Ektomorf Vücut'a Gainer Kullanılmalı mı?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ForsakenFTW tarafından 27 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ForsakenFTW

ForsakenFTW Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Isparta
    Merhaba dostlar. Ben 182 boy 62 kilo 23 yaşında bir bireyim. Daha önce kayda değer bir hacimlenme programına girmedim.(17-18 yaşlarımda 2 sene Muay-Thai yaptım sıkı olarak) Öngöreceğiniz gibi zayıf vücut canıma hem tak etti hemde hayatımı düzene sokmama yardımcı bir etken olacağını düşündüm. (İradesi güçlü biri sayılırım ama yinede hevesle başladın bırakırsın gibi moral bozucu yorumlar gelmezse cok sevinirim :) )

Sorum şu. Spora başlayalı daha 1-2 hafta oldu ve süreci hızlandırmak adına Hardline Progainer aldım ama okuduğum bazı konularda yeni başlayan birisi için gereksiz hatta zararlı olacağını yazanları gördüm. Beslenme programımı antrenörümle yaptım ve harfi harfine uyuyorum. O bir zararı olmayacağını istersem ek besin kaynağı olarak kullanabileceğimi söyledi ama yine de siz tecrübeli insanların yorumlarını duymak istedim. (Gainer'ı antrenörüm önermedi) Ama 4-5 aydan önce protein tozu kullanmamın işe yaramayacağını söyledi. Bu konuda da görüşünüzü almak istiyorum. (Benzer bir merakı olanlar olursa aylık durum değerlendirmesi yapabilirim :D )

2. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Gainer genel olarak bende onermem ama kalori almakta cok sıkıntın varsa kullanabilirsin. Onun disinda Creatin mutlaka oneririm.

Tanrı Türk'ü korusun.

3. nGzbyk

nGzbyk Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Aynen bahsettiğin gibi minimum 3 aydan önce ek besinlere gerek olduğunu düşünmüyorum bende.
    Öncelikli olarak beslenme düzenini protein ağırlıklı olarak düzenledikten sonra vücudunun buna alışması lazım. Bu işler öyle bir anda olacak şeyler değil, zaman ve sabır gerektirir.

4. ForsakenFTW

ForsakenFTW Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Isparta
    Teşekkürler arkadaşlar yanıtlarınız için. Dikkate alacağım.

5. cedric8

cedric8 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Ek besinlerin spora başlama süresiyle ilişkilendirilmesi bana yanlış geliyor. Eksiğin ve ihtiyacın varsa bunu takviye edersin . Oyüzden gainer kullanmanın yenisin diye bi zararı olmaz . Ama ben kullanmanı tavsiye etmem . İhtiyacın varmı sorunuda ancak Günlük protein karb kalori ve günlük kalori ihtiyacını yazarsan yorumlayabiliriz.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. ForsakenFTW

ForsakenFTW Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Isparta
    Merhabalar hocam. Farklı kaynaklardan boy kilo endeksine oranla kalori hesaplaması yapmaya çalıştım ancak 1800-2300 arasında sonuçlar verdiler. Gainer dahil günlük 3500 kalori civarı almaya cabalıyorum (kaliteli kaynaklar olmasına özen gösteriyorum) Günde 3 yumurta ve 100 gram tavuk yada ton balığı alıyorum öglen yemeklerimde. Akşamları daha karbonhidrat tüketiyorum. Beslenmeme özen göstermeye başlayalı henüz 5 gün olduğu için bir şey diyemiyorum sonuca dair. İştahım çok olmadığı için günlük yaklaşık 1000 kaloriyi (180 gram karbonhidrat-45 gram protein-1.5 gram yağ) gainerdan alıyorum.

Sayfayı Paylaş