elma vucut

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve tracy34 tarafından 17 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. tracy34

tracy34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Elma vucut tipi için vucut orantisini sağlamak adına antrenman beslenme vs önerileriniz nelerdir?

2. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Konu acmadan once keske tam istedigin duzeyde olan 2000 konudan bi kacini okusaydin :)

3. tracy34

tracy34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hergün açılan konuları okuyorum ama bu konuyla ilgili herhangi birşeye rastlamadım :)

4. BLAST

BLAST Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
  5. tracy34

tracy34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    baktımda hep vucut geliştirmek için yazılmış. Ben bayanım vucut geliştirme gibi bi düşüncem yok :) şimdi niye bayanlar kısmına yazmadiniz diye soracaksiniz orayada yazdım ama ilgilenen olmadı malum durumum diğerlerine göre daha farklı ve zor olduğundan ancak daha deneyimli insanlardan yardım alabileceğim fikri oluştu bende :)

6. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    zaten siz ağırlık yaparak bodyci bi bayan olmicaksınız,fit olcaksınız,istediğiniz kadar yapın öyle steroidli bi bayan vücuduna sahip olmicaksınız

7. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle henüz okumadıysanız şunu okuyun: https://www.bodyforumtr.com/threads/bayanlar-kaslanmaktan-korkmayın.8135/
    Sonra, elma-armut farketmez, hangi tipte olursanız olun amaç fazla yağları yakmak ve kas kütlesini arttırmak. Kas artışı olmadan yağ yakarsanız sağlıksız ve güçsüz bir zayıflığınız olmuş olur, ne güzel gözükür ne işlevseldir. O yüzden ağırlık çalışıp yüksek proteinli ama düşük kalorili beslenerek yağ yakın. Bununla ilgili de forumda epey bilgi mevcut. Sadece kadınlar bölümüne bakmayın, erkekler için geçerli olan beslenme ve antrenman tavsiyelerinin hemen hemen hepsi kadınlar için de geçerli.

8. tracy34

tracy34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Evet okumuştum onları daha önce :) ama söylediğiniz gibi kaslanmaktan korkan biri değilim ama aklımda bi kaç soru işareti var. Yukarıda gördüğünüz bicimsiz vücuttan diğer fotolardaki vucut çıkması için illa yüzlerce ağırlık kaldırıp günde en az 200 gr protein mi alınması gerekiyor. Ben proteinli beslenmeye yeni yeni başladım günde 60 70 gramı geçmiyodur haliyle. Spor salonuna yeni yazıldım bana standart yeni başlayan programı verdiler. İçinde squat olsun lunge olsun bu tür hareketler yok. Leg extension abstructor falan var bu hareketler squat gibi hareketlerin yerini tutar mı yukaridaki gibi sekillendirmeye yeterli midir yoksa ekleme mi yapayım? Bide standart programin benim vucut tipime uygun olduğunu dusunuyo musunuz aklım kafam karmakarışık oldu. Resimdeki sekilsiz vücudu göz önünde bulundurarak eksiklerim yapmam gerekenler ve yanlislarim neler yardimci olursaniz sevinirim :)

Ekli Dosyalar:

9. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Ben 85 kiloyum, günlük 150-160 gr protein alıyorum :) Vücut ağırlığı x 1.5 gr protein sizin için yeterli.

Spor salonlarındaki yeni başlayan programlarını kullanabilirsiniz ama fotoğraflardaki kadınların squat yaptıklarına hemen hemen eminim. Bunun yerine imzamdaki linkteki programlardan birini alıp kullanabilirsiniz de. Şöyle bir şey olabilir:
    Squat 3x8-10
    Romanian deadlift 3x8-10
    Barbell row 3x8-10
    Bench press 3x8-10
    Omuz press 3x8-10
    Barbell curl 3x10-12
    Calf raises 3x12-15

Veya size verilen makine ağırlıklı programla da başlayıp bu hareketleri öğrendikçe yavaş yavaş programın içine katabilirsiniz. Sizin bahsettiğiniz hareketler izolasyon hareketleri, squatın yerini tutmaz, gerekirse squata yardımcı olmak için kullanılırlar. Ama bizde hocalar formu öğretmekle falan çok uğraşmamak için gelenleri makinelere yönlendirirler.

Başlangıç aşamasında vücut tiplerine göre program yapılmaz. Zaten başlangıç aşamasını geçtikten sonra da (en erken 9-12 ay) gene vücut tipine göre değil, geri kalan bölgeler varsa ona göre program düzenlenir.

Dediğim gibi, uygun bir programa başlayıp vücut ağırlığı x 1.5 gr protein alarak düşük kalorili beslenin. Kilonuzu ve hayat tarzınızı bilmediğim için bir şey diyemiyorum, bu düşük kalori tanımı 2000 de olabilir 1500 de. fatsecret ve ucuz bir mutfak tartısı günlük kalori miktarını hesaplamada iş görür. Eğer fotoğraflardaki gibi bir fizik istiyorsanız mümkün olduğunca ağır çalışarak kas kaybını minimuma indirin. Yeterince yağ yaktıktan sonra zaten elma şekli de armut şekli de gidecektir. Ondan sonra istediğiniz kas kütlesine göre bulk dönemine girersiniz ama o daha sonraki iş, onu o zaman konuşuruz.

Created By Loss bunu beğendi.
  10. tracy34

tracy34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Kilom 52 o zaman günlük 60 70 gram protein işimi görür :) bunun dışında vakit ayırıp yazdığınız açıklayıcı yazınız ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim :)
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Ocak 2015 ---
    Son sorumuda sorayimda kafamda her şey daha net olsun yukaridaki barbelli olan egzersizleri dumbella yapmam neyi degistirir. Evde yapmayı düşünüyorum da:)

11. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bence dumbell çok daha iyi,barbellda mesela sağ elle daha fazla kaldırırsınız sol destek eli olur,dumbell da öyle bi şans yok ikisinede aynı ağırlık gider,bende elimden geldiğince dumbella yapmaya çalışırım hareketleri

doxux bunu beğendi.
  12. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Olur, farketmez. Ama bir süre sonra gerçekten ağır dumbellara ihtiyacınız olacak. Özellikle squat, deadlift, row ve bench press için. Ağırlık arttırmaktan çekinmeyin.

13. tracy34

tracy34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Peki çok teşekkürler herkese :)

Sayfayı Paylaş