En doğru programı nasıl bulurum ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve senolyldz tarafından 10 Mart 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. senolyldz

senolyldz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Merhaba saygı değer arkadaşlar yaklaşık 3,5 aydır sporla uğraşıyorum daha önce tecrübelerim olmuştu 3 ay süre gibi. Şimdi bir ömür boyu sağlıklı yaşamak ve spor yapmak istiyorum bunun için de vücuduma göre en doğru programı bulmam da yardım etmenizi istiyorum.
    Şuan yurtta kalıyorum ve çevremde maalesef yardım edecek yok veya spor salonundaki insanlar yardım için ekstra para istiyorlar spor programı hazırlamaları için.
    Daha önce bir arkadaşımdan aldığım program var onu 1,5 aydır kullanıyorum resmi ekleyeceğim ve vücudumun analizi yaptırmıştım onun değerlerini de paylaşacağım sizinle ve vücudumun son durumunu paylaşacağım nasıl yol izlemem de yardımcın olursanız sayın tecrübeli hocalarım çok memnun edersiniz üniversiteli kardeşinizi mesajınızı bekliyorum dört gözle. Inkedvücut değerleri_LI.jpg Spor programı.jpeg

vucut 1.jpeg

vucut 3.jpeg vucut 2.jpeg

2. Agent47

Agent47 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Forumda salonda veya evde yapılacak örnek programlar var.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. ArmagedonX

ArmagedonX Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Forumdaki programlar eski değil mi ? Benim önerim Youtube'de Programlar var Onları uygulaman.

Agent47 bunu beğendi.
  4. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Bölgeseli bırakıp full bodye geçmeni öneriyorum
    Örnek programlar forumda mevcut

5. wontas

wontas Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    tabiki de deneyerek... bi program birine iyi gelirken sana gelmeyebilir (benim tercihim çift bölge az hareket çok set) , basit düşünmelisin neden o hareketten o harekete gidesin omuzdan örnek veriyorum 3 harekette bitirebilirsin , tabi setleri de buna göre ayarlaman gerekiyor 1 tane press 1 tane yana açış ve 1 tane arka omuz hareketi (ön omuz yapmıyorum çünkü göğüs gününde zaten fazlasıyla çalışıyor)

6. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Uzun süre bu mantıkla karın çalışmadım. Zaten deadlift squat ve bir çok harekette karın kaslarının aktif çalıştığını düşünerek. Fakat ne zaman ki gerçekten mekik çekmeye karın bölgesine ayrı idman yapmaya başladım o zaman o bölgedeki gelişimi ve karın kaslarını farketmeye başladım. Üstelik yağ oranımda aynıydı hatta arttı bile diyebilirim. Bu yüzden yardımcı kas gruplarına "zaten çalışıyor" diyerek ötekileştirmemek lazım..

7. DEVİL06angel

DEVİL06angel Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşım öncelikle merhabalar;

Şimdi sana verilen cevaplara baktım ve çok üzüldüm. Neden dersen; emek verip ölçülerini, yağ oranını , vucut resimlerini vs koymuş ve yardım istemişsin. Biz ne yapmışız? forumda var ;bak ordan full body yap split yap. kafana göre takıl demişiz. Ayıp arkadaşlar ayıp. Eğer bir bilginiz var ise tüm deneyimlerinizi anlatın, yazın, erinmeyin arkadaşlar. Neyse...

Sevgili arkadaşım ; öncelikle ben sana kendi deneyimlerimden , araştırmalarımdan edindiğim bilgi ve deneyimleri aktarmaya çalışayım.

Ben her cevabım soru ile başlıyor ? Bunlardan ilki HEDEFİN NEDİR ? Bu hedefe göre takip etmen gereken bir sistem var. Önce senden bunu paylaşmanı rica ediyorum.

8. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Forumda ki sabit başlıklar neden var? Yeni başlayanlara özel programlar, verilen tavsiyeler, bilimsel makaleler neden var? Her gün aynı konular açılıp aynı cevaplar verilmesin diye dimi? Tahminen 13-14 seneye yakındır bu forum var ve bugüne kadar binlerce soru soruldu binlerce cevap verildi. Çokça tecrübeler paylaşıldı. Demem o ki "nasıl bir yol izlemeliyim" sorusunun cevabı yüzlerce başlıkta var.
    Başlığı açan arkadaşı suçlamiyorum fakat bahsettiğin "emek" konusunu biraz araştırmaya verseydi aklındaki soru işaretleri gidecekti zaten.
    Bu sebepten ötürü biz başlığı açan arkadaşı kaideye almadık değil, sadece araştırmaya yönelttik. Sevgiler

Dracarys17, wontas ve ulaire bunu beğendi.
  9. DEVİL06angel

DEVİL06angel Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    buda bir bakış açısı; saygı duyarım...

mma- bunu beğendi.
  10. senolyldz

senolyldz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Merhabalar ilk önce, Hocam şimdi konumuza gelince araştırıyorum bilgi sahibi olmaya çalışıyorum ama o kadar karışık görünüyor ki herkes ayrı bir tel den parça çalıyor Biri Split daha Diğer Full body olmalı İşte Sıkıştırma hareketi fazla vs. gibi konularda ne yapacağımı bilmiyor 4 ay'a yakın spor yapıyorum ve doğru bir egzersiz programı uygulayarak yapmak istiyorum bu yüzden vücut değerlerimi resimleri ve yaptığım programı koyarak sizden bilgi sahibi olmaya çalıştım
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Nisan 2019 ---

Merhabalar hocam nazik düşünceniz için teşekkür ederim ilk hedefim sağlıklı bir şekilde spor yapmak. Hedeflerim Kas yapmak ve belimde bulunan fazla yağları atmak bunun için bir kaç dergi okumuştum ama nasıl program hazırlayabilirim onu bilemiyorum

Sayfayı Paylaş