En İyi Dövüş sanatı hangisi?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve furkan1354 tarafından 29 Ocak 2011 başlatılmıştır.

En İyi Dövüş sanatı hangisi?

1. Kick boks

oy sayısı 162
    15,6%
  2. muay thai

oy sayısı 154
    14,9%
  3. boks

oy sayısı 131
    12,6%
  4. taekwondo

oy sayısı 32
    3,1%
  5. karate

oy sayısı 17
    1,6%
  6. aikido

oy sayısı 25
    2,4%
  7. ju-jutsu

oy sayısı 33
    3,2%
  8. judo

oy sayısı 14
    1,4%
  9. kung-fu

oy sayısı 46
    4,4%
  10. güreş

oy sayısı 27
    2,6%
  11. Mma (mixed martial arts), free fight,ufc

oy sayısı 185
    17,8%
  12. wing-chun (tsun)

oy sayısı 129
    12,4%
  13. capoeıra

oy sayısı 15
    1,4%
  14. jeet kune do

oy sayısı 23
    2,2%
  15. sayokan

oy sayısı 9
    0,9%
  16. hapkido

oy sayısı 12
    1,2%
  17. diğer (belirtiniz)

oy sayısı 23
    2,2%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 157 üye.
  1. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    muay thai çok övülüyor odur herhalde.

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Kimse diyemez dünyanın en iyi dövüş ustası Bruce Lee diye ama vg için pek bilmiyorum araştırmadım arnoldmudur değilmidir.Dövüş sanatları çok değişik dağılmış onun en iyisini seçebilecek bir turnuva bir enler müsabakası olmamış şuanda olmamakta her dövüş sanatı kendi alanında ilerliyor Karate kendi bazında Tekvando kendi bazında müsabaka yapıyor ama sen diyorsun ki Bruce Lee en iyisi Bruce Lee yaptığı dövüş sanatının belkide en iyisidir ama dünyanın en iyi dövüş ustası değildir.Dövüşmek size o kadar basit geliyorki bu konu üzerinden arkadaşlar bir bodyciyi dövüştürmeye çalışma mantığından yola çıkan bu düşünceyi şöyle yorumluyum zaten arnold ben bir alanda dövüş eğitim alıcam dememiş body yapıcam demiş vücudumu geliştiricem.Arnold isterse dövüşemez mi? dövüşebilir en iyisi olabilir mi? çalışan herkez yeterli gayretten sonra en iyisi olmaya gider ama arnoldu onla bunla karşılaştırma hata.Dövüşü kas , hız gibi şeyler olarak görmeniz hata.

KhoSe bunu beğendi.
  3. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Bence en iyi dövüş sanatı yoktur, en iyi dövüşen kişi vardır. İnsan hangi dövüş sanatıyla uğraşırsa uğraşsın kendini ne kadar eğittiği önemlidir. Ve en iyi dövüşen hiç dövüş kaybetmeyen kişi demek değildir. Yenildiği zaman neden yenildiğini analiz edip aynı hataları bi daha yapmamak için daha çok çalışıp, açıklarını kapatan kimsedir.

4. Jefferey

Jefferey Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Herkes için şudur diye bişeyi hiç kimse söyleyemez bu konuda. En önemli şey kişinin dövüş zekasıdır bu konuda . Şöyle ki kimi insan müsabaka esnasında kendini korumaya odaklanır farketmeden. Kimi insan da saldırıya odaklanır kendine ne olabileceğini düşünmeden. Önce bunu belirleyip ona göre bir spor tercih edilmelidir. İkinci etkende vücut yapısı ve refleksdir. Biliyorsunuz ki refleks hızı her insanda farklıdır. Her sanatta hız önemlidir ama bazı sanatlarda hız temel kavramdır. Ninjutsu'da ki yakın dövüş teknikleri örneğin. Etkilidirler, güçten çok hız ve teknik bilgisi gerektirir.

MScylla bunu beğendi.
  5. Kolega

Kolega Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    En iyi hangisini yapabiliyorsanız en iyi odur :)

6. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    bak o benim gayet eski bir yazım ve oradaki dövüş sanatlarının en iyisi bruce lee vg nin en iyisi arnold yazmam benim görüşüm değil tüm dünyanın kabul ettiği bir görüştür ki benim bu konuyla ilgili yazmış olduğum diğer mesajlara bakarsan benimde bruce lee nin en iyi dövüş ustası demediimi görürsün bu döneme göre değişen bir olaydır örnek vereyim sana türklerde gğreş tarihine bakacak olursak kurtdereli mehmet peh. adalı halil ve koca yusuf hepsi kendi döneminde dünyanın en iyileriydiler küçüklüklerine bakmazsak 15 yaşlarına falan hiç sırtları yere gelmemiştir bu sporcuların koca yusuf hakkında pek bilgiye sahip değilim onunla ilgili konuşamam ama adalı halil ve kurtdereli mehmet pehlivan onları kimse yenememiştir ikiside aynı dönemde yaşayan çok iyi güreşçilerdi ve birbirleriyle (eskiden ikisi bir güreşte karşılaşır adalının altın çağı ve kurderelinin yeni yetişip geldiği çağlarda güreş sırasındada güreşten öncede kurtdereli adalıya usta diye hitap eder fakat güreşte çok çekişmeli geçmektedir ikiside biribirini yenemez ve güreş sıraların da atılan nidalar arasında kurtderelinin adalıya breeee be halil demesi adalı halili çok kızdırır ona usta dememesi adalıyı çıldırtır ve güreş çok setleşmeye başlar adalını el enseleri ağır tokatlara dönüşünce eski pehlivanlardan biri gelir maçı bitirir ve ikiniz kardeşsiniz falan filan bu tür şeyler güreşlerde olurmuş o dönemlerde ve bu kişiler bir daha birbirleriyle güreşmezmiş ) bu yüzden güreşememişler ve kurtderelinin altın çağlarındada koca yusuf öldüğü için bu ikiside karşılamamışlardır bunların karşısına çıkacak olan kimse kalmadığı için güreşi bırakmışlardır.Yani her sporcu döneminde iyi olduğuu zamanlar vardır bruce lee yide döneminde yenen olmamıştır o yüzden çok abartılıyor gibi geliyor bana zaten eski yazılarıma bakarsan görüceksin bana göre en iyi dövüş sanatları ustası bruce lee değil muhammed ali ,joe freizer,chuck noris gibi sporculardır ve bruce lee nin hocası olan ip man dır ip man hakkında insanların pek fazla bilgiye sahip olmaması ip man asya dışına açılamamasıdır
    buraya bu kadar yazı yazdıktan sonra insanlara sorsam döneminin en iyi sporcularını koysam buraya örneğin bruce lee ,chuck norris,muhammed ali,mike tyson,koca yusuf vb. hangisi olmak istersiniz diye sorsam %75 gibi büyük bir oran bruce lee yi seçer herneyse olaya geri döneyim zaten yazdığım o mesajdaki sayfaya bakarsan benim bir dövüşçüyle bir bodyciyi karşılaştırmadığımı sade ce bunlar halk tarafından en çok kabül görülen sporcular olduğu için örnek gösterdiğimi göreceksin
    ve ankete oy verdikten sonra mesaj atan arkadaşlardan bir ricam olucak
    LÜTFEN KONUDAKİ TÜM YAZILARI OKUMADAN YORUM YAPMAYIN SİZİN YAZDIKLARINIZI DAHA ÖNCEDEN YAZAN BİR ÇOK KİŞİ VAR VE BENİM BUNLARI
    TEKRARDAN YAZMAM KONUNUN SAYFALARINI BOŞBOŞ DOLDURMAKTAN BAŞKA BİR İŞE YARAMIYOR ANLAYIŞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER
    İYİ FORUMLAR:lol:
    İYİ ÇALIŞMALARdumbelllls

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:16 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:01 ----------

OKURMUSUNUZ BİLMEM AMA BİR EK BİLGİ OLSUN AKLINIZDA:
    bende balıkesirde yaşadığım için ilimizin simgelerinden biri olan kurtdereli mehmet pehlivanla ilgili bir çok yazı okudum birçok tarihçi ile sohpet ettim (kurtdere balıkesirin bir köyü) ve onu bana sevdiren hikayelerden bir kaçını size anlatayım dedim
    kurtdereli o kadar iri (1,95 m boyunda ve 150 kg ağırlığındadır) dir ki köyde arkadaşlarıy kahvede otururlarken arkadaşlarıının hadi kızdır kahveciyi demesizle oturduğu sandalyeyi kalçasını hafifçe oynatmasıyla kırarmış ve ne zaman kahvenin önünden geçen öküzleri görse koşturarak iki öküzün götürdüğü arabanın arkasından elleriyle tutarak hareket halinde öküzleri durdurmuş bu yüzdende öküzlerin kahvenin önünden geçerken hızlandığı söylenir...
    gerçekliği tartışılır fakat tarihçilerin araştırmalarına dayanan ve benim hoşuma giden bir hikaye olduğu için sizinle paylaşmak istedim

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:24 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:16 ----------

http://tr.wikipedia.org/wiki/Kurtdereli_Mehmet_Pehlivan
    hakkında bir kaç bilgi daha

7. TkdBJJ

TkdBJJ Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    bence de mma...

8. ThuGANGeL

ThuGANGeL Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Tabiki bütün döğüş sanatlarını içerisinde bulunduran MMA (mix martinal arts). Bir boksör ün hatta kick boks cunun MMA ciye karşı şansı yok.

SiR_Arawn bunu beğendi.
  9. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    mma, çok kuralllıdır...onu vurma, bunu vurma vb vb...

hele son zamanlarda oldukca kurallandı...)

10. ThuGANGeL

ThuGANGeL Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Ustam sen başka bir sporla karıştırdın herhalde MMA de diz, dirsek, back fist üst üste ne kadar diz atabilirsen serbest yani kurallı müsabakalarda yasak olan her türlü teknik serbest.

Efrahim ve SiR_Arawn bunu beğendi.
  11. TheTank

TheTank Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    BodyBuilding
    Yer:
    İstanbul
    herkesın ılgı alanı farklıdır herkes farklı cevaplar verırler ben wıng chun dıyorum

12. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    hiç bi şeyi karıştırdığımız yok!...

mma da yasaklar:

----------
    Holding or grabbing the fence
    Holding opponent’s shorts or gloves
    Butting with the head
    Eye gouging of any kind
    Biting or spitting at an opponent
    Hair pulling
    Fish hooking
    Groin attacks of any kind
    Intentionally placing a finger into any orifice, or into any cut or laceration of your opponent
    Downward pointing of elbow strikes (see Elbow strike)
    Small joint manipulation
    Strikes to the spine or back of the head (see Rabbit punch)
    Heel kicks to the kidney
    Throat strikes of any kind, including, without limitation, grabbing the trachea
    Clawing, pinching, twisting the flesh or grabbing the clavicle
    Kicking the head of a grounded opponent
    Kneeing the Head of a grounded opponent
    Stomping of a grounded fighter
    The use of abusive language in fighting area
    Any unsportsmanlike conduct that causes an injury to opponent
    Attacking an opponent on or during the break
    Attacking an opponent who is under the care of the referee
    Timidity (avoiding contact, or consistent dropping of mouthpiece, or faking an injury)
    Interference from a mixed martial artist's seconds
    Throwing an opponent out of the ring or caged area
    Flagrant disregard of the referee’s instructions
    Spiking an opponent to the canvas on his or her head or neck (see Piledriver)
    Attacking an opponent after the bell has sounded the end of the period of unarmed combat

------------------

ve gitgide de daha kurallı !...))))))))))))))))

13. hp22

hp22 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    sportif olarak baktğımız zaman darbe aldğınız sporlar iyi değildir çünkü ilerleyen dönemlerde 10 sporcuda 3 4 veya 5inde (yaşlanma dönemlerinde) ciddi beyin hasarları veya nerenize darbe aldıysanız artık oranızda :) ciddi hasarlar oluşabiliyor o yüzden bence güreş iyidir :D ancak dövüşçülük bakımından derseniz en iyisi mma ve ufc.dir çünkü karma dövüştür istediği kadar kurallı olsun dışarda kendini korumanız gerektiğinde şu tekniği veya bu tekniği kullanamazsınız diye bişey yoktur :D ama işin suyunu çıkarırsanız mahkemelik olabilirsiniz :D

---------- Post added at 17:44 ---------- Previous post was at 17:41 ----------

ayrıca bir bilgenin sözü wardır: neyci olursan ol güreşçiye yakalanmicaksın :D

14. _kinq_

_kinq_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bana göre en iyisi Ninjutsu yada wing chun tabi reflekslerinizin iyi olması lazım. :)

15. ThuGANGeL

ThuGANGeL Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    rakibin hayalarına tekme atmıyacaksın tabiki gözüne parmağını sokmayacaksın, ısırmayacaksın kulağını kuyruğunu bide hakemin direktiflerine uyacaksın bu genel döğüş sporları kuralları.

16. jkdo

jkdo Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Universite
    Yer:
    Denizli-ist
    bence herkes kendi fiziksel ve ruhsal yapısına göre en iyi olanı secmeli simdi ufak tefek bi adama git guresci ol demek sacmadır.(ufak tefekligini ve kıvraklıgını kullanabilecegi bir dövüş sporu onun icin idealdir.) kiminin ruhi yapısı sakindir rakibinin azını burnunu kırmak istemeyen sadece etkisiz hale getirmek isteyen birisi aikidoyu en iyi sekilde yapar vs vs bence hepsi kisiseldir umarım demek istedigimi anlamısınızdır

17. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Güreş belli yaştan sonra başlanmaz.Herhangi dövüş sanatında en iyi olmak sana serbest dövüşte en iyi olmayı vaad etmez.

18. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Ama Serbesi Dövüş İçin Bir Sanatta En İyi Olmak Bir Avantajdır :)
    Bence MMA 3 E Ayrılır:

-Ayakta Mesafeli
    -Ayakta Yakın Mesafe
    -Yer Dövüşü

Örneğin Ayakta Mesafeli (Uzak Dövüş) Taekwondo+Box, Kick Box, Muay Thai, Karate...
    Ayakta Yakın Mesafe (Yakın Dövüş) Judo, Jiu-Jitsu, Aikido, Close Combat Karate, GÜREŞ...
    Yer Dövüşü (Submissions And Locks) Brazilian Jiu Jitsu, Capoeira, GÜREŞ...

Bu 3 Stilden Birinde Ustalaşan, En İyi Olan Birisi Diğerlerini Yanına Katarak Kendi Oyununu Kurabilir. Örneğin Adam Güreşte Ustadır, Gider Direk Sarılır Darbe Almamaya Çalışarak Adamı Tuş Eder Alır Tapını Geçer :) Hepsini Aynı Anda Yürütmek Zordur Zaten Haftada 6 Gün Antrenman Yapman Lazım :) O Yüzden Birinde Ustalaşmak Sana Avantaj Sağlar :D

19. osvobay

osvobay Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    23
    "En iyi stil bizimki" diyenlerin dışında hepsi iyidir. En iyi olma iddiasını gördüğüm kadarıyla para peşinde koşanlar yapıyor. Bunun dışında sisteminin hakkını vererek çalışan, yeni fikirlere ve deneyimlere açık olan, yürekli olan iyi dövüşçüdür.

20. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    bu güreşin başlama yaşını acaba bilen hiçkimse yokmu ?

Sayfayı Paylaş