El ve parmaklar hakkında...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve furkan1038 tarafından 23 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. furkan1038

furkan1038 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Benim ön kol ve bilek güçlü ama ben parmaklarımı güçlendirmek istiyorum el yayı önerceksiniz ama o tam parmaklara etki etmiyor bileğe daha cok etki edior el parmaklarım cok ince ve zayıf

Birde acaba parmak üstünde şınav el parmaklarını güçlendirirmi parmak üstünde eller omuz genişliğinde 15 tane çekebiliyorum ?

2. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    eğer "pençen " küçük, yani "elin küçükse "bu konuda yapabileceğin pek fazla birşey yok..

kavrama açısından her zaman geride kalmak söz konusu ...(((ancak, tabi ki "güçlendirilir" ...örneğin "kum, çamur yoğrabilirsin...)

3. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    aga ben kendi programımda elimi ve parmaklarımı güçlendirmek için yaptıklarımı söyleyeyim parmak üstü şınav 3x10

ve sonra bi tane el yayı al ama böyle lastikten olanları simit gibi olanlarından al , onu al eline ve sonuna kadar sık sonra hiç elini gevşetmeden onu ufatacakmışsın gibi elinde bi 20 sn falan sonuna kadar sık

sonra el yayını 5 parmağındada parmak uçlarına yerleştir ve parmak uçlarınla sıkarak çalış, ilk başta çok fazla tekrar yapamazsın ama zamanla alışacaksın

sonra duvara bi gazete yapıştır ve elinede bi bileklik tak ( bileğine değil eline) ve oraya yumruk at alıştıkça elin zamanla gazate kağıtlarını teker teker sökersin ama acele etme (ayrıca bu boksörlerin de yaptığı bi çalışmadır ), bileğe de çok faydası vardır hatta bi yerde kalnlaştırdığını okumuştum

son olarak el yayıyla normal çalışma

ve bu çalışmalardan sonra tecrübelerime dayanarak söyleyebilirimki çok güçlü bi ele ve bileğe sahip olunuyor ve ayrıca halk arasında bilek güreşi teknikleri bilinmedeği için farkında olmadan el güreşi yapılıyor , bu çalıışmalardan sonra elin güçleneceğinden ondada kolay kolay yenemez kimse seni

BAŞARILAR

furkan1038 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş