ektomorfum ve kahvaltı problemim var :/

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve algorist tarafından 20 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. algorist

algorist Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    merhaba arkadaşlar yaş 22 boy 1.78 kilo 52 okuması kolay olsun diye maddeler halinde yazacağım
    -daha önce spor yapmışlığım yok ama artık ciddi bir biçimde başlamak istiyorum
    -para problemim yok fakat spor salonuna gitmekten çekiniyorum
    -doktora gidip tahlil yaptırdım ve sağlık sorunun yok sadece yemen gerekiyor dedi
    gelelim asıl meseleye

normal beslenme şeklim
    sabahları simit peynir ve çay .. sanayide çalışıyorum ve sabahları geçerken kahvaltılık alıyorum birazda uykuyu sevdiğim için vakitten tasarruf amaçlı
    öğlen: tabildot ne gelirse bazen çorba tavuk pilav /// bazen fasulye bulgur cacık .. normal yemekler
    akşam öğlene benzer evde ne yemek yapıldıysa :D

ara öğün vs. fazla tüketmiyorum geceleri yatmadan önce yemek yemeyi çok severim sadece...

PROBLEM
    1-herkes sabah kahvaltısı için 2 yumurta beyazı 2 tam yumurta vs. yazmış ama ben yumurtayla arası pek olan birisi değilim yani en fazla 1-1.5 yiyebilirim yumurtasız sporcu kahvaltısı olmaz mı?
    2-çoğu yerde yulaf ezmesi mutlaka yenmeli kilo için gibisinden yazılar okudum ama tadını begenemedim .. genede yerim sıkıntı olamz ama yulaf olan kahvaltı nasıl olmalıdır bilmiyorum yani sabah kahvaltısında hiç yemek yemiyor musunuz ? sadece yulaf yumurta sebze vs. mi yiyorsunuz ?açıkçası yulaf nasıl yenir onuda pek bilmiyorum anlamışta değilim :D
    yardım edenlere şimdiden teşekkür ediyorum
    eğer konu yanlış yerde ise kusura bakmayın modlar taşırsa sevinirim ... herkese iyi forumlar

2. lyn wyman

lyn wyman Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Yemeği yanında götürebilirsin. Lor peyniri hindi füme yumurta yiyebilirsin mesela. Yoğurt içine atarsan yumurtaların tadı kayboluyor biraz da salça eklersin belki.
    Simit çatın besleyici bi değeri yok bence

3. algorist

algorist Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    hocam kahvaltıyla yıldızım hiç barışmadı hatta bünyem o kadar koşullanmışki dediklerinizin yoğurtla karıştıgını düşününce bile onu ben kesin yiyemem dedim :D
    bu arada yulaf ezmesinin yanında ayrıca ekmek mi yiyorlar buda ayrı bir merak konusu :D

4. ucancuval

ucancuval Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Yulaf ezmesi karbo bakımından zengin bir besindir yoğurtla ve ya sütle yiyebilirsin tadıı güzelleştirmek için bal recel kuru üzüm vb. Ekleyebilirsin

5. Cahil Adam

Cahil Adam Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    İştah yok düzende yok :D Kilo nasıl alınır dersen yardımcı olayım. Sabah 1 paket cicibebe sütle falan bal mı katarsın artık tadı nasıl hoş gelirse öyle ye. Öğle tabildotun yanına tost götür, götüremiyorsan tavuk döner al dışardan oda yoksa 2 tabildot ye parasını ödersin :D Akşam kıymalı makarna bir tencere :D
    Sporada gidersen at gibi olursun.

Sayfayı Paylaş