ağırlık + kardiyodan sonra vücudun performansı düsüyo enerji felan kalmıyor :D

11. Mucoderlerr

Mucoderlerr Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Haftada 6 gün tam body ve bir saatten fazla kardio yaptım bol bol eridim sakatlık yaşamadım hiç bence başarmak istiyorsan bazı şeyleri göze almalısın

12. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    Uzun süren diyet ve ağır kardiyolarda daha fazla kas kaybı oldugunu duymustum .Yani definasyon en kısa sürede halledilmeli galiba haklısın bunun içinde yoğunluk gerekiyor .

Sayfayı Paylaş