En İyi Eklem Destek Kombinasyonu?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve diez tarafından 27 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 43 üye.
  1. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    ben de cissus quadrangularis içeren ürüne taktım. yukarıdakileri ondan seçtim. bir de vitamin içermesin istiyordum. yoksa animal flex iyi bir tercih olabilirdi. ikincil olarak da orange triad. bcs elasti flexin yorumları da epey iyi. keza joint v de hakkından iyi bahsettiren bir ürün.

joint v yi iki kez alıp devam etmek istediğine göre memnun olmalısın. eklemlerinde, kaslarında esneklik eksikliği, tıkırtı, ağrı-sızı var mıydı başlamadan önce? ya da ne kadar faydasını gördün joint v nin diye soriyim...

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    açıkçası animal flex, orange triad, joint-v gibi birçok ürün kullandım ama kutu bittiği halde bile pat diye ağrıları kesen görmedim ve açıkçası çokta gözlemleyemiyorum süreci..
    olacaklardan enazından korunmayı da planladığım için sanırım..
    ama en son kullandığım joint-v döneminde eklemlerimde bariz ağrılar yoktu..korunduğumun farkındaydım aslında..

3. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    ot ve animal flex de en çok tercih edilen ve önerilen ürünler. joint v de önerilir. başı çeken ürünleri deneyimlemişsin. belki görece sağlıklı eklemlerin olduğu için pek fark göremedin. sağlıklı beslenen bir insanın multivitaminden fayda görmemesi gibi. ancak vitaminsizlik çeken bir insanın 1 ayda en azından saçı, cildi, tırnakları güzelleşiverir. benim eklem ve kaslarımda esneklik - mobilite sorunlarım çok fazla. esneme hareketleri ve pilates ve düzenli sporla ağrılardan kurtulabiliyorum ama yine de pak iyi durumda değilim.

2 ay içinde stack siparişi vereceğim için bu ara bol bol okuma yapıyorum ama bu eklem desteğini bir türlü karara bağlayamadım. belki de okuyarak, sorarak karar verilecek ürünler değil. etkisi çok izafi. alıp denemek; bitince bir diğerini denemek, sonra bir diğerini... en sonunda da ideal ya da optimum ürünü seçip devam etmek lazım.

şu an listemdeki eklem ürünleri:
    -animal flex
    -orange triad
    -bcs elasti flex
    -sportpharma joint v
    -supplement direct extra strength joint support
    -labrada elasti joint
    -now glucosamine & chondroitin with msm
    -usplabs super cissus

Son düzenleme: 13 Ocak 2010
  4. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Glucosamine, Chondroitine, MSM içeren eklem koruyucu tabletlerle alınabilinir.
    Glucosamine, Chondroitine, MSM, Celadrine içeren eklem koruyucu likitlerle alınabilinir.
    Büyük ağırlıklar altına giriliyorsa ilki gerekir. Çok daha abartılı eklemler zorlanılıyorsa ikincisi emilimi daha çabuk olduğundan tercih edileceği gibi pahalı da kaçabilir. Şahsen aile büyüklerimde de bu tür maddeleri kullanan çokca ve de çok da alternatifleri yok gibi ve verim de alıp mutlu olduklarıklarını söyleyebilirim. Bir de dizler için özellikle bir takım egzersizler silsilesi geçti geçenlerde elime, tarayıcı bulup yakın bir zamana foruma eklerim.

5. kralacemicoder

kralacemicoder Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben yatakta sağımdan soluma dönerken bile felaket bir ağrı hissediyordum.chondurax ın jel kremini kullandım bariz faydasını gördüm...bence kesinlikle deneyin..fiyatı diğer kremlere göre biraztuzlu 26-27 ytl fln ama gerçekten yararını görüyorsunuz ..öneriyorum

JaM bunu beğendi.
  6. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    osteobiflex hakkında bilgisi olan varmı?

120 tablet
    1 tablette
    750 mg glukozanin HCL
    150 mg kondrotin
    148mg MSM
    148mg kollajen
    147 mg Boswelllia serrata
    30mg C vitamini
    1 mg Manganez sülfat
    1 mg hyaluronik asit
    50mg loxin 5
    1,5 mg boron

Son düzenleyen: Moderatör: 12 Nisan 2013
  7. devilish

devilish Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
  8. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    mrm nin glucosamine ini kullanıyodum dirsekteki ağrılar için kullanmaya başladıktan sonra ağrılarım geçti bu dönemde vücudumu baya da zorladım bırakınca resmen iflas ettim dizden tut dirseğe kadar çoğu eklemim ağrıyor antremanları çıkaramıyorum

9. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    biraz geç olmuş ama..bende kollarımda sakatlık yaşıyorum 5 ay boyunca spor yapamadım trisepslerde sorun vardı bir anda sinirleri boşalıyordu trisepslerimin ve tutmuyordu.bir ay boyunca ultimate glukosamin ve biotech one a day kullandım baya etkisini gördüm bakınca tabletteki en yüksek doz zaten ultimate de.ve glukosamin hidroklorür hiçbirşeye yaramıyor glukosamin haplarının bazılarında glukosamin sülfat bazılarında glukosamin hidroklorür yazıyor dikkat edelim lütfen...
    http://romatizma.dergisi.org/pdf/pdf_ART_299.pdf
    glukosamin hakkında detaylı bilgi almak isteyenlerin okumasını tavsiye ediyorum..

sultanmehmed bunu beğendi.
  10. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    esnerken pata küte ses geliyor heryerimden, biri magnezyum ve keten tohunu önermişti eklemler için ne düşünüyorsunuz?

11. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    eklemler için glucosamine,chondroitin,msm içeren ürünleri tercih edin.magnezyumun eklemlere iyi geldiğini ilk defa duyuyorum açıkçası.aynı şekilde keten tohumununda.bence fanteziye gerek yok bildikten şaşmamak gerek.yukarıda pdf. dosyamı okursan faydalı olacağını düşünüyorum.

12. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    forumda görmüştüm sanırım. hatta jelatininden dolayı jelibon bile öneren olmuştu. makaleyi okuyacağım, tşkler

undencem bunu beğendi.
  13. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    jelatinden dolayı jelibon mu :) yok artık Lebron James demek istiyorum sayın seyirciler :)

ADANALI1980 ve muratcan.biceps bunu beğendi.
  14. LordDiablo

LordDiablo Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Joint komplex özelliği barındıran osteoflex adlı bir ilaç Glucosamine ve chondroitin içeriği yoğun olmakla beraber b vitamini ve magnezyum desteği de barındırıyor eklem rahatsızlığı olan hastaların tedavi yardımcısı olarak kullanılan tabletler, içerik aynı olduktan sonra bence farmakoloji ile uğraşan ve esas işi bu olan bir firma suplement ve beslenme takviye firmalarından iyidir, bilmem size de mantıklı gelecek mi?İşe yarıyor mu derseniz, sağ dirseğimde ufak bir rahatsızlığım vardı, bir haftadır falan kullanıyorum ağrı baya azaldı ama tabletlerin etkisi mi yoksa rahatsızlığın zaruri iyileşme süreci mi bilemiyorum elbette bir haftadır eskisi gibi de yüklenemiyorum kola, sargı desteği ve ravel firmasının ürettiği dirsek destekliği falan da kullanıyorum idmanlarda, bir de esneme ve ısınmanın büyük faydası var , gene forumda bununla ilgili bir doktorun yazısı ve üstadlardan birinin idman taktiğini okumuştum asla eklemleri tam açarak kilitlemeyin hareketi yarım bırakmayın ama bir kaç milimlik bir açı ile eklemi tam kilitlemeden çalışın diyordu , doğrusu bunların da çok işe yaradığı kanaatindeyim, kimyasal takviyelerin haricinde...

15. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Kim önerdi önemli olan o. Doktorunuza başvurunuz.

16. solo viking

solo viking Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    kullandiklarimin arasinda ultimate,optimum,now fods ve animal flex siralama yapicak olursam: 1.OPTIMUM NUTRITION Glucosamine + CSA 2.Ultimate Nutrition Glucosamine & Chondroitin with MSM 3.Animal Flex 4.NOW Glucosamine & Chondroitin with MSM

17. olcaystar

olcaystar Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar;
    Konuyla ilgili bende deneyimimi paylaşmak isterim.
    Bu tür ürünler eklem ağrılarının yanı sıra kıkırdak ve eklemler arasındakı sıvıların tekrar üretilmesine katkıda bulunuyor.
    Doğal yollardan kıkırdak ve eklem sıvısı malesef vücut yeterli oranda üretemiyor.
    Gelelim bana;
    2 yıl ara ile voleyball ve basketball dan dolayı sol diz kapağım 2 kez döndü ve 2. seferde kıkırdaklardan ve kemiklerden ufak parçalar kırıldı ve cerrahi operasyonla tekrar eski haline getirildi. Tam anlamı ile tekrar yürüyebilmem ameliyat sonrası 1 yılı buldu.

Bende uzunca araştırmalar ve doktor tavsiyeleri sonucu bu tür ürünler kullanmaya başladım.Eklemlerden tıkırtılar geliyor ve zaman zaman özellikle geceleri diz ağrısı çekiyordum. Tüm doktorların ortak tavsiyesi; takviye içinde mutlaka Glucosamine-Chondroitin- MSM bulunması gerektiğiydi.
    Bir diğer tavsiye ise bu tür takviyeler asla 1-2 kutuda etki göstermedikleri mümkünse 1-2 yıl düzenli kullanılmasıydı.

Gelelim kullandığım takviyeye; GNC nin TRIFLEX ürününü kullanıyorum.Hem içerik fazla hem adet fazla hemde fiyat olarak uygun. (GNCyi düzenli takip ederseniz 2 alana 3. bedava kampanyaları var)
    60-120 lık tabletler olmak üzere 2 seçenek var.
    Sabah ve akşam olmak üzere tok karna 1 er hap alıyorum.
    6 adet 60 lık bitirdim ve daha yeni 2 adet 120 lık aldım ve başladım.

Faydası varmı derseniz; Tıkırtılarda çok az bir azalma var(doktorlar bu sesin asla tamamen geçmeyeceğinini belirtmişlerdi zaten)
    Gece ağrıları geçti ve dizimde daha rahat hareket imkanı sağladım.

Bunlar kişisel görüşlerim.

Berkay Türkkan bunu beğendi.
  18. murad1

murad1 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Omuzlarımda press hareketlerinde inanılmaz ağrıyordu super cissus kullandıktan sonra şu an sorun yok. Şimdide sırt kürek kemiklerinin birleştiği noktada ağrı oluşuyor. Ne yapabilirim?

19. judith

judith Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben GNC TriFlex aldım ne zamandır peşindeydim.

Özellikle dirseklerimde ciddi çatır çutur sesler ve ağrılar oluyordu.

15 günlük kullanım sonucu oldukça azalmış gibi.

Hatta günde 2 tablet yerine 1 tane almama rağmen.

20. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    osteobiflex hakkında bilgisi olan varmı?

Sayfayı Paylaş