En İyi Dövüş sanatı hangisi?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve furkan1354 tarafından 29 Ocak 2011 başlatılmıştır.

En İyi Dövüş sanatı hangisi?

1. Kick boks

oy sayısı 162
    15,6%
  2. muay thai

oy sayısı 154
    14,9%
  3. boks

oy sayısı 131
    12,6%
  4. taekwondo

oy sayısı 32
    3,1%
  5. karate

oy sayısı 17
    1,6%
  6. aikido

oy sayısı 25
    2,4%
  7. ju-jutsu

oy sayısı 33
    3,2%
  8. judo

oy sayısı 14
    1,4%
  9. kung-fu

oy sayısı 46
    4,4%
  10. güreş

oy sayısı 27
    2,6%
  11. Mma (mixed martial arts), free fight,ufc

oy sayısı 185
    17,8%
  12. wing-chun (tsun)

oy sayısı 129
    12,4%
  13. capoeıra

oy sayısı 15
    1,4%
  14. jeet kune do

oy sayısı 23
    2,2%
  15. sayokan

oy sayısı 9
    0,9%
  16. hapkido

oy sayısı 12
    1,2%
  17. diğer (belirtiniz)

oy sayısı 23
    2,2%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 157 üye.
  1. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    Ercan hocanın bilgili olduğunu biliyorum saygım var ama ben doğruları paylaşıyorum herkesle kendi kendime uydurduğum birşey değildi bruce lee nin bu sporları yaptığı.Bruce lee hayatını dövüşmeye adamış birisi kesinlikle hiçkimseyle kararlaştırılamaz.

2. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    diğer dövüşcüler kendilerini bu işe adamamışlar mı?!...))

öreğin, 200 küsur maçı olan bir "pramuk buakaw" bu işe , daha bir tane bile müsabakası olmayan bir "bruce lee" ye "thai bokscu "olarak nasıl bakacak?!...)

vikipedi vb de , her okuduğnuza pek inanmayın ...) zira, herkes bi şeyler ekleyebilir...

bruce lee , tahi boks falan çalışmamıştır !...) kim eklemişse gerçekten ayıp temiş !...(((

vücutcuu bunu beğendi.
  3. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    ercan gürgöze hocama katılıyorumm o sitede her gördüğünüze inanmayın bugüne kadar o siteden birçok bilgi aldım ve bununla birlikte 10-11 tane bilgisi yanlış çıktı (bunların 8-9 tanesi ünlü bilim adamları ,tarih konusunda osmanlı ile ilgili bazı bilgiler geri kalanı ise de bu ve benzeri spor konularıydı)

vücutcuu bunu beğendi.
  4. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    mma kung fu wing chun ve sayokan bu sporlar arasında en iyileridir özelliklede mma i öneririm.

5. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    bu kanıya neye göre vardığını bilmek isterim sayokan mı dedin (!) çok komiksin gerçekten
    bilgi eksikliliği var sayokan bir spor değildir bir savaş sanatıdır
    zamanında ankete koyduğum için özür dilerim

Son düzenleme: 13 Aralık 2011
  6. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    E tamam sayokanı çıkaralım diğer dediğim sporlar geçerlidir ama.Abi mma gibisi yok içinde bir çok disiplini barındıyıyor mma ci en az 3 dövüş sporu biliyor bundan daha etkili daha iyisi varmıdır güreş brazilian jiu jutsu ve muay thai ama boks tüm bu sporların başını çeker onuda belirtmek isterim mesela muay thai da boks tekniği kullanılıyor.Trabzon da bir mma salonu olsaydı giderdim gerçekten boksa gideceğime mma de giderdim 1 ayda kendini koruyabilecek duruma geliyorsun çok iyi bir spor antrenmanları falan.

Son düzenleme: 13 Aralık 2011
  7. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    boks ile muay thai 'nin ilgisi yoktur !!!... (((

8. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    Nasıl yoktur hocam :) muay thai da boks teknikleri kullanılıyor siz nasıl bunu inkar ediyorsunuz kroşe aparkat direkt bunlar ne peki hepsi muay thai da vardır muay thai ı diğer dövüş sporların ayıran özellik nedir diz ve dirsek darbelerinin olması başka bir özelliği yoktur ayrıca boksta kullanılan yumruklarda kullanılır.

9. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    muay thai nin "quinsburry tipi boksla bi ilgisi yoktur!..."

ayrıca, her direk ve aparkat yumruğun sadece "boks " ile mi ilgis olduğu düşünülüyor...

eğer, " orijinal muay thai yumruklarını "güzel bi şekilde incelerseniz , "quinsburry boksundan ,yani bizim batı tipi bokstan çok daha farkldır"...

bu nedenle, batılılar "mt-müsabakalarında daha fazla batı tipi boks "yaparken "taylandlılar ,yani bu işi daha orijinal tipte yapanlar daha fazrklı tipte yumruk atarlar...

muay thai de yumruklar "daha uzun, ayak oyunu ypmadan, diğer "diz, tekme, teknikleri, dirsek teknikleri "vb bağlamında geçiş ,kombinasyon için kullanılır...hele boksta çoğunlukla kullanılan "çırpma tipi ,hızlı yumruklar " a rağbet edilmez...)

zaten, muay thai "quinsburry formatı batı boksundan "çok daha eski bir disiplindir...)

10. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    Ben normal muay thai cılardan bahsetmiştim hocam orjinalinden değil :) bokstaki gibi eskivler fentler ayak hareketleri en iyi bunu anlatacak en iyi stiller muhammet ali ve nasem hamed gibi mesela böyle hareketli olmuyorlar çünkü bunu bir risk olarak görüyorlar aslında çok saçma bir sistem gibime geliyor benimde :D hangisi daha sert indirici darbeleri var derseniz muay thai tabiki direk rakibi indirmeye bakıyorsunuz sersemleştirme falan yok bir diz bir dirsek biter zaten.eskiv olmadan fent olmadan çok yavan geliyor bana sadece yumruk diz dirsek atıyorlar o kadar direk nakavta gidiliyor.

11. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    "normal muay thaiciler" derken ?!...)

12. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    Ya orjinali varda normali olamazmı yani kısaca boksta kullanılan teknikler muay thai da uygulanıyor tamamen aynısı değil tabiki eskiv yok şaşırtmalar yok ve kaçışlar girip çıkma falan yok muay thai da dediğim gibi bunu bir risk olarak görüyorlar ama aslında rakibi şaşırtmaya yarıyor mtciler direk nakavta gidiyor boksta sersemletiyorsun daha sonra indiriyorsun.

13. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    " sersemletip indirmek ?!"...

bu bir taktik...amaç değil..)

ister boks , ister muay thai , ister kickboks , hepsinde ana gaye "rakbi ko etmektir "...)

furkan1354 bunu beğendi.
  14. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    Çok film izlemişsin mma dediğimiz olayda kondüsyon en önemli şeydir arkasından teknik gelir mma yapmak değil fakat mma maçlarına çıkmak deliliktir(delilikten kastım spora dövüş sanat/sporlarına gerçekten gönül vermiş kişilerin cesaret edebilceği) ben kendisine gelen sporcularına 1 ay boyunca selamlaşma öğreten hocalar biliyorum hele hele mma gibi geniş bir spordan bahsediyorsak 1 ayda ancak düzgün direk atmayı,bodyslam ve bir iki kilit hareketi öğrenirsin :) ve bildiğim kadarıyla türkiyede bir mma salonu yok salonda eksik ekipmanlarla çalışan mma hocaları var eğer gerçekten filmlerde gördüğümüz şekilde tam ekipmanlı sadece mma kursu veren bir salon varsa bilmek isterim :D

15. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    ya kusura bakma abi netten görüyoruz işte :D uzmantv de ertan balaban anlatıyor mma i ordan izledim hoşumada gitti 1 ayda kendini koruyabilecek duruma gelir demişti bir videoda.Gerçekten zor bir teknik ama 3 sporu bir arada yapıyorsun güreş jiu jutsu ve muay thai gerçekten etkili ve sert bu kesinlikle bir spor değil sanat bence adı üstünde.mma maçlarına çıkmak deliliktir biliyorum ufc maçlarını falan ülkemizede geldi bu kafes dövüşleri lord pitbull murat kazgan getirdi keşke getirmeseydi hiç illegal dövüş falan duydum nette bir ara.abi filmlerle değil araştırıyorum okuyorum bence bana en uygun dövüş sporu boks kolay demiyorum ama sertlik olarak diğerlerine göre daha hafif olduğunu düşünüyorum.mma Türkiye ye geldi abi ufc bile geldi ama ilerlemiş durumda değil.ufc nin ülkesi amerika mma inde amerikaydı galiba.Türkiye de ne varki zaten futboldan başka hele trabzonda :D muay thai kickboks karate tekwando o kadar birde boks muay thai yapayım diyorum diz ve dirsek darbelerinden korkuyorum çünkü kemikle darbe alıyorsun yarılmalar çok görülür bu sporda.boksta eldiven var amatörde hiçbirşey olmuyor vazelinide sürüyorlar.ben mma maçlarına çıkacağım diye birşey söylemedim abi sadece 1 ayda kendimi koruyabilecek duruma gelebilirim en azıdan bir jiu jutsu güreş tekniği ile adamı yere alıp kolunu kilitlerim biter veya giyotin.boksu geleceğim içinde düşünebiliyorum.ama diğer dövüş sporlarıyla gelecekte birşey yapabileceğimi sanmıyorum saygılar

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:11 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:06 ----------

http://www.uzmantv.com/uzman/dovus-sanatlari-egitmeni-ertan-balaban

keşke trabzonda olsa :)

16. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sık sık meşgul olurum. yazar-çizerim
    Yer:
    Ankara, Afyon, Viyana ve diğer yerler...
    UFC MMA gibi bir spor değil vücutçu kardeş
    UFC kar amacıyla kurulmuş bir MMA organizasyonudur
    bu işte dünyanın evet en iyileridir
    ama sporun adı MMA
    UFC bir organizasyon!
    Türkiye'de MMA zor diyorum ben.
    Federasyonlu sporlara eğilin derim.

17. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    başladı ,başladı mma maçları ufak ufak ...)

ve startı da her zaman dediğim,iddia ettiğim üzere üzere yalan yanlış da olsa "mt ve kb" kökenliler yapmakta ...(

bu arada bizim "tatlısu mma cılarını ve fanlarını "da bu kulvarda görebilimek mümkün olacak mı?!...)

ama, tabi ki muhtemelen biraz zor, zira "para sorunu var gariban kuruluşlarımızın, kesmez !...

tabiki "bi kaç yüz liraya "tamah etmezler , neticede "ufc "dururken ...)))))))

18. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    Benim hayat tarzıma düşüncelerime göre tartışmasız mma en iyi dövüş sanatıdır.Ayakta ve yerde dövüşüyorlar bundan daha etkili bir sanat spor varmı? kung fu wing chun ve jeet kune do gibi felsefesi olan sporları pek bilmem belki yenme ihtimalleri olabilir mma ciyi ama o sporlar arasında bu saydığım üç spor arasında daha üstün bir sistem görmüyorum.
    http://www.dailymotion.com/video/x5yqlm_mma-2008-knock-outs_sport

şuraya baksana abi bu spor dövüş değil savaşmaktır bence bu maçlara çıkmakta deliliktir.Bunların karşısında durabilecek adam tanımıyorum.Ha buarada size bir sorum olacak dünyada ufc den başka dövüş organizasyonları varmı sadece mma değil tüm dövüş sporları için diyorum galiba çok fazla var :D ama söylermisiniz bilmek istiyorum maçları falan izleyeceğim.
    http://www.dailymotion.com/video/xbex7r_kimbo-slice-vs-houston-alexander_sport
    buda ufc deki favorilerimden kimbo birde brock lesnar tabiki.bunlar savaşıyor dövüşmüyor.

19. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    k1,ufc,a1...... bu organizasyonları saymak çok uzun süre alıcaktır fakat sana bir site vereyim kaçak yayın yapıyor buradan maçları izleyebilirsin ''stream'' ve söylediğin adamlara gelince bu adamlara savaşıyor demişsin :D kimbo ya bakacak olursak kendisi pisliğin tekidir para için şöhret için sokakta dövüşen yolda yürürken kendisi gibi iri birini gördüğünde sataşan yaramaz bir tipti ve doğrusu şu ki sokaktaki hiçbirşey bilmeyen iri ve kaslı tipteki herifleri güzel pataklıyordu ve ufc organizasyonunu gördü ün para için buraya katıldı ve ne olduğunu bile anlayamadan mma in en başarısız sporcuları tarafından ko oldu yeni yeni teknikleri öğrenmeye başladı ve böyle bir adamdan dövüşmesini kim bekler ki ? lesnar a gelince ona sözüm yok kendisi hayvanın teki (fizik olarak bahsediyorum) kendisi bir pankreas güreşi organizasyonu olan (türklerin deyimiyle amerikan güreşi)wwe den geldi ve ringe ilk çıktığı andan bu yana başarıları yadırganamaz benim mma deki favorilerim ise mirco krocop ve allistair offereem dir maçlarını izlemeni tavsiye ederim:D

20. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    teşekkürler kaçak siteye ve söylediğin dövüşçüler için.kimbo nun ne halt olduğunu biliyorum sokaklarda dövüşüyor nette var videoları o vücudu nasıl yapmış anlayamıyorum fena bir vücut sayılmaz hacim var kimbo nun vücudunda.şuanda ufc de en iyi dövüşçü kim peki? bir sorum daha var dünyada en iyi dövüşçü kim bence bruce lee sizce?

ooo allistair overeemi çok iyi biliyorum :) oda hayvan ama şovu var stili var adamın kimbo gibi sokak dövüşçüsü değil

Ya abi stream sitesini bulamıyorum birtürlü link verirmisin buarada overeem ufc ci değilmiş mma yapıyor.

Son düzenleme: 16 Aralık 2011

Sayfayı Paylaş