Ektomorf supplement olarak ne kullanmali?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve dreamitdoit tarafından 28 Haziran 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. dreamitdoit

dreamitdoit Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba,
    Antrenman ve beslenmemi duzene koydum yaklasik 3 ay daha duzenli gidecegim.
    Gunluk kalori ihtiyacim sitelerde 1800-2000 arasi degisiyor. Benim su 10 gunde ortalamam 2900.
    Supplement icin butcem var ne kullanabilirim?

Gainer almayi dusunuyorum.
    Proteini 1.6 dan hesaplayinca aldigimi dusunuyorum ama daha iyi ve hizli gelisim icin gerekliyse alirim.
    Bcaa ve glumtamini salondan hoca onerdi hizli yenilenme icin.

Sizler ne dusunuyorsunuz onerileriniz nedir?

2. mali_zyzz

mali_zyzz Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Kardeşim bende ektomorfum ve ilk başladığım zaman gainer kullanıyordum.Fakat önermem gainer kullanmanı.Şahsen kazein öneririm ektomorf olduğun için iştahın kapalıdır zaten ve wheyi antremandan sonra içince iştahın kapanacak ve sporcunun en önemli öğünü antreman sonrası öğünüdür.Kazein ise uyumadan önce içilir bu yüzden iştahını kapamaz.Ve uykuda olduğun zaman 8 saat boyunca kasları besler .Kazein yavaş sindirilen protein türüdür.Ve kaslar uykuda büyür.Bcaa ve glutamine şahsen kazein kullandığın zaman ihtiyacın yok(gainerdede olmayacağını düşünüyorum)fakat markadan markaya değişiklik gösterebilir. Kullandığım kazein glutamin ve bcaa ihtiyacımı fazlasıyla karşılıyor. Günlük protein ihtiyacını öğünlere bölersen (örneğin 4 saatte bir) yağsız vücut ağırlığının 2 katı kadar alabilirsin.

Sayfayı Paylaş