En İyi Eklem Destek Kombinasyonu?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve diez tarafından 27 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 43 üye.
  1. emre_a35

emre_a35 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Ben 3 ay once omuzu sakatladim mr falan cekildi eklem yerinde kalinlasma var dedi doktor gecer ilac falan vermedi o gunden beri agri azalti ama hala calisamiyorum bu durum destekleyecek urun varmi
    GLUCOSAMINE CHONDROITINE MSM dusundum ama faydasi olurmu ?

2. ismail1320

ismail1320 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Eklemler için jelatin tozu kullanmanızı öneririm. Sığır derisinden yapılan bir toz hem eklemleriniz için hemde protein ihtiyacınızı karşılayabilir. 100 gr da 90 a yakın protein var.

undencem bunu beğendi.
  3. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Squat ve leg extension yaparken dizlerim ağrıyor,sizce bunlardan glucosamine vesaire kullanmalı mıyım ?

4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bu mesajımı tekrarlamak istedim..bu kombinasyonu ya bir dergide görmüştüm ya da bb.com da okumuştum..
    yukardaki listeye glutamin.de eklenebilir..

ayrıca bu makalede ekstra gıdalardan da bahsediyor..
    yeşilçay extresi
    curcumin
    Buyrun makale burda : Eklem Sağlığı

5. muraxz

muraxz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Manganez ile magnezyum farklı. Glukozamin Kondroidin MSM ile bilrlikte kullanılması önerilen Manganez. Manganez içeren ürünler sınırlı. Br yazıda yeterli dozlarda glukozamin kondroidin msm ye ek olarak tip 2 kolajen kombinasyonu etkili diye yazıyordu.

6. undencem

undencem Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Bu tip ürünlerin en az bir sene kullanılması gerektiği söyleniyor . Bayağı tuzlu ama kıkırdağın kendini tamir etmediği düşünülürse glukozamine chondirithin msm hyaluronic acid içeren bir supplement için 200 tl / kutu fiyatı normal kalıyor. Senede 6 kutu 1200 tl eder

7. muraxz

muraxz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Jelatin tozu zaten bilinen ve birçok yerde söylenen birşey. Gittigidiyorda 500 gr 25 liraya gördüm.Oldukça uygun. Acaba gerçekten sığır jelatini olduğundan nasıl emin olabiliriz. Bir de bunu nasıl tüketebiliriz.Direk yemek lezzet açısından iyi olmaz.

undencem bunu beğendi.
  8. undencem

undencem Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Toptan pasta malzemesi satan yerlerde sığır jelatini bulabilirsin. Ben izmirde gıda çarşısından almıştım. Bütün pastahaneler bunları kullanıyor. Sığır jelatini olanların üzerinde helal sertifikası var. Zaten domuz jelatini piyasada yok artık. Ama bundan 20-25 sene önceye kadar ithal alman malı domuz jelatini kullanıyorlardı. Millete hep yedirdiler anlayacağın.

Nasıl tüketileceğine gelirsek tatsız birşey zaten . Yoğurda karıştır ye. Kısa vadede birşey bekleme. En az 6 ay 1 senede etki görürsen görürsün. Kimi fayda görürken kiminde bi etkisi olmuyor.

Tıbben faydası olduğuna dair makale bulmak lazım. Ben doktora sormuştum. Alaycı bi ifadeyle gülmüştü. Hoş Türkiye deki doktorların spor sakatlıklarına karşı bilgileri çok zayıf. Benim sakatlığım ağır olduğu için tam fayda görmedim. Arada jelibon yiyorum . Plasebo etkisi gösteriyor.

Kaslardaki ağrı kesmek istersen en iyisi bir çay kaşığı zerdeçalı bir çorba kaşığı bal ile karıştırıp yemek. Bundan daha iyi bir ağrı kesici bulamazsın.

Eklem sakatlıkları çok ciddidir. Çünkü kıkırdak tamiri mümkün değildir. Şu an tıbben buna bir çare bulunamadı. Eğer sıkıntın varsa parana kıy en iyi doktora git.

Son düzenleme: 13 Temmuz 2016

Sayfayı Paylaş