En İyi Dövüş sanatı hangisi?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve furkan1354 tarafından 29 Ocak 2011 başlatılmıştır.

En İyi Dövüş sanatı hangisi?

1. Kick boks

oy sayısı 162
    15,6%
  2. muay thai

oy sayısı 154
    14,9%
  3. boks

oy sayısı 131
    12,6%
  4. taekwondo

oy sayısı 32
    3,1%
  5. karate

oy sayısı 17
    1,6%
  6. aikido

oy sayısı 25
    2,4%
  7. ju-jutsu

oy sayısı 33
    3,2%
  8. judo

oy sayısı 14
    1,4%
  9. kung-fu

oy sayısı 46
    4,4%
  10. güreş

oy sayısı 27
    2,6%
  11. Mma (mixed martial arts), free fight,ufc

oy sayısı 185
    17,8%
  12. wing-chun (tsun)

oy sayısı 129
    12,4%
  13. capoeıra

oy sayısı 15
    1,4%
  14. jeet kune do

oy sayısı 23
    2,2%
  15. sayokan

oy sayısı 9
    0,9%
  16. hapkido

oy sayısı 12
    1,2%
  17. diğer (belirtiniz)

oy sayısı 23
    2,2%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 157 üye.
  1. louieyoung

louieyoung Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Enshinla muay thai kıyaslaması yapmak pek doğru değildir zaten tekme ve diz teknikleri ortakdır.Mt üstünlüğü işin içine dirsekleri iyi sokmaları ve antremanlarının enshindaki gibi balerin değilde savaşçı yetiştiriyor olmasıdır.Enshin üstünlüğü ise sabakilerdir.Enshinda çalıştım, mt de boksta .fakat hiçbiri combat sambo kadar etkili değildir.Sokakta en etkilisi sambodur çünkü hem tutup hem vurmak her babayiğidin harcı değildir:)

kimse yanlış anlamasın hiçbir sporu kötülemek değil amacım.her spor kendini has özellikler taşır.önemli olan hedefin ne olduğudur.sporda ona göre seçilmelidir.

2. Mchvqimd4s

Mchvqimd4s Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ben taekwon-do ile uğraştığım için ona oy verdim bana göre en iyisi o çünkü taekwon-do savunma sporudur kendini savunamayan bir insan karşısındakine nasıl saldırabilirki körü körüne saldırmak bence boş kürek çekmek gibi ayrıca tekme ağırlıklı bir spor olduğu için rakibi sürekli uzağınızda tutarsınız.Bunun yanında taekwon-do da azda olsa yumruk vardır buda bir avantajdır tabi

3. Ehlisuur

Ehlisuur Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Wing Chun diyeceğim.
    Tekvando'cuyu yanına zaten yaklaştırmaz,Aikido'yu saymıyorum bile.

4. anllongan

anllongan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Arkadaşlar neden kung fu nun düşük olduğunu anlıyamadım.Kung fu dünyadaki en eski dövüş sanatıdır.Tarihi Milattan çok öncelere Çin in mistik dağlarında başlamıştır.Bugün dünya üzerindeki tüm dövüş sanatları Kung fu nun alt dalı olarak türemiştir.Binlerce Hareket ve onlarca canlılardan alınan stiller vardır.Bugün halen Çin de en iyi subay yetiştiren bölgeleri ve Dövüş sanatlarının doğduğu shaolin tapınağı 800 civarı keşiş ve binlerce öğrenci barındırıyor.

5. ibron35

ibron35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Capoeira hakkında ne biliyorsunuz ? Şu an için en etkili dövüş sporudur sağlam ve dövüşmek için yapan bir adam bjj de biliyorsa kolay kolay yıkılmaz capoeira > all fight sports

6. just4

just4 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    bu kişiye göre değişir ben 1 yıl bir süre muay thai yaptım bana sorucak olursan en iyi d.sanatı muay thaidir

7. ensarreis96

ensarreis96 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Hepinize öncelikle selamlar.İstanbulda Avrupa yakasında sarıyer kağıthane levent civarı gelebiecekler varsa oralardan kick box dersi var.Hocamız 1969 tek-wan-do 1970 dünya kick box şampiyonudur.7 kişilik grupla günde 1,5 saatten haftanın 3 günü aylık 100 tlden ders veriyor.Sonuçta bu onun ekmek kapısı fakat asıl amacı bildiklerini başkalarına aktarmaktır.Özel ders gibi verilen bu dersler sonunda istek üzerine KUŞAK alınabilir.Yani bu sadece spor amaçlı ve dövüşmeyi öğrenmek gibi değilde en az kırmızı siyah kuşak olduktan sonra maçlara çıkılabilecek bir şeydir.Böyle fırsat bir daha bulunmaz.İlgilenenler facebookum burada https://www.facebook.com/HadHunter1453 buna mesaj atabilirsiniz...

8. diyet1234

diyet1234 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bence kick boks gerçekten sağlam bir dövüş sanatı :)

9. ahmetuygur

ahmetuygur Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    işletmeci
    Merhaba ilk kick boks yaptım daha sonra muay thai ve brazilian jiu jitsu antremanları yaptım bir kaç senenin yükselen trendi mma onu da denedim şunu hissetim ki kendi şahsi fikrimdir brazilian jiu jitsu en keyifli dövüş sporu ve inanılmaz bir kondisyona ihtiyaç var ben belimde ki problemlerden bıraktım ve şuan fitness cf çalışmaya çalışıyorum ama en çok bjj ve muay thai yaptığım antreman zamanlarımı özlüyorum çok keyifliydi :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:28 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:24 ----------

Ufc nin tüm maçlarını yakından takip ediyorum ufc artık çok tat vermese de Jon Jones Nick Diaz Jose Aldo Hendo ve Thiago Silva en beğendiğim dövüşcüler.. Gsp fanları da çok ama ben hiç beğenmiyorum affınıza sığınaraktan çok kahpece dövüştüğünü düşünüyorum

10. ScaryenD

ScaryenD Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle herkese merhaba yazılanları okudum buyuk bır eksıklık gordugum ıcın yazıyorum. Siz kendı önerılerınızı soylemıssınız ama amaç hangi sporun yapıldıgı degıl nasıl yapıldıgı nasıl geliştirilildiğidir en azından ben böyle düşünüyorum :)

11. XasTurk

XasTurk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    4 aydır kick boksa gidiyorum bana ne belge verildi nede birşey 1 ay hoca gelmemişti daha öncede gelmemezlik yapıyodu orda oranın sahibiyle konuşmaya gittim yanında karate hocası vardı işte sahibi bana dedi seni karateyi geçirelimmi dedi bende bilmem dedim karate hocası siyah kuşak 8.dan bana dedi eğer karateye geçersen dedi seni imthana sokcam salı günü dedi sana mavi kuşak vercem dedi hem emeğinde boşa gitmez dedi
    ben karateye pek ısınamadım ya acaba başka yerde kick boksa gitsem baştan başlamış gibimi olurum 4 aylık emeğim boşamı gider?
    çünkü bana hocamız hiçbi belge felan vermedi
    şuan başka kick boks salonları aramaya başladım başka hocalarla konuşup durumu anlatırsam benim durumumu analrlarmı sonuçta tecrübede var?
    bu arada karate hocası karatede mavi kuşak vercem dedi ama beyazdan sonra sarı oluyor benim bildiğim beyazdan sorna mavi gelio dedi
    şuan karşımda 3 seçenek var kick boks karate muay thai ben karateye pek ısınamadım en çok muay thai seviyorum sizce muay thaimi kick boksmu eğer muay thai yi seçersem 4 aylık kick boks emeğim boşa gidermi ?
    başka yerde kick boksa gidip hocaya anlatsam ne olduğunu o zaten anlayışla anlar beni başka yerde kick boksa gitsem 4 aylık emek boşa gitmiş olurmu?

12. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Tabikide MMA. çünkü karışık dövüş sanatı adı üstünde.. her zaman 1 adım öndesindir..

Karşında 1 dövüş sanatıyla dövüşücek ama sen birçok 2-3-4 Dövüş sanatını karıştırarak ondan daha iyi olabilirsin..

MMA maçlarını izliyorum..

Son düzenleme: 20 Temmuz 2013
  13. snatcher

snatcher Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    cok haklisin bende mma bjj yaptigim icin biliyorum kondusyon cok onemli sparing yaparken resmen bitiyorum yaa

14. FitFighter

FitFighter Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Ankara
    Beyler sizce bir polis bunlardan hangisini daha iyi bilmeli?Yani genellikle teke tek dovusmemesinden ve belinde silah olmasindan dolayi yanina adami yaklastirmamasi gerektiginden vs. Ustalardan ve sporculardan en azindan bi yorum bekliyorum.Teşekkürler..

15. ROTTOZ

ROTTOZ Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ASKER
    Yer:
    DENİZLİ
    En iyi dövüş sporu yoktur yerinde doğru şekilde kullanılan dövüş sanatı vardır...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:39 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:35 ----------

Aikido Ji jutsu gibi rakibin saldırısını kendine çeviren refleksleri geliştiren ve direkt kontra teknik uygulayabilen (silah olmasından dolayı özellikle) sporları öğrenmende cok büyük yarar olacaktır...
    Ayrıca kickboks boks yapmanda her zaman yarar olacaktır...

FitFighter bunu beğendi.
  16. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    mma en iyi dövüş sanatı değildir.direk bu işe mma'den başlayanlar hiçbir yere varamazlar.mma yapan sporcuların hepsinin önceden bir muay thai veya güreş geçmişi vardır.yaptıkları sanatın üstüne birşeyler katarak mma'e başlarlar.direk mma=mutlak başarısızlık.

17. Kafkas Kartalı

Kafkas Kartalı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    183 cm boy, 65 kiloyum biliyorum kilo almam lazım ve judo için boyum uzun değildir demi çünkü gördüklerim hep kısa oluyor da

18. OduncuSirin

OduncuSirin Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Bu tartışılır aslında. Neye ve kime göre ? İyi bir güreşçi veya judocu sizi kavradımı kolay kolay yere indirmeden bırakmaz. boksör yumruklarıyla yaklaştırmaz ayaklarıyla manevralar yaparak kaçar. Teakwondocu ve kickbokscu tekmeleriyle ilerlemeye çalışır. En iyi yanınızda bir tabanca bulundurmak :D

19. F35

F35 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    Vpro bunu beğendi.
  20. Vpro

Vpro Üye

Beğenileri: