El bileklerimden sakatlandım ve tekrar başlama.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve fbkdr1234 tarafından 5 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Merhabalar. Bundan yaklaşık 6-7 ay kadar önce el bileklerimden sakatlandım. Doktorun dediğine göre tendonlarım baya bir yıpranmıştı. Geçen ay 1 hafta kadar antrenman yaptım ve çok çok zorlanmadığımı farkettim. Şimdi de kendimi tam hazır hissetmiyorum fakat canım tekrar spora gitmek istiyor. Sorum şu ki, acaba tekrar başlasam ve hareketlerin büyük bir bölümünü makinalarda yapsam gelişmem çok yavaş olur mu ? Haliyle eskisi gibi ağır ve barlar ile egzersizler yapamayacağım.

Birde bileklik kullansam antrenman sırasında bileklerimi korumamda yardımcı olur mu?

2. xwormx

xwormx Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Sakatlanan her kasın tedavisi o bölgeyi yavaş yavaş güçlendirmekten geçer, bu sebeple ister kas ister eklem tedavisinde önemli olan, sakat olan bölgeyi ne fazla zorlayarak ne de az direnç göstererek çalıştırmaktır. ilk etapta istasyonel makinelerin makaraları sayesinde direnci azaltabilir, yavaş yavaş zayıf bölgeni güçlendirebilirsin. ilk etapta push press, bench press gibi bileklerine fazla yük bindirecek çalışmalardan kaçınmalısın ya da zorlandığını anladığın anda bırakmalısın.
    diğer soruna gelecek olursak aslında sakatlanmadan bile, fitness veya kas geliştirmeyle uğraşan sporucların eklem takviyelerinden faydalanmaları gerekir, bu bir çeşit sigorta veya önlem gibi bir şeydir, biz maalesef genelde iş işten geçtikten sonra önlem alıyoruz, örneğin deadlift yaparken el kayışı ve bel kemeri gibi destekler hem sakatlıkları önleme de faydalı olacak hem de hareketi doğru yapmana yardımcı olacaktır.
    sonuç olarak kesinlikle sakatlığından dolayı kendini geri çekme sadece kontrollü devam et.
    el kayışı veya ağırlık kaldırma bilekliği olarak da şunları tavsiye edebilirim http://www.cacaswag.com/caca-swag-agirlik-kaldirma-bilekligi

fbkdr1234 bunu beğendi.
  3. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Evet haklısınız. İkinci gittiğim doktorda yavaş yavaş spora başlayabilirsin dedi fakat ben tekrar sakatlanma korkusuyla hala bekliyorum. 6-7 ay geçmesine rağmen hala acılar, ağrılar hafif hafif mevcut ( özellikle uzun süreli bilgisayar kullanımında ). Acaba bilek sakatlanmalarında bu süreler normal mi yoksa bir MR çektirmeli miyim ?

Sayfayı Paylaş